Поредната история за сблъсъка между сърцето и разума ...
Здравейте, приятели! Реших да споделя какво ми тежи тук, защото навън няма с кого. Тези, на които мога да го разкажа са далеч, а другите няма да ме разберат. И аз самата не се разбирам, всъщност, и точно за това имам нужда някой да ме посъветва нещо.
От няколко месеца живея с приятеля си, с когото сме заедно от две години. Страхотен човек е и отношенията ни са такива. Догодина дори мислим да предприемем и по-важна стъпка в отношенията ни... До преди седмица живеехме в такава идилия, че чак ми се виждаше нереално. Тук идва дежурното ''но''. Преди 3 години някъде се запознах с един човек, ще го нарека Т., с когото се сприятелихме дотолкова, че можех да му споделям лични неща, които не смеех на приятелките си, имах му голямо доверие. Никога не съм си представяла, че може да стане нещо между нас, не защото не го харесвах като мъж... просто го приемах като приятел. Една вечер обаче, след една моя кофти първа среща, му се обадих да се видим, да се разсея малко и от приказка на приказка се награбихме буквално. Бяхме като обезумели, все едно са ни държали вързани един от друг. Такъв секс, такава емоция, такава страст и желание не съм изпитвала с никой преди и след него, включително и със сегашния ми приятел. И с него ми е хубаво, но няма място за сравнение. След тази вечер и двамата не посмяхме да се обадим на другия доста дълго време. От време на време си пишехме, но нещата все завършваха с това да се обвиняваме един друг кой на кого защо не се е обадил повече. Когато реших, че наистина искам да опитам да бъда с този човек ( 3-4 месеца по-късно) разбрах, че си има приятелка от скоро и не направих нищо. Приех го като увлечение, което скоро ще отмине. И така две години. Бях повече от щастлива, че срещнах новия си приятел, а от деня, в който Т. отново почна да ми пише сякаш не съм на себе си. Не ми намеква абсолютно нищо, говорим си общи приказки, но на мен само това ми липсваше. Мисля само за него, като вървя по улиците се надявам да го видя, искам да говоря с него, липсва ми до известна степен. А знам, че не е редно. Най-лошото е, че не мисля, че е само заради секса и това ще ме побърка. Той знае, че има човек до мен и никога няма да направи нищо... без аз да искам. Когато се опитам да разсъждавам, си давам сметка, че ако направя нещо, ще постъпя глупаво, ще предам приятеля си, а всъщност го обичам много, страх ме е самата аз да не се изгубя в чувствата си. Но когато си помисля за Т., сърцето ми започва да бие ускорено, корема ми се свива, а като видя негова снимка, едвам откъсвам очи от него. Възможно ли е да обичаш някого и да не искаш да го изоставяш, а в същото време да си привлечен от друг, който владее мислите и всичките ти сетива? ! Дали наистина единственият начин да се отървеш от изкушението е като му се отдадеш? ! Толкова банална ситуация, а се чувствам толкова изгубена и объркана.
Знам, че истории като моята има много, но ще бъда благодарна на всеки отделил отделил от времето си, за да я прочете и да ми даде своя съвет.

Коментари

1.   бъди с този който ти харесва повече и не лъжи другия, защото ако си на същото място на другия лъгания, няма да се чувстваш добре

2.   А, този "Т" сигурно все още има приятелка? Ама виждаш ли хората сме способни да виждаме неща които ги няма... измисляме си перфектната любов и докато не се нараним си вярваме в нея...

Спри да чувстваш и почни да мислиш ;)

С кои ще ти бъде по добре?

Кой обичаш истински?

Ако твоя приятел постъпва така с теб, какво усещаш в корема? Омекнаха ли ти краката? и т. н. и решавай бързо защото ще забъркаш страхотна каша, а от нея ще страдат хора.. ;)

3.   Пфф, бях сигурна, че ще ти кажа нещо смислено, когато прочетох споделеното от теб... Не, според мен не можеш да обичаш и двамата едновременно, не и по един и същи начин. Явно се залъгваш - или че обичаш приятеля си силно (а може би просто държиш на него и на навика ви заедно), или че Т. е толкова идеален и уникално готин, може би просто ти се иска малко развлечение от рутината... Според мен изчакай, преди да предприемеш нещо, за което можеш да съжаляваш.