Искат само да уча
Здравейте! Моя проблем не е кой знае колко голям, но за мен е важно. И така аз съм почти на 13 години и много искам родителите ми да ме приемат като тинейджърка отколкото като бебе на 3 годинки. Мама е учителка и съответно само ме кара да уча. Тате е готин само дето се държи като тинейджър. И двамата искат да уча много и да им разказвам уроците по география, история и човека и природата. Искат да решавам задачи по математика макар и това да ми е най - лесния предмет. Да пускат ме по улиците с приятелки. Дават ми джобни. Не мога да кажа че съм претисната, но искам да ми дадат свобода с уроците. Искам да разберат, че дори и сама да си науча уроците пак мога да изкарам 6.

Коментари

1.   Това за любов и изневяра ли е? !
А по темата- Момиче, само на 13 си, сега това трябва да правиш, колкото и клиширано да звучи! Излизай си с приятелки, гледай си ученето и това е. Родителите ти просто искат да са сигурни, че ще се справиш. Щом ти дават джобни и не ти правят проблеми да излизаш не се притеснявай - всичко си е в реда на нещата! Успех :)
Ди

2.   както казаха в коментара преди мен, това ти е задължението - да учиш. разбира се, съвсем нормално е и да излизаш с приятели, да се забавляваш. явно се притесняваш или ти е неприятно да разказваш уроците си пред тях. затова бих те посъветвала две неща. или да поговори с тях и да се опиташ да им обясниш, че вече си достатъчно голяма и отговорна, за да се справяш сама с уроците, или да изкараш хубава оценка на урок, на който не са те изпитвали. така ще се убедят, че и сама можеш да се подготвяш качествено. Успех!

3.   И аз бих те посъветвала същото, като номер 1. И без това след най-много година-две вече ще те вълнуват други неща и всичко ще е много по-различно. Сега са ти последните моменти, в които не те вълнуват още момчетата и не са започнали драматичните ти любовни проблеми. Изживей си ги с кеф тия последни моменти, защото един ден много ще ти липсват! :)

4.   Същата работа сестро...

Предишните коментари хей! Искам да кажа че и мен винаги са ме ограничавали. И мен това ме дразни! Искам да съм нормален тинейджър, добре, но те не ми позволяват! Имаме хубав апартамент, модерна кола и всякакви техники. Не може да се каже че сме бедни. Но някакви кифли които са по бедни от нас (говоря че апартамента им е по-малък и нещата там са стари защото нямат пари да си купят) се правят на велики. Те не правят нищо, само изкарват двойка след двойка, но много ме дразни това че винаги когато поискат нещо от родителите си го получават, не са заслужили с нищо, но това коой ли го интересуува! И е ужасно нашите да не ме пускат да излизам с приятели защото имам да уча, и да уча, и да уча, и да уча, и дори да си науча, пак не може, защото вижтее било късноо! Дразни ме другите да си се мотаят навън и родителите им да им дават всичко което получават защото видите ли децата били най-скъпите неща на светаа и трябва да имат всичко което искат!