Моя безумна любов
Вечерта отдавна е отстъпила място на нощта. Но сънят не ме спохожда. Мисля си за теб, къде ли си, с кого ли си... И как ми се иска да съм с теб!
Тук се чувствам добре. Занимавам се с неща, които харесвам. Имам приятели, с които прекарваме времето си заедно. Имаме общи интереси, разбираме се. С тях е забавно и времето минава бързо.
Но когато целият шум стихне и остана сама, в плен на мислите си, твоят образ изплува пред мен.
Спомням си всеки един миг, прекаран с теб. Спомням си как вървяхме, хванати за ръце, под небето, обсипано със звезди. Сега поглеждам отново същото небе. Но този път моят спътник не си ти, а самотата.
Спомням си как нежно ме прегръщаше. Сега вместо теб ме прегръща тишината.
Спомням си вълнението, което изпитвах, преди да те срещна и как пеперудите пърхаха в стомаха ми. Сега на тяхно място е заседнала една огромна буца.
Напразно се опитвах да те забравя. Внушавах си, че ще срещна друг, който да те измести. Срещах различни хора и различни мъже, но никой не успя да заличи спомена за теб.
Втълпявах си, че времето ще изтрие следите. Но дори то не успя да те изтръгне от душата ми.
Сърцето ми живее на мястото, където бяхме двамата... и където желая да се върна.
Не ми достига смелост. Хората ще ме осъдят за избора ми. Защото от всички аз избрах точно теб. Решението ми е лишено от всякаква логика, но това сърце, което тупти в гърдите ми, всеки ден се опитва да изкрещи какво иска. Но аз заглушавам гласа му. Не го слушам.
Така и не се замислих за факта, че ще трябва да взема това решение. Кажи ми как да направя тази крачка. Искам да угодя на всички, не искам да всявам смут с избора си.
Тази любов ме убива. Искам моето щастие да си ти, но как да тръгна към теб...

Коментари

1.   13 годишна се чуди кво да прави, има толкова много начини да заинтригуваш някого!
1. Уж неволен смс
2. Скайп
3. Фейсбук
4. Телефонно обаждане и т. н.
Целта не е да покажеш колко много желаеш някого, а като за начало да заинтригуваш отсрещния човек.

Успех

2.   На мен пък ми хареса как е написано. Навява ми едни сладко-кисели спомени :)

*Syndrome

3.   На мен пък не ми хареса, писател съм....