Той иска да се разделим
Здравейте :) Искам да ви помоля за съвет, тъй като сама не мога да се справя. Аз съм момиче на 18, приятелят ми е на 21. Предстой му да ходи на бригада в друга държава и това означава че 6 месеца няма да имаме почти никакви контакти. Отделно сега сме разделени, защото той учи в друг град. За мен разстоянието не е проблем, знам че ще е много трудно, но не и невъзможно. Вчера ми каза " мисля че няма смисъл от всичко това, намери си друг, аз не съм за теб" . Аз започнах да му обяснявам, че ще се справим, че го обичам страшно много и мисля да се боря за нашата връзка. Знам, че и той ме обича много пъти ми е казвал " каквото и да направя и да ти кажа, знай че те обичам". Но от друга страна наистина може да иска да се разделим, да му тежко и да не иска да сме заедно. Аз в никакъв случай не искам да го държа "насила" да е с мен.
На въпроса искаш ли да си с мен, той отговори : "не знам вече нищо не знам". И така мили хора, моля ви да ми помогнете :)

Коментари

1.   Истината, колкото и да е тежка, е че твоя приятел се подготвя за шестмесечен секс маратон, така е мила на. бригада, много работа през деня, много алкохол и секс през нощта. Иска да се разделите, че да не му е гузна съвестта, поне до някъде е искрен с теб, ако го попиташ няма да отрече. Колко и да ти е трудно го пусни да си тръгне, не го моли, не се унижавай. Два месеца ще страдаш за него, но четири ще се забавляваш, в противен случай те чакат шест месеца сълзи, тревоги и болка, само да разбереш, когато се прибере, че е бил. с друга/ други там.

2.   Я не падай толкова ниско да се молиш за трохите, които ти дава. Като иска да се разделите, кажи "добре" и продължи. Никой не казва, че ще е лесно. Просто приеми факта, че неговата воля е такава и продължи напред без него. Ако осъзнае, че е направил грешка, ще се върне. Ако не- не го търси въобще.

3.   Номер 1 е абсолютно прав/а!
Вслушай се в приказките му/й и не се тормози!

4.   Бригадите в Америка са период на денонощни купони, стотици нови запознанства, човек трябва наистина много силно да обича и да има извънредно висок морал и съвест, за да те помни и да остане верен. Твоят случай никак не прилича на такъв. Момчето се опитва учтиво да ти каже да го отпишеш. Намери сили, направи го, наистина не си струва. Иначе те чакат много страдания.

5.   Старите хора казват:"Далече от очите, далеч от сърцето". Нямате бъдеще! Аз казах! Хау!

6.   Абе я стига сте филмирали момичето бе! Някой бил ли е на бригада от вас? През деня работа, вечерта секс. И как пък го разбрахте това, че не се сещам. Много говорите, без да знаете.

Авторке, аз с моята приятелка се разделих по същия начин. Нямаше никакъв смисъл да продължаваме връзка, която беше без бъдеще. Ще видиш, че не е толкова зле и без него : )