Плаче ми сърцето
Здравейте,

На 27 години съм. Досега съм била все сама, нито съм имала приятел, нито съм целувала някога мъж.
Завърших бакалавър. Сега ще започна магистър. Много ми е мъчно, че съм сама. Родителите ми не ми позволяват да имам приятел по време на следването, защото ще ми попречи на ученето. Много се чувствам тъжна. Обикалям от психолог на психолог, но никой не може да ми реши проблема. Сега ще ходя на психиатър заради ревовете всеки ден. Плача с глас от самотата, а магистратурата трае две години. Не мога да издържа. Ще рухна, ще пукна.

Коментари

1.   Момиче, защо се излагаш така!
Първо си на 27 г!!! Какви магистратури те гонят и какви родители?
Я хвани и се изнеси от вашите, прекъсни временно и започни някаква работа. Не знам, как я караш, но аз работих завърших на 24 г., а съм си имала приятел. Ти си на 27 и още не си завършила, а си нямаш приятел с две думи - вашите не са прави.
Вместо да ходиш по психолози, я хвани се изнеси и почни да си живееш живота.
И 10 магистратури да имаш, ако си на 30 и без трудов стаж, никой нормален работодател няма да те вземе освен това. Стегни се, за Бога.
Мъже иначе пълно - имаш и интернет. Много лесно ще можеш да си намериш приятел, защо трябва вашите да знаят, а и ти не си малолетна, какво ще ти сторят?

3.   Лошо. Няма нищо, все ще намериш някой. После ще ревеш от друго. Такъв е живота.

4.   Здравей как дати кажа аз съм момче на 24 и съм имал само 2 гаджета, а от 2-3г съм сам. Напълно те разбирам (hug). А относно ваще кажи им да се гръмнат, живота си е твой , ако ти не им се опънеш винаги ще е така. Аз още в 7 клас казах до тук да ми казвате каквото и да било, и от тогава не ме заядат къде съм, с кой съм и тнт. Та зависи от тебе, казваш им до тук и край, иначе те няма да спрат :)

5.   Глупаво ще е да слушаш родителите си. Това, че имаш приятел по-скоро ще ти помогне, отколкото да ти пречи. Идва период в живота на човек, когато трябва да имаш някой до себе си.

Да имаш приятел и да ходиш по мъже може да ти попречи в ученето, ако си малка, под 18 дори. Но след тази възраст е напълно нормално да си търсиш мъж, а дори и желателно. То ако сега, вече станала на 27 не си намериш човек, до кога ще чакаш? Докато станеш на 40 ли? Защото то ако не е учене, тогава ще е работа, все има някакво задължение и пречка. Изживей си останалата младост по един хубав начин, не я пропилявай само в задължения и занимания.

м20

6.   Ама недей се притеснявай, де, 27 г не са 44г, има време да срещнеш човека до себе си. Ядосвам се, че уж си била на пхилогог, а май ти е взел само парите, не се предавай, миличка!! Всичко ще се оправи, по-добре сама, отколкото с някой за 1-2 дена.. Когато бог ти прати любовта, ще създадеш семейство. Само усмивки и горе главата!