Чувствам се самотен....
Здравейте, мисля че имам проблем :(
С приятелката ми учим в различни градове и се виждаме рядко, предимно говорим по телефона и си пишем.
Занимавам се с едно НПО и почти цялото ми време отива там, защото съм отдаден изцяло на идеята и не ми остава време да и обръщам подобаващо внимание.

Във времето, което ми остава гледам да се чувам с нея, но тя като тми казва, че в този момент не иска да говори с мен, а била искала, примерно по-рано да говорим, когато й е било удобно на нея, а не на мен, и че сега, когато на мен ми е удобно, на нея не й е удобно. Казва ми, че не иска да седи и да ме чака по цял ден да се чуем. Когато аз съм свободен през деня и имам време, тя е в университета. Принципно целия ми ден отива по това НПО. И общо взето мога да говоря само за него, защото целия ми ден минава там. И като искам нещо да споделя, тя не иска да ме слуша, изобщо не иска да чува за работата ми. Хем иска да говорим, хем като тръгна да говоря за нещо друго, тя ми казва, че не ме е била питала и не я е било интересувало това, и че ако искала да знае нещо е щяла да ме пита. И в този случай аз съм объркан какво да й говоря, защото хем не иска да слуша за работата ми в НПО-то, хем за други теми не мога да говоря, защото не са я били интересували.

И тука идва проблема, че искам да й споделям много неща, а тя не иска да ме слуша, може би поради факта, че нямам много време да й отделям, а наистина искам и гледам да си правя така нещата, за да й отделям повече време. Просто явно варианта е да напусна НПО-то и да й се отдам само на нея, но не мисля, че и да направя така, тя пак ще иска да ме слуша. А, аз си обичам работата и не искам да се разделям с хората, с които работа, защото са много готини хора, а и идеята на НПО-то е много интересна и ценна.

Просто не знам какво да правя, обичам приятелката си, от повече от 3 години и половина сме заедно. Искам само нея, не съм си и помислял за други жени, а тя постоянно ме ревнува :(

Само да знаеше колко я обичам, но явно не зная как да го показвам; искрен съм в чувствата си към нея, но явно не успявам да й ги показвам достатъчно.

Явно не бивам. Тя все казва, че няма никакъв смисъл в това, което правя за НПО-то, но не вижда моята гледна точка и какво аз знам. Казва, че си губя времето и то за нищо. Това НПО ще ми помогне за цялостното ми кариерно развитие, но изисква отдаденост. Просто явно пътищата ни се разделят, а аз не искам да се разделям с нея. :(
Просто не знам какво да правя, просто аз си знам моето, тя си знае своето. :(

И в момента съм пред голяма дилема: да съм с нея, или да остана в НПО-то. Защото не виждам как ще ги съвместявам нещата заедно: ако съм с нея, няма да имам какво да правя, а това е нещото, което искам да правя; ако не съм с нея, ще ми е много самотно и няма да си върша работата добре; просто искам да избягам и да не се съобразявам с никого :(

Отчаян съм...
Моля, помогнете ми :(

Коментари

1.   Аз много се извинявам за невежеството, исках да взема отношение по темата, обаче какво е НПО? Не знам защо авторът си мисли, че тука всички знаят. Пък може и тъй да е. Само аз ли не знам? Обяснете ми, моля!

2.   Казвай и колко я обичаш, че мислиш за нея, че ти липсва, че искаш заедно да направите.... еди какво си. А ти НПО, НПО...
Говори за вас двамата, не за работата ти, която очевадно не я интересува. Кога за последно направи мил жест към нея?

3.   1 и аз не-знам какво е НПО.

4.   неправителствена организация

5.   Тая мацка как те търпи не ми е ясно. Работата та работата. Това е възможно най-тъпата тема, която може да обсъждаш с момиче. Представям си как ще ме слуша, някоя мома като и обяснявам как съм правил 3D модел на ремъчна шайба или експелер примерно. Идеята да напуснеