Незнам вече какво да правя..
Здравейте приятели, искам и аз да споделя една история, за ми дадете съвет как е правилно да постъпя в такава сложна ситуация.

Аз съм студент и се запознах с една колежка по-малка от мен на разкопки. Всичко запозна от там, но сякаш тогава просто ме привличаше само сексуално и не си давах много зор. От после започнахме да си пишем във фейсбука повечко, а когато почнаха лекциите и да се виждаме често в университета.. И понеже аз почнах да изпитвам големи симпатии към нея, реших че и тя ме е харесала и взех решение, че е време да покажа своите чуства.

Е, понеже гледам доста филми, а и някак си и от вътре ми дойде, направих нещо, което никога не съм правил за друга жена.. Организирах романтична вечеря със свещи, рози и т.н в хубав ресторат, поканих я на вечерята с доставка на цветя в университета по време на лекции... Тя остана изумена, но когато прие да излезем, на вечерята всичко се обърка.

Сподели ми, че не заслужавала това отношение, че тя не искала да се обвързва точно в този момент и т.н, защото страдала още по стари връзки, а и самото и отношение към мъжете показва, че доста ни е намразила. Не мога да бъдя 100 % дали ме лъже като ми казва тези работи, но сякаш е истина. Иначе много пъти ми го е казвала, че съм прекрасно момче, че всички жени едва ли не търсят такъв добър като мен, но не иска да пробва, защото може и да не стане и тогава ще ми е още по-гадно отколкото, ако ми откаже сега.

След това, и двамата бяхме доста тъжни и ни беше мъчно, особено на мен, че ме отрязаха така брутално, но по нейните думи по добре от по-рано отколкото след като се усложнят нещата.. И въпреки всичко, аз продължих още 2 месеца да настоявам, но тя иска да я забравя, или да осатанем приятели и т.н. Неща, които мен някак си не ме устройват, защото вече наистина ми е много трудно да не мисля за нея.. Не съм имал никога подобен случай и болката наистиана е ужасна... Излизам с нея постоянно, чуваме се постоянно с часове, пишем си постоянно и т.н. На два три пъти заради съвети на приятели, не и звънях и писах и т.н реших да я забравя.. Еми не стана поради една или друга причина, на първия ми опит два дена след като не се чувахме, тя ми написа смс, който ми подсказа, че може би и тя има чуства, но я е страх да обича и да бъде обичана, защото каза, че и липсвам много и т.н

Нещата се усложниха още повече, реших да се боря за нея пък когато ще да стане, но до тогава ще и бъда приятел, но тази роля на приятел, нещо не можах да я изпълня. В смисъл такъв държа се добре, не дразня, но на мен ми е трудно когато съм с нея да не отворя темата за "нас", трудно ми е и да не я докосна, а когато се напия започвам да мисля за изпълнения от рода на "ще се хвърля от този мост", или "мен много ме боли, моля те съжали ме и ме вземи", или "защо не ме иска, кое е грешно в мен, грозен ли съм, космат ли съм, мериша на гадно ли" и т.н, и т.н. Общо казано искам час по скоро да бъда с нея, защото иначе ще се побъркам, знам, че звучи психопатско, но чуствам сякаш, че може да станат нещата, сякаш и аз съм я впечатлил и чуства нещо към мен. По нейните приказки тя не ми дава надежда, но фактически без да иска го прави, като се държи с мен добре, и като постоянно се чуваме, чиждаме и т.н... Не мога да я забравя наистина, защото се държи много добре с мен, ако беше ми дала повод да я намразя може би много бързо щях да я забравя... За това сега единствената ми алтернатива е да продължа с приятелството, но не искам всичко да е напразно накрая... Моля ви, дайте съвет как да продължа с всичко това, много съм объркан, но не знам как да излезна от тази френдзон... Ако имате още въпроси по темата ще отговоря, не съм сигурен дали казах всичко...

Коментари

1.   Много си се филмирал. Цветя, та и романтична вечеря... И след всичко това щом ти е казала такива неща не се надявай за сериозна връзка в никакъв случай.

2.   Тъпо си го изиграл, много тъпо.
Да беше показал и количка за бъдещето ви бебе...
Не се обиждай човек, това ще е градивна критика.
Бил съм в твоята ситуация много години. Бях доста прост на младини.
Виждам че вече си чувал за френдзоната и предполагам знаеш че от нея НЕ СЕ ИЗЛИЗА. Потърси из нета, има "матряли"
и на български.
Моята любов ми казваше същите дивотии, говорехме си като "приятелки".
Вече си видял, че отиташ ли да я забравиш, тя ще те провокира да я потърсиш. И при мен беше така. После - " аз те харесвам, но като човек", "ти си много добър приятел и държа на теб, но няма да се получи".
Пак ти казвам, ти сам си се преебал. Момичето не е виновно.
Помисли, запознаваш се с момиче, например. Тя на първата ви среща, започва да фантазира за бъдещето и други дивотии. Ще се уплашиш брат, ще си биеш и ти камшика!
В това, твоето положение, най-много до секс да стигнеш, при това от съжаление...
Това е брат.
Чекни форума на pickup-project. net за френдзоната.
Пиши после какво е станало.
О. Гутанович

3.   Пич, просто не те харесва и й е жал за теб, защото те намира за мило момче, за това ти обръща внимание. Обаче, да знаеш, когато жена си падне по мъж, тя забравя и стари и настоящи гаджета и е щастлива, когато е в компанията на мъжа. Така, че когато момиче тъгува на романтична вечеря, то значи не проявява интерес към теб и й е неловко, че трябва да те отреже.

