Просто искам да се изпаря..
Повярвайте ми.. пиша го тук това просто защото няма на кого да си излея какво ми е..

Мъж на 22 години съм, преди 7 месеца прекратих една връзка, която аз за себе си оприличавах като най-истинското и чисто чувство, което съм срещал досега. Изглежда това ми беше първата любов.

Но както се случва.. невинаги има само хубаво, и в крайна сметка така се наредиха нещата, че се разделихме.

Вече толкова месеци живея с това, с разните мисли, спомени и какво ли не. Още не мога да я преживея напълно. Признавам, леко изветряха чувствата, но все още не мога да я забравя и всеки ден мисля за нея. И точно сега, когато някак се успокоих и почнах да мисля за ново начало и да продължа напред се случи, че разбрах, че моята бивша приятелка явно лесно ме е превъзмогнала и си има друга връзка.
Да ви кажа.. като разбрах това буквално изтръпнах и потреперих.. Все още ми е трудно да опиша как се чувствам. Не мога да определя дали се ядосвам или по-скоро ми е тъжно, че толкова лесно ме е превъзмогнала, докато аз вече толкова време си живея в някаква агония.

Не знам.. вече се надявам поне факта, че знам, че е с друг просто да ме откаже да си спомням и мисля за каквото и да е свързано с нея.. Иначе не виждам колко време още ще се самоизмъчвам.

Коментари

1.   Пич, абсолютно същата история, само, че аз съм жена.
Имах връзка 4 години и половина с един тъп, който накрая точно 2 седмици се хвана в сериозна връзка с друга... че и за капак на всичкото ми го сервира седмица преди рождения ден (не може да му се отрече, че беше прагматик, така хем изненада, хем си спестява нуждата от подарък )
Аз живеех в агония, обида и унизение и, че ме е захвърлил и сменил ей така, след всичко, което сме преживяли заедно и след всичко, което уж сме направили.

Докато не срещнах и аз ИСТИНСКИЯ човек, този, който не само, че в пъти е повече от бившия, не само, че правим най-фантастичния секс, не само, че с него изживявам едни от най-хубавите си мигове, но дори и във визуално сравнение е като от Москвич да се качиш на Мерцедес ;)
Просто не тъпчи на стари лаври, не живеи с призраци - ти много скоро ПАК ще обичаш, пак ще си влюбен, сега гледай да си намериш ново хоби, нови приятели, нови приключения :) ще видиш, че всичко ще бъде наред

2.   увери се че тя е с друг, но сто процента, защото аз казах на мъжа който ме напусна, че съм с друг, за да го подразня, и сега още го обичам и съжалявам. Така че увери се и се бори за нея въпреки другия!

3.   Еее случва се хората да се разделят, просто не са един за друг и не успяват да се напаснат. Приеми, че е продължила напред, направи го и ти. Някой ден ще срещнеш нещо още по- чисто и истинско в очите на друга жена и ще видиш, че незаменими хора няма. Запази само добрите спомени и се радвай че е проддължила напред и е щастлива. Сигурна съм, че един ден ще си й благодарен, че ти е позволила да намериш истинското си щастие.

4.   Спокойно пич, на всички ни се е случвало подобно нещо. Ще я забравиш и дори след време ще се питаш какво си правил с нея. По мои наблюдения мъжете на тази възраст сме още много глупави и мислим, че всяко второ момиче е супер свястно, много ни обича, цял живот ще сме заедно и т. н. А истината е, че сме твърде слепи, за да видим партньорката си в целият й "блясък" Няма защо да се измъчваш, навън е пълно с момичета, просто този път избирай по-внимателно.

5.   Когато действията са грозни, няма значение колко красиви са били думите.

6.   От това което си написал, се вижда съвсем ясно, че ти имаш още чувства към това момиче! Я се събуди и се огледай... за някоя която да те заслужава, явно тя доста бързо те е заменила с друг, което ме навежда на мисълта, че определено вече не я привличаш, така както преди е било. Горе главата, млад си излизай и се забавлявай, не е нужно да тъжиш за човек, който не те иска вече:) Приеми факта и си гледай живота:) Успех

7.   Защо си прекратил връзката?

8.   Някои хора се справят по-лесно със ситуации и събития от други....
Няма срок за болката и мъката... и всеки ги изживява по различен начин и ги преживява за различен период от време.
На теб явно ти е нужно малко повече, но и този момент ще дойде:)

9.   Ти също можеш да си намериш друга. А мацката не е виновна, щом сте се разделили и двамата от този момент сте свободни и не бива да я съдиш, че си има друг. Какво значи, че толкова лесно те е превъзмогнала? тя те е превъзмогнала явно одавна, след като явно по нейно желание сте разделени (съдейки по това, че ти я обичаш, но не си с нея). Просто момичето сега си е срещнало момче, което да харесва.
Между другото, аз съм била на твое място и моментално си намерих друго гадже, смених един двама докато попаднах на друга любов. Така, че те съветвам да направиш същото.

