Как да подтисна ревноста си?
Кажете ми някакъв начин ако знаете, да подтисна ревноста си. И това не ми се беше случвало, но ето на 35 год. не е късно да станеш за смях. Толкова е болезнено, а искам да не е така... постоянно мисля къде е, какво прави- сърцето ми е постоянно свито, когато не сме заедно. Повтарям си "Не си втълпявай глупости, а не се получава"

До сега никога не ми се е случвало, може би защото срещнах човека, който винаги съм искала да е до мен, влюбих се като дете в него и умирам от страх да не го загубя.... а знам че когато човек иска, нищо неможе да го спре.

Има ли други жени като мен и някои от тях успяли ли са да преодолеят тази тъпа ревност, която носи само болка и безпокойство в душите на хората!!!

Коментари

1.   Прекрасно те разбирам. Никога не ми се беше случвало и на мен до този момент, в който не навърших 41. Не знам дали не съм уверена в себе си и в красотата си, която вече пагубно отшумява. Не знам дали не ме дразни това, че той постоянно се заглежда по младите безсрамници по улиците, които си показват всички части от тялото и това да е причината. Аз точно днес си зададох този въпрос, как, как да я подтисна тази тъпа ревност. И как да успявам да не я показвам. Честно казано, не намирам отговор. Колкото и да се обичаме, колкото и да съм хубава все още, не съм на 20 или дори на 30. Болезнено е, какво да се прави. Дори не знам какво да те посъветвам, освен просто да ти кажа, че не си единствена, има и други като теб. С нормално семейство, с мъже, които не дават повод за ревност /много хора казват, че това е причина, но не е/, но въпреки това. Може би и ти се чувстваш неуверена от годините. Само ще те посъветвам да не му го повтаряш и да не се издаваш, защото това е опасен път и тръгнеш ли по него, се забравяш, ще стигнеш до истерии и скандали и ще разрушите връзката си. Опитай някакви номерца, прибери се по-късно или отсъствай ден-два /при майка при приятелка/ и му се обаждай по тел. с мили думи, малко да го заинтригуваш, но не да го караш да ревнува, че да не ти отвърне със същото. Ще следя темата с интерес!

2.   От колко години сте заедно, той дава ли ти поводи за ревност? Моят ме дразнеше, че се лигави с другите жени, въпреки че е от този тип мъже, които когато са с една жена не биха изневерили, но поведението му ме дразнеше и нараняваше. Той виждаше истеричните ми изблици и че наистина много се измъчвам, а не спираше да флиртува и само повтаряше "че ако искал да ми изневери щял да го направи без да разбера, това било закачки, които не трябвало да взимам под внимание" А мен ме болеше още повече, защото виждаше че тия "закачки" ме измъчват, а не му пукаше и продължаваше. Не знам твърде много ли ми дойде огорчението и разочарованието не само заради флиртовете му и ред други неща с времето престанах да му се дразня и да обръщам внимание. Заедно сме от 4 години, първите 3 бяха ад за мен

3.   Миличка все едно аз съм я писала тази история. Аз съм на 30г., и тази година за първи път и аз разбрах какво е това ревност. Никога не съм го изпитвала това чувсто. И определено не ми хареса, побъркваше ме, не бях аз, дори спрях да се усмихвам от страх да не загубя човека когото толкова време и аз съм чакала. Но това е защото прекалено много си се влюбила. Успокои се, и остави човека да диша, и да прави каквото си иска и където си иска. По този начин ще разбереш дали наистина е твой. Хората казват даи свобода и ако те обича той ще е с теб, ако ли не не е бил за теб. Просто сама трябва да се успокоиш късмет.

4.   Не съм ревнива, но мъжът ми е. Толкова е гадно, че не мога да ти опиша. Чувството на недоверие и постоянна мнителност ме убиват. Постоянно дебнене и скандали и то за нищо! Така не се живее. Склонна съм да се отърва от всичко това и да си върна спокойствието. Прави си извода!

5.   Ако този човек не ти дава конкретни поводи, търси причината в себе си. Щом досега не си проявявала безпричинна ревност във връзките си, значи нещо в теб в последно време те кара да се чувстваш неуверена в себе си. Помисли си какво може да е това. Когато откриеш конкретната причина, ще можеш и да работиш по отстраняването й. Самият факт, че осъзнаваш, че това не е в реда на нещата означава, че най-вероятно ще се справиш. Но не се заблуждавай, че причината за ревността ти е огромната любов, която изпитваш към този човек. Не е това обяснението. Анализирай, ако искаш посети и психолог, но в противен случай рискуваш да се побъркаш и да скапеш връзката си.

6.   № 3, аз съм №1. Тези приказки са много глупави за свободата. Да ги пуснем, пък да се върнат. Не осъзнаваш ли, че те си изневеряват и пак се връщат. Това, че си мислиш, че изневярата се състои в това да бъде с друга и да остане с нея, не е вярно, не и при зрелите мъже. Те обикновено си изневеряват и пак са с теб. Ето от това боли най-много всъщност. Огледай се около теб, пълно е с такива, които биха преспали с мъжа ти за 10лв или за малко дрога. Много от тях не са непременно познатите боклуци, с които сме свикнали и разпознаваме отдалеч. Замисли се. И най-верните, но отегчени мъже рано или късно ще се подлъжат, просто изкушенията в днешни дни са прекалено много, прекалено вулгарни и прекалено лесно се случва всичко. Най-ужасното е, че сякаш хората го приемат за нормално, а младите момичета-дори за нещо похвално. Голямата "мечта" на повечето гъски, пишещи тук е "да спя с женен мъж". Какво повече да говорим. Просто трябва да знаем и пазим стойността си и да не позволяваме мъжете до нас да забравят, че струваме много и те са късметлии, че са именно с нас. Остава ни да се надяваме, това е.

7.   Където има дим, има и оган. Винаги. Една ревност не се появява ей така от нищото.

8.   Първо самата мисъл че можеш да притежаваш друг човек е погрешна и супер егоистична. Второ как може да искаш някой да е верен на теб а не на себе си. И трето всеки човек когато срещне някой красив човек от отсрещния пол му се иска да прекара малко повече време с него това е напълно нормално и важи за всички хора на земята. В началото е интересно след време омръзва. Така че вместо да се чудиш как да се успокояваш че нищо не прави си дай сметка че човек трябва да бъде верен преди всичко на себе си и не можеш да изискваш такива неща от никой. Това е парадокса на желанията и погрешната представа за щастие. В случая цял живот се стремиш към това да срещнеш голямата любов и страдаш а в момента в който я намериш започваш да се страхуваш да не я загубиш и си дори още по нещастен. Докато човек търси щастието извън себе си в други хора събития или неща той няма как да бъде щастлив.

9.   Ако му изневериш, ще установиш, че вече не ти пука чак толкова дали ти е верен. От опит го знам.