Да се боря ли
Здравейте. Искам и аз да споделя моята история, като се надявам на някакъв съвет, защото наистина имам нужда от такъв. Ще се опитам да я разкажа с повече подробности за да разберете какво точно преживявам. Аз съм на 32 тя на 31. Познаваме се от около 4 години. Работихме заедно около 5-6 мес. през това време успях да хлътна до уши по нея. Поканих я и излязохме веднъж на кафе и аз и казах, че не ми е безразлична и че искам да се виждаме по-често. Малко след това я съкратиха и откакто се махна спря да ми вдига телефона. Искам да поясня за нея, че доста срамежлива и леко свита и до тоя момент не беше имала сериозна връзка, както и досега. и така... аз спрях да я търся. Няколко месеца не и се обаждах. Звъннах и след 4-5 мес., видяхме се и аз и казах че моето отношение към нея не се е променило.Тя пак отказа, но някакси, как да кажа, с половин уста. Имах чувството че и се иска но не и стиска. След това 2 години се чувахме само по коледа. Аз и звънна, чуем се видим се, и дотам. Тази коледа реших да не и се обаждам, реших че няма смисъл, пуснах и само sms. 2 дни след това тя ми се обади и поиска да се видим, нещо което много ме учуди.Видяхме се говорихме си и тя предложи да си разменим скайп адресите. Както и да е .. разменихме ги, но аз умишлено не я търсех, исках да знам,че тя наистина го желае. След 2 дни ме намери на скайпа и се започнаха едни разговори - всяка вечер по няколко часа. После започнахме с телефонни разговори, пак всяка вечер. И така от началото на годината досега, като през това време се виждахме почти всяка седмица. Аз през цялото време и давах да разбере,че продължавам да имам чувства към нея, с мили думи, с поздравчета в скайпа, сромантични подаръчета. И тя приемаше всичко съвсем нормално. Въобще, класика. И така.. реших да разкрия сърцето си както се казва. Като и казах всичко тя млъкна и един час не пророни и дума. Така се и разделихме вечерта. Питах я , каза че не е изненадана от това което чува. На следващия ден и звъннах и опитах пак да говориме на тая тема, тя ми каза "не ми се говори сега, дай ми малко време". След 3-4 дни се видяхме и ми каза , че нямало какво толкова да говорим и, че не можела да ми отговори по същия начин, но много държи на мен и нашето приятелство. Казах и че според мен се страхува дори и да си помисли за някаква връзка и тя ми отвърна простичко "да много си прав". Аз и казах,че няма да се откажа толкова лесно от любовта си и тя го прие с усмивка. Все едно искаше да ми каже "не се отказвай", или може би така ми се е искало, не знам. След известно време, през което пак се чувахме почти всяка вечер, поисках да се видим, и тя ми заяви че можело да се видим само като приятели, в противен случай по - добре да не сме се виждали. Направо ме разстреля. Още звучи в главата ми част от последния ни разговор, тя попита някак плахо" сега ще бъдем ли приятели". Казах и че при чувствата които имам към нея не може да има никакво приятелство и и затворих телефона. И в общи линии е това. Проблема е там, че 3 дни не съм я чувал и имам чувството че ще се побъркам. Не мога да си представя че няма да я чувам или виждам повече. Страшно много я обичам. Кажете според вас има ли смисъл да продължавам да се боря за любовта си.

Коментари

1.   Няма индикации за любов от нейна страна. А това неустановено състояние пък Ви подтиква да се борите за нея. Мисля, че тя не е истанската любов за нито един от двамата.

2.   Не си струва да се бориш за една жена която не отговаря на чуствата ти или просто незнае какво иска.И аз сам попадала в същата ситуация и по ирония на съдбата загубих един скъп и истински приятел,а в последствие и моята невъзможна любов.И аз като теб признах чуствата си но той не направи нищо и аз се отказах и продължих да живея и да се срещам с други хора.А ти замислял ли си,че може причината да се състои в трети човек когото тя не иска да замества и по този начин да те наранява.Това не е истинска любов според мен,ако поне изпитвала нещо към теб е щяла да ти го покаже и докаже същевременно.

