Не знае какво иска
Здравейте на всички. Аз съм момиче на 22 години. От няколко месеца се виждам с едно момче, което преди няколко месеца е преживял раздяла с дългогодишната си приятелка. В началото се виждахме по няколко пъти в седмицата, чувахме се и си писахме всеки ден. Всичко беше страхотно, докато не дойде момента, в който аз реших, че трябва да си задам въпроса, да се уточним какви по-точно са ни отношенията. Отговора беше, че не е готов за връзка в момента, харесва ме и му е хубаво с мен. Но дотам. Започна да ми разказва много лични неща за него, за предишната му връзка и долу горе знам всичко. В един момент започнахме да се виждаме все по-рядко. И така след три месеца още сме на същото дередже. Скоро направи голяма изцепка, от която аз много се издразних и му зададох два въпроса, казах му да си помисли много сериозно и когато е готов да ми отговори. Попитах го, след като не му пука за мен, защо продължава да ме търси, да има леки прояви на ревност. След една седмица мълчание ми каза, че се опитва да не ме търси, защото знае, че аз искам сериозна връзка, а той в момента не е готов за тази крачка. Каза ми, че му е хубаво и че му пука за мен. Просто не иска да се чувствам длъжна към него. Каза ми, че не знае какво иска, един вид дали да е сам или да е с мен. Мисля си, че не иска да задълбовача отношенията ни, защото не се е съвзел от старата си връзка и не иска да навлиза в нова. Казах му просто дано не му отнеме много време, за да реши. След два дни отново ми писа, но не му отговорих на смс-а. Хора, не знам какво да си мисля, разбрах, че с говорене нищо не става. Не искам да се отказвам, знам, че е адски нерешителен, но знам и че ако в един момент нещата се закрепят ще излезе нещо много хубаво. Просто искам да му покажа и да разбере, че може да ми има пълно доверие, че не искам задушаваща връзка, а и знам, че не е безразличен към мен. Държи ме на някаква дистанция от себе си, защото мисли, че няма да ме направи щастлива. А единственото, което искам е да си дадем един шанс. Толкова много ли искам? И двамата се харесваме и имаме какво да си дадем, но защо е този страх от обвързване? Стискам зъбки и не го търся, но не знам докога ще издържа. Започвам да го обиквам...

Коментари

1.   Ами продължавай да стискаш зъби, докато живота ти минава покрай теб. Ако това положение се точи с месеци, знай че най- вероятно това, което искаш няма да го бъде. Сама го виждаш, но не искаш да го приемеш. Просто му кажи, че щом не е готов, ти се оттегляш и поставяш точка. Ама точката да е точка. Така ще има време за размисъл и ако прецени ще те потърси.