Избрах да мълча
Зарязах го, защото го хванах в паралелна връзка с близо 10 години по-възрастна от мен омъжена жена с деца. Естествено шокът, че може да се конкурирам с такъв тип жена за мен беше голям и незабавно сложих край на отношенията ни. Без скандали и без драми, просто мълчах, не отговарях на телефонните му обаждания и на поканите му за срещи, не му исках обясненията и извиненията. Близо месец след това, той правеше опити за подобравяне на отношенията ни, докато преди десет дни не му обясних окончателно, че не мога да приема създалата се ситуация за нещо нормално и смятам, че нещата не могат да се поправят. Просто така го почуствах. Не исках да говоря и да се обяснявам. Усмихна ми се и от тогава ме избягва демонстративно. Би трябвало да имаме ежедневни контакти- по работа, но той ги избягва. Дори имам чувството, че кара и въпросната друга жена да ме избягва, което е най-тъпото в цялата ситуация, защото аз се оттеглих достойно, а се оказва че той или един негов приятел, който направи всичко възможно, за да създаде връзката между него и тази жена, създават интриги. Най-просто казано по моя вътрешна интуиция от доста дълго време, въпросната жена е ползвана като компаньонка, за да изпълнява определени задачи с цел подобряване на положението на този приятел. Да не говорим, че има индиции, че тази жена е била близка на същия този приятел. Не съм сигурна обаче дали все още имат нещо общо. Трябваше ли да му кажа мнението си по въпроса или постъпих правилно като избрах да мълча?

Коментари

1.   Жената си прави тройки с тези двамата.. :) Евала й!
Разбира се, че достойното оттегляне е по-добро от драмите... давай напред

2.   Ей като почнете сами да се хвалите - достойно, та достойно - нищо достойно няма в случая си била излъгана, подиграна и унижена, мълчала си и си се оттеглила "достойно", с което си улеснила мъжа, щото мъжете най-мразят женски истерии и усложнения. В случая си работила в негова полза. И какаво си направила като си мълчала - натрупала си негативната енергия в себе си, горчивината си стои в душата ти. По добре да беше вдигнала скандал, да беше изплюла горчилката от душата си, да беше измислила някой гаден план за отмъщение - вярвай ми в по-добро душевно състояние щеше да си.

3.   И къде точно видя душевното състояние на жената в написаното, само не мога да разбера. Явно я дразни, че я отбягвят и че се въртят интриги, но това не означава, че изпитва чак такава горчилка от случилото се. Типично мъжко и комплексарско поведение е това на мъжа в историята- хващат го, зарязват го, той се мъчи да излезе от ситуацията и когато разбира, че няма връщане назад- започва да хейтва- отбягва я, настройва и другите срещу нея. Преди време бях жив свидетел на историята на една моя приятелка, която беше подобна - те обаче двете се бяха срещнали и разговаряха. Онази другата й каза, че мъжът бил разказвал, че моята приятелка е лудата на града и го преследва непрекъснато. А те имаха връзка от доста години тогава. Сега дори вече са женени и чакат бебе, но и това ако ме питате мен не е решение, да си вземеш такъв мъж в къщата.

4.   Не мисля, че ще си в по- добро душевно състояние, ако му спретнеш "гаден план или отмъщение", дори е жалко. Според мен казваш си всичко в очите, за да е наясно, че знаеш за положението и си хващаш куфарчето и през вратата. Ти това си го направила, така че и аз мисля, че си постъпила добре. Продължавай напред!

Doriana