Поредната любовница...
Изчела съм много статий в този сайт, и не само...
Не искам да се жалвам, за да ми съчувствате, имам нужда от истински мнения, дори и критики...

На 20 съм той също, виждахме се от 5 месеца, но ето че дойде денят, в който явно му писнаха мойте забележки, че е харесал снимка на тази и онази. Има си приятелка от 1 -2 години, нямам против нея, нека е с нея, но нека бъде такъв какъвто е бил до този момент, тя научи около 5 -6 пъти за нас, но явно този път беше фатален... или Не? Той днес ми каза, че всичко приключва.. просто така, както се държеше идеално с мен, изведнаж го заяви, каза че тя за пореден път е разбрала за нашите срещи и така... каза ми, че причините станали много за да продължим :).. Дали? Когато искаме някой имат ли значение причините, за мен нямат, но всеки е различен, разбирам, че държи на нея, нямам против, дори се възхищавам, на отношението му и към нея и към мен, искам отново да бъде този който беше... дали съм му омръзнала или наистина тя го е заставила и го е страх да не я изгуби? и в двато случая знам, че съм губещата, искам просто да ми дадете мнение, дали ме оставя заради нея или защото му е писнало да го задушавам с разни правила...

Коментари

1.   Мила, много добре мога да ти влезна в положението, защото ти бях „колежка“ цели 7 г. Знам, през какво минаваш и какво се питаш - „защо не я остави най-после“. При мен имаше деца, брак, дебело имущество за делене, а и жена му не се интересуваше от него и „не забелязваше“ връзката ни - т. е. в съвсем друга ситуация бях и все пак той се разведе и се ожени за мен.
Човекът при теб обаче дори не е женен, а ти прави номера. Какво дели той с тази жена - няма деца, няма брак, няма общо имущество... навикът, общи приятели, планове и мечти. Явно я обича по свои си начин, явно тя го обича, за да му прощава изневерите.
Къде си ти в този план - никъде. Ти си излишният ъгъл в този любовен триъгълник, използват те и двамата, за да запълваш празнините във връзката им, за да продължават да са заедно и да си играят на семейство.
Според мен ти заслужаваш повече. Не мисля, че за него тя е по-важната, но в за теб си знае, че си му лесна, ще го чакаш и ще се съобразяваш с него, докато нея може да я загуби.... не, че ще я загуби - 6 пъти е търпяла, и 60 ще търпи, защото е зависима от него по един или друг начин. Въпросът е, че ти не си зависима и ти не трябва и НЕ можеш да търпиш.

Съвет като твоя бивша колежка - зарежи го, изтрий телефон, мейли, фейсбук... всичко от него и прекъсни всякаква комуникация с него. Просто продължи с живота си сама, няма да мине дълго и ще намериш истинска Любов. Не се задоволявай да бъдеш отдушникът за някоя чужда скапана връзка.
Дори да си убедена, че това е мъжът на живота ти, пак направи тази крачка. От собствен опит ти казвам - тогава е най-вероятно все пак да избере теб и да се притесни, че може да те загуби, да те оцени и да разбере, че да загуби теб е много по-болезнено, че без теб не може да живее. Ако не го направи и без това не те е обичал и явно си просто една притурка, от която може да се лиши.
Моят човек ми е плакъл като бебе, когато го зарязах - разведе се веднага. Сега се чудя, защо съм го чакала толкова години, но може би имаше при нас смисъл, защото поне изгледа и възпита децата си, които днес са по университетите, имат добри отношения с него... Не съжалявам, че съм чакала заради тях, но ти какво чакаш?

2.   мила, хвана ме жал за теб....

какво ти се е случило? от къде тази примиримост, та да се унижаваш така? съгласна била така да продължи... възхищавала му се на отношението към нея и към теб?? !
И какво отношение лъже теб, лъже и нея? Поредния комплексиран егоист и две патки около него.
Щом ти харесва унижавай се, никои не може да те спре, но поне се замисли това ли заслужаваш?

И не разбрах съвет искаш, как да снишиш още повече глава и да му лижеш краката, или?

3.   дадете мнение, дали ме оставя заради нея или защото му е писнало да го задушавам с разни правила...

и двете

4.   1 ти дава доста добро и изчерпателно мнение... послушай я. Остави го в миналото, ако осъзнае, че не може без теб, ще те последва. Ако не, значи приятелката му е по- ценна от теб и не си заслужава да се заблуждаваш с него.

Doriana

5.   сега съм на 26 години, точно на 20 бях на мястото на ''приятелката''. след скъсване ( и след това събиране ) с моя приятел, той се виждаше с едно момиче, тя много беше влюбена в него...
по време на скъсването ни той ходел с нея, после ми рева и пада на колене (щеше да се самоубива, какво ли не беше... ).. и след нашето събиране, продължи да се среща с нея зад гърба ми.
както и да е.. после тя си хвана някакъв и вече няколко години е с него.
но наистина и аз се питам:
няма семейство, няма дете с мен.
защо не тръгна с нея и не ме заряза? ! и аз се чудя до ден днешен..
среща се с теб, лъже нея. ами защо просто не се събере с теб?
не може да я обича, щом я лъже.
яд ме е на такива мъже, щото разгирават тебе, разиграват мене, а са едни пълни мухльовци.

6.   №5 много ми хареса коментара ти :)
аз съм била на мястото на любовницата и естествено го зарязах след като разбрах, че съм на втори план, но ме беше яд, че и неговата приятелка е знаела за мен и не го заряза а продължи да демонстрира любовта си пред мен, по всякакви начини.
А аз мисля, че такива мъже трябва да са зарязани и от двете страни, защото наистина са си страхливи мухльовци!!!

7.   Благодаря ви много за отделеното време. Знам, че всичко, което ми казвате е истина, просто като го чуя и от вас (който не ме познавате) и сте безпристрастни, ми идва повече сила да продължа напред. Ами едва ли ме е обичал, абсурд дори, надявам се въпреки това да ме потърси, което е малко вероятно де... защото искам да му върна жеста на пренебрежение и да му покажа, че вече няма да е така... колкото и да ми е трудно ще го направя и ви благодаря още веднаж за искрените оценки :)

8.   .... до №5, поздравления!