10.   Мъж като г***о на дъжд...

11.   Почваи фитнес баце :))

12.   Здравей,
ясно ми е в какво положение си, защото и аз бях така.
Тежко е, много е тежко. На който и да споделях не помагаше.
Купони, партита, събирания не помагаха също.
Но някъде така като теб след 7-8 месеца наистина усетих облекчение.
Любов май се лекува с друга любов, защото при мен така стана.

13.   Колко време бяхте заедно, каква беше причината да се разделите? Момчето, което харесвам страшно много е в същото положение. Иска ми се да знам какво е в главата му, но като чета твоята история виждам, че не му е лесно и колкото и да правя опити, всичко е в негови ръце. Теб ще те посъветвам по никакъв повод да не се обръщаш назад, колкото и да ти е трудно. Просто трябва да приемеш нещата така както са и да се огледаш около себе си. Може би не виждаш, сигурно има момиче, което би дало всичко да бъде до теб. Въпрос на време е, ще мине!! :)

14.   Добре де аз доколкото разбрах ти си я скъсал - какво ти е виновна тя. Иска да си намери нещо ново с което да забрави стария и трябва дори да се радваш, че не тъжи толкова по теб.

Ако тя те е скъсала няма какво да се чудиш - не мисли, че сте се разделили защото не харесваш романтични комедии или не слушаш нейната музика ;)

15.   7 месеца не са малко време все пак. Това че сега е с друг не значи, че й е било лесно. Не разсъждавай така и не замествай хубавите спомени с негативни и злонамерени чувства.
Просто стани по-социален и се запознавай с повече хора, може би и ти ще срещнеш човек за себе си, ще продължиш напред, всичко зависи от теб. Въпросът е да си ангажираш съзнанието си с нещо друго.

16.   Не стига, че си я зарязал, ами сега се оплакваш... Да си мислил! А като е нямала още друг, ти какво правеше? Ей така, от инат и за да се направиш на мъж не и се обаждаше и се мислеше за велик, че да страда тя... ами късно е за каквото и да е.

17.   Егото ти е наранено, че си бил заменен от друг, затова се чувстваш така. Не гледай назад. Не можеш да промениш миналото. Разделили сте се, защото така е трябвало. Когато си готов, ще срещнеш друга любов и така.

18.   Благодаря на всички за коментарите.
Аз се опитвам да мисля по-малко за това, покрай работа и други неща.
Искам да внеса яснота, че не аз съм я зарязал, а тя реши, че вече не може да поддържа връзката, защото веднъж я обвиних, че не прави толкова колкото аз за нас.

от автора

19.   Значи, първо и каза, че любовта, която ти дава не ти стига, а после се чудиш защо си е отишла. За мен не тя те е напуснала, а ти си и казал да си отиде.
Ще ти кажа още нещо. Това, че тя е с друг в момента не значи, че не те обича и не иска да е с теб. Просто ако я обичаш отиди при нея и и го кажи. Аз бях много зле след една връзка, и постъпих по подобен начин. Не хвърляй камъните само в нейната градина.

20.   Знаеш ли какво, агонизирах така доста дълго време, наистина до скоро! Е, да, аз стигнах до следващата крачка - "няма да има друго такова чувство"..

И знаеш ли, в един момент осъзнах нещо - предала съм се. Тотално се бях предала. Спях, ей така, с някой за спорта, но изобщо режех ги, гонех ги да си ходят непосредствено след секса. И тогава срещнах.. приятел. По съдба.

Той ми каза нещо - може би имаме нужда от още време.. И правилен човек.

В заключение - да, чувството като от първата любов не се повтори, никога, просто днес е много по-хубаво!!!
Много по-хубаво, да знаеш, че си НАДживял нещо, че си продължил макар него и то към по-добро! Да знаеш, че някъде там е имало някой, дето те е разбрал.
А просто не осъзнах кога се бях отказала и как точно стана.. :Х

Но знаеш ли - промяната започва първо от теб! Първо анализираш правилно, гледаш отстрани. После се примиряваш, че така е трябвало да стане.. А когато с готов се появява някой. И спираш да гледаш назад, защото вече не изпитваш нуждата. Защото старите радости са заменени от нови, по-силни и по-истински. /Само не знам какво се случва в тая сентенция с мъките, де.. :Д, но ще оцелеем и след този/.

Всичко най-добро, приятел. :)

21.   За любовната мъка единственото лекарства е времето. Съвета ми е, ако можеш излизай по - често с приятели, така ще се поразсееш или пък си намери някакво допълнително занимание, което да ти запълва времето. Успех! :)

22.   Ако можеш да си го позволиш, запиши се на една екскурзия Куба. Когато се върнеш ще се чудиш как може толкова дълго да си ронил сълзи когато света покрай теб е чудесен и слънчев. :))