Какво иска началникът ми ?
Здравейте! Искам да помоля за съвет и благодаря на всички, които отделят от времето си за моята история, а тя е следната : Преди година и половина започнах нова работа. Нямах особени симпатии обаче към шефа ми. Случи се едно спречкване между мен и една колежка (да я наречем Д. ), защото колежката ми постоянно се опитваше да се налага, да ме контролира, да ми казва какво да правя, включително все натъртваше, че съм млада ( на 26 години съм) и явно това беше голям недостатък. Същевременно тя е може би към 40те (не че има нещо лошо), несемейна, беше постъпила на работа преди мен около 2 години по-рано. Аз обаче се намирам под прякото ръководство на началника ми и отделно над него има и други началници. Тоест тя ми се пада само колежка, която работи на същата работна позиция като мен. Беше успяла да „подчини“ по- голямата част от колектива и като кажеше нещо последната дума обикновено беше нейна, защото всички се съгласяваха. Имах един единствен случай на работа, за който попитах началника си(това е практика във фирмата – всеки да пита за случаи на събранията) и за съжаление тя присъстваше на запитването ми. Веднага още преди той да е казал нещо колежката ми Д. пак ме сряза защо не съм питала нея, а питам шефа, че тя може да ми отговори ( а най-накрая се оказа че не може). Шефът ми, който ще нарека Н. ми каза, че била права, защити колежката ми Д. и в крайна сметка отговори на въпроса ми, но беше изключително груб, дори държеше тон, а аз откакто си зададох първоначалният въпрос дума повече не казах и само ги гледах как се озлобяват срещу мен. От тогава си промених отношението и дори избягвах всякакви контакти и с Н. и с колежката ми Д. и с другите колеги- идвах на работа, изпълнявах си задълженията и си заминавах. Постепенно обаче взе да ми прави впечатление началникът ми не като шеф, а като мъж. Аз съм необвързана и пред колеги сподели и че той е необвързан и докато го казваше гледаше към мен и следеше реакциите ми, гледаше ме настоятелно. Първоначално помислих, че си въобразявам, че е насочено към мен, но после започна да се държи различно – стана мил към мен, търсеше контакт като предлагаше да ме закара до нас, но аз упорито отказвах под някакъв предлог, защото не исках да се замесвам с началника ми, правеше двусмислени коментари- общо взето личеше си от километри. Не знам в кой момент и аз хлътнах обаче и се опитвах да го прикрия, но явно в някакъв момент съм се издала с поглед или нещо друго , че и аз имам интерес. При едно тържество на фирмата той говореше нещо за мъжете и за жените, нещо за любовта и изведнъж ме погледна и се разсмя. Стана ми много тъпо, имах чувството, че ми се подиграва. На същото събиране той започна да обръща внимание на друга колежка( да я наречем К) , явно беше че се опитваше да ме подразни, стоеше до нея, от време на време поглеждаше към мен и й обръщаше много внимание. (оттогава К. започна да се държи зле към мен ) На едно от тези събирания тя К. директно му се натресе да я откара до тях заедно с една друга колежка. Той нямаше нищо против, видя че аз няма с кого да и тръгна и нищо не каза, не ми предложи и аз си взех такси. На следващите ни събирания К. постоянно се навърташе около шефа ми, сядаше до него и го гледаше влюбено. К. обаче е омъжена и с деца. В един момент тя рязко се отдръпна, избягваше го, дори не сядаше до него, не си и говореха и както не обръщаше внимание на мъжа си и говореше преди за него пренебрежително сега започна да го изтъква, да го споменава доста често. И досега обаче К. изпитва някаква злоба към мен и започна да се сближава с другата ми колежка Д, , която ме ненавижда.
Същевременно аз се поразрових и открих, че шефът ми има регистрации в сайтове за запознанства и е писал, че търси неангажираща връзка, секс за една нощ и дори, че харесвал секс партита. Регистрациите му бяха от преди 7, 8 години и той ги е поддържал чак до сега. Бях потресена, защото на работа има много добра репутация, а и не очаквах да се занимава с подобни неща. Всички го мислят за много сериозен човек включително и аз и го уважават. Отделно някакви негови много близки приятели са си публикували снимки от преди години на някакви партита, на които са с голи жени, с които танцуват. Него го няма на снимките, но все пак това са му най-добрите приятели- какво да си помисля за Н щом се движи с такива хора? А шефът ми е на 38 години. Това беше и една от причините да избягвам контакт с него, защото разликата ни е голяма. Чувала съм го да говори за семейство и за деца, но след това, което открих за него, не знам дали само не си прави вятър на устата, за да му се връзват жените.
Както и да е, той в един момент промени коренно отношението си към мен за пореден път. На едно друго тържество се обсъждаше един случай, при който двама колеги са имали връзка на работа и която е приключила неуспешно. Той заключи, че това е недопустимо, защото работата и личните отношения не трябва да се бъркат и да се смесват. Когато го казваше ме гледаше право в очите и го натърти. Почувствах се страшно неудобно, имах чувството че всички гледаха към мен. Сега пак се държи странно и ту е мил, ту е дистанциран. Като останем насаме по работа изобщо не ми говори. Аз имах симпатии към него, но вече не знам какво да си мисля за него, какъв човек е? Има и голямо напрежение на работа, тъй като тази колежка Д. , с която имах спречкване се опитва да ми отрови живота. Вече си мисля да напусна работа. Искам да отбележа, че съм симпатична, доста харесвана и постоянно получавам покани за излизания и кафета от мъже, но им отказвам, защото не ми харесват. В същото време искам да имам мъж до себе си, но искам да е стабилен човек, който да държи на мен. Дайте съвет какво да правя? Да си сменя ли работата според вас или да чакам нещата да утихнат? И според вас какъв човек е шефът ми ( дали наистина има двоен живот)? Какво иска той? Вие бихте ли имали връзка с подобен мъж? Какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   А можеше да го кажеш с едно изречение. Чак не ми се искаше да го изчета цялото. Научи се да казваш нещата с по - малко думи. Така хората повече ще искат да те слушат, а началника ти няма да те иска само за секс.