3.   Не се пренавивай човече, това че ти се "дърпа" я прави толкова интересна, а в действителност от това което си написал явно не отговаря на твойте чувства. По въпроса с "не мога да си представя че няма да я чувам или виждам повече" - била съм там - обикновено първите 1-2 седмици е тегаво, после някак разминава. Вглъби се в нещо друго :) Успех!

4.   За мен тази жена е просто една кокетка, която си играе с чувствата на другите. Докато я гониш, се прави на недостъпна, но загубиш ли интерес, ти размахва отново опашката в лицето и гонитбата започва отново. Твърде търпелив си бил толкова години, но явно играта се е харесвала и на двамата.
И за това че била срамежлива... виж има разлика между това да си срамежлив и да си честен с хората, които държат на теб. А тя не е честна с теб.
Затова хубаво си помисли какво искаш, но имай предвид, че независимо на каква се представя, тази жена просто винаги ще се стреми да те върти на пръста си.
Вариантите ти са общо взето всичко да продължи по старо му и да загубиш още много години в това безумие или да станеш мъченик на една несподелена любов и да го преодолееш.
Успех занапред

5.   Тя не те обича, но ти си заслепен и се самозалъгваш. Тук въобще няма място за борба, защото насила хубост не става. Трябва да прекъснеш всякакви контакти, колкото и да ти е тежко, защото само продължаваш една агония. Направи си сметка какво ти носи контактът с нея и с учудване ще видиш, че отдавна този контакт ти носи само мъка и напрежение. Бягай и не се обръщай назад.

6.   Бих искал да те посъветвам да се бориш, но след всичко написано по-скоро бих се съгласил с номер 1.
И все пак - останете си приятели и се срещайте. А кой знае - всичко се случва. Живота е странна птица.

7.   Според мен тя самата не е наясно със себе си. До колкото разбрах й "се иска, но не й стиска". Може би наистина е така. Може да се бои прекалено много да започне връзка.
Според мен те харесва, но просто от страх пази някаква дистанция.
Едно приятелство лесно преминава в любов, не е изключено да се е влюбила в теб отдавна, но ако няма никакви чувства (освен чисто приятелските, за които ти говори) просто няма смисъл.
Опитай се да разбереш какво точно изпитва, но без да я притискаш, и ако прецениш, че не си струва, просто се обърни и си тръгни. Все ще срещнеш някоя по-подходяща.
Успех, приятел! :)

8.   вероятно има друг.

9.   СПОРЕД мен това е загубена кауза за теб.може да имаш бъдеще с нея, само ако се ожени и разведе за друг.след това.каква е преспективата за това ти си го знаеш.иначе сега дасе ожениш за нея, би бил нещтастен.това е само мнение извлечено от прочетеното.с благопожелания за по щтасливи отношения.457

10.   Абе какво ще и се молиш едва ли не,макс ти давам 4 5 дни и тя ще те потърси! Тя тая кака ми се струва малко неориентирана!

11.   Здравеите на вси4ки, знаете ли 4е аз не съм сагласна с мнението на по4ти вси4ки. Авторът сам си казва 4е госпожицата е мн. срамежлива и 4е не е имала сериозни връзки а аз ли4но се самнявам дали изоб6то е имала ,може да е все о6те девствена.За нятои хора може това да е не нормално като казват в кои век живее6 , но аз това го наери4ам морал. Конкретно към автора- ако става6е дума само за приятелство няма6е да те търси тя и да пожелае да се видите. Аз ли4но мисля 4е 4увства има и тя но я е срам , в края на краи6тата не вс. жени се по4ти самопредлагат, борете се господине ако тя вие касмета както се казва знае6ли 4еникога в семеиния живот няма да си има6 проблеми с изневереи и кра6ка4ески истории . За съжаление в България 70- 80 пероцента от разводите са свързани с трети 4овек дефакто лубовник или лубовница. Вие каква жена искате , такава дето веднага 6те ви се нахвърля първа ли, ами тя като го прави утре 6те го направи и с друг - и тогава какво правиме - хайде в съда. Мом4ета опи4айте си акъла предварително ,не ви трябват отракани ку4ки а скромни моми4ета. Я ми кажете сега 4е не съм права. С поздрав скромна и срамежлива , но 6тасливо омъжена жена на 32 год.