4.   Номер 2 е прав, че си я притиснал, но според мен не е тъпо това което си направил. Изглежда, че не си страхлив и много притеснителен, което е добре. Просто на твое място аз бих постъпил по друг начин. Да и намекна, че я харесвам, да я поканя да излезем и така нещата може от само себе си да тръгнат.

А до този случай. Щом нещата няма да станат, на твое място просто бих спрял контакти с нея. За какво ти е да си приятел с такъв човек? Ти изпитваш много силни чувства към нея, това не е никакво приятелство, а тормоз и мъчение за теб. По-лесно може да я забравиш, ако си намериш друго момиче, с което вече ще имаш шанс.

5.   Здравей, приятелче.
Ще ти говоря на ти, защото от думите ти разбирам, че сме авери.
Ще опитам също така да ти дам съвет, и да ти дам за пример, моята история която е сходна.
Аз също съм студент.. както в твоя случай се запознах с момиче, което харесах от пръв поглед.
Беше сякаш знаех тя какъв човек е, сякаш я познавах още преди да се запознаем. В последствие
се запознахме, разговаряхме, после дълги среднощни чатове и тн. Времето минаваше а аз се
влюбвах все по-силно. А нея наблюдавах как ходи със всякви боклуци, които я зарязват и нараняват.
Опитвах се да и давам съвети, опитвах се да бъда до нея в тежките моменти, уви не се получаваше.
В повечето случаи, просто чувството, че е покрай мен, ми размътваше мозъка. Станахме близки
а времето минаваше и минаваше. По някоето време реших да и призная защото се самоизмъчвах отвътре.
Уви, тя нито разбра, нито оцени всичко което се опитах да направя за нея. За съжаление.
И така аз страдах по нея, а тя ми казваше колко добър човек съм. В живота човек може да очаква всичко.
И трябва да бъде готов да продължи напред. Трудно е понякога да се откажеш от дадени хора, но
понякога това е единствения избор.
Моят съвет е, промени начинът си на мислене. Тя, не те заслужава, дори да изглежда
гадно така отстрани, това е истината. Нито може да оцени човек като теб, нито ще може да го задържи.
Не се самоизмъчвай, а направи така, че да си колкото може по-далече от нея. Както са казал старите хора,
далече от очите, далече от сърцето. Не се самоизмъчвай, щом тя не те е оценила няма да го направи.
Знам каква е болката, защото я търпях близо половин година. И всеки ден в който съм покрай нея изпитвах само болка.
Спри да излизаш с нея, започни да излизаш с други момичета произволно. И ще откриеш такова което да те цени.
Ролята на приятел е твърде тежка задача, откажи се докато не си загубил себе си.
Докато имаш чувства, ще ти е трудно да мислиш обективно покрай нея.
Не зчучиш психопатско, на всеки човек в даден момент са му минавали мисли, да се хвърли от мост,
и къде е проблема, аз ли съм виновен и всякакви такива. Но проблема очевидно не е в теб.
Ако искаш да запазиш приятелството ви, приготви се за още болка. Ако си готов да теглиш чертата, го направи.
Не си гоизиграл тъпо с вечеерята, Жените обичат такива неща, но когато се появи мъжът който да ги прави тези
неща, те се плашат и бягат. Защото на думи е лесно да говорят, искам принца на бял кон, а когато дойде..
се хващат с коня образно казано. Жените в 90% не знаят какво искат. И са на принципа проба грешка.
Щом вече те е отрязала два пъти, няма смисъл да има трети, за да не страдаш.
Въпрос на време е да намериш момиче което ще те оцени, и ще видиш как за нула време ще
забравиш за тази. Просто се освободи от тези мисли.

7.   аз съм жена, мн добро момче си, не си постъпил зле като си организирал вечеря, запази това за момичето, с което ще бъдете заедно:)
съветът ми е да пркъснеш абсолютно всякакъв контакт с нея, щом жена ти каже, че те харесва като приятел - не очаквай нищо друго. освен това тя просто те използва.
започни да се срещащ с някое момиче, започни хоби или чето повече по специалността си, не се хаби за човек, с когото нямаш бъдеще.
аз пропилях години от живота си да бъда приятелка на мъж, който просто е имал нужда да се разнообразява когато му е скучно! не пропилявай шансовете си с други момичета, в теб няма нищо лошо и отблъскващо, просто тя не е твоя човек!