2.   Ооооффф, даже не го дочетох...

3.   Авторката: До номер 1 : Абсолютно си прав! Ако бях написала нещата с едно изречение хората повече щяха да искат да ме слушат, а началникът ми нямаше да иска само секс от мен. Постарай се да не си губиш повече времето в четене на толкова дълги истории.

4.   Авторке, и да гласуваш с минус за първите два коментара, това няма да промени истината :)

5.   Подкрепям номер 1!!!
А пък на авторката не и липсва самочувствие. Май оттам и идват и проблемите....
М 29

6.   Тази история е подходяща за рубриката на "На работното място"

"само ги гледах как се озлобяват срещу мен. От тогава си промених отношението и дори избягвах всякакви контакти" Това е грешно отношение от твоя страна. Ти си в правото си да държиш професионална дистанция. С други думи да имаш разговори свързани пряко с работата, а не например лични разговори. Но самият факт, че ти ги избягваш е показателен, че ти самата утежняваш всичко и ги настройваш срещу себе си.

"започна да се държи различно – стана мил към мен, търсеше контакт като предлагаше да ме закара до нас" Аз мисля, че твоят началник просто е търсил начини, за да стопли взаимоотношенията си с тебе. Ти си в правото си да откажеш превоз, но това в никакъв случай не означава да се държиш още по-отчуждено.

"На едно от тези събирания тя К. директно му се натресе да я откара до тях заедно с една друга колежка. Той нямаше нищо против, видя че аз няма с кого да и тръгна и нищо не каза, не ми предложи и аз си взех такси. " Добре, и какво от това? Това не е твоя работа.

"При едно тържество на фирмата той говореше нещо за мъжете и за жените, нещо за любовта и изведнъж ме погледна и се разсмя. Стана ми много тъпо, имах чувството, че ми се подиграва. " Не, не ти се е подигравал. Най-вероятно е гледал доколко следиш неговия разговор и евентуално да те включи в него. Не забравяй, че ти е шеф и понеже се държиш дръпнато иска да си стопли взаимоотношенията с тебе.

"На следващите ни събирания К. постоянно се навърташе около шефа ми, сядаше до него и го гледаше влюбено. К. обаче е омъжена и с деца. В един момент тя рязко се отдръпна, избягваше го, дори не сядаше до него, не си и говореха и както не обръщаше внимание на мъжа си и говореше преди за него пренебрежително сега започна да го изтъква, да го споменава доста често. " Тяхна си работа. Тебе това въобще не те засяга.

"К. изпитва някаква злоба към мен и започна да се сближава с другата ми колежка Д, , която ме ненавижда. " Как да те обича като казваш, че отбягваш контакти с другите.

"Сега пак се държи странно и ту е мил, ту е дистанциран" Да, защото и той не знае как да общува с тебе.

"шефът ми има регистрации в сайтове за запознанства" И според вас какъв човек е шефът ми ( дали наистина има двоен живот)? Това си е лично негова работа.

"Вече си мисля да напусна работа. " Ако не си оправиш отношенията с хората, ще се наложи.

"Какво иска той? Вие бихте ли имали връзка с подобен мъж? " Не си въобразявай, че твоят началник иска да има някакви интимни взаимоотношения с тебе.

7.   Авторката : Номер 6 благодаря ти за коментара. Успокоих се от написаното от теб. Явно наистина съм се вкарала сама в някакъв филм и човекът няма никакъв интерес към мен. Ще се опитам да стопля отношенията с колегите и да не съм дистанцирана. Благодаря ти наистина много! :)

9.   От номер 6. Авторке, моля, няма защо. Ако имаш допълнително въпроси пиши ни.

10.   Хей, здрасти. Миналата година, горе-долу по това време, и аз бях като теб. Само че не с началник, а с пряк колега. Но ситуацията беше на 90 процента същата. :)) Да ти кажа честно - не си струва да хабиш време и нерви. Да, защото ще има и нерви. :))