12.   Благодаря на всички Ви за съветите. Мисля да спра до тук. Ако тя ме потърси - хубаво, ако не, здраве да е. Не е единствената. А как ви звучи израза " опитах, но не можах да се пречупя", и това ми каза.

13.   жената има стах от интимност. има нужда от теб, но или е наранявана преди това.../физически или психологически/ или има нещо друго, което й пречи. Ако я обичаш, трябва да си много търпелив и нежен, трябва да я успокоиш, да я накараш да повярва, че я харесваш достатъчно, за да ти се довери и да те допусне до себе си. И спрете всички мъже да чакате жената да ви потърси. Особено като виждате, че е срамежлива. Изберете си-или искате евтина кучка, дето да търчи по вас, или си влизате в ролята и ухажвате жената, която харесвате.

14.   Аз също съм срамежлива. Много. Беше абсурд да се доближа и да погледна, камоли да заговоря мъжете, в които бях влюбена. Но после се появи мъж, с когото се получи: аз не се доближавах до него, дори бягах до момента, в който той ми каза директно,че иска да се получи нещо между нас. И веднага си признах чувствата.
Аз разбирам да е много срамежлива и да не е имала връзка досега, но колкото и това да е така, ако е влюбена едва ли ще се държи на дистанция след признанието ти. Чак такива мазохисти не познавам. Може би е страмежлива, но и ти не си човекът за нея. Една луда любов може да притъпи и срамежливост и разум. А най-хубавата любов е тази.
Ти няма да се чувстваш щастлив ако сте заедно, но тя не е щастлива с теб. Така че изводът е да си останете приятели и да чакаш друга любов - истинска и бурна. Тя ще дойде, но лошото е, че никога не идва в подходящия момент. Не си губи времето с това момиче. Ясно е, че няма любовни чувства към теб, просто не знае как да те откаже без да се обидиш. Ако имаше чувства, досега да си го видял в очите и. То личи!
Ще намериш друга, взаимна любов, просто трябва да имаш търпение. Нищо хубаво не идва веднага.

15.   Може би трябва да поговориш с нея сериозно и да я питаш какво точно изпитва към теб. Гледай я в очите и ще разбереш истината. Но бъди обективен, ако изобщо е възможно.

16.   Браво № 13 ! Абсолютно съм съгласна. Искам само да добавя, че у хората просто е заложено да бягат, когато ги търсят и, когато им обърнат гръб - да търсят връзката обратно. Моят скромен съвет към автора е да си дадат наистина време (но не много дълго) за изясняване на отношенията. Успех!

17.   Точно същото се получи при мен, само че той просто си е имал през това време любовница, която пък била женена. Та така, аз влюбена в него, той влюбен в нея, но пък мен много ме харесва като приятел и човек-какво до ви обяснявам? Аз обаче абсолютно нещастна, умирам от любов, и какво мислите се случи? Минаха около две години срещи, ревове, любов, любовницата го заряза и сега от три години живеем заедно. И тук, мило момче, идва най-интересното-оказа се, че това не е точно човека, който съм си мислила, че е!

И сега просто си карам дните с него, а той се убива да ми говори "Патенце, много те обичам", "Ти си човека, с когото искам да изживея останалия си живот", а? Сещайте се за приказката - внимавай, какво си пожелаваш, защото може да се сбъдне! Дано моята история да ти помогне! От мен също успех!

18.   Към редактора - защо не публикувате всички коментари? Вчера написах един, няма нищо некоректно - защо???

19.   Хейтъри не се толерират!

20.   по принцип това ще си останем приятели означава game over
демек един вид деликатно отрязване
на мен една мии го каза след като ми каза знаеш че сме просто приятели
наистина е хубаво да се пробваш но би трябвало сам да прецениш дали ти я харесваш толкова много че си станал наивен и си мислиш че може да стане нещо
би трябвало да си забелязал ако те харесва по начина и на поведение
Ако начина й на поведение не показва нишо не се и надявай повече

21.   а да не би да има и друг мъж в тайна от теб? Тук има нещо гнило в цялата тази работа. Ако те е искала до сега да тее взела. Откажи се нищо няма да се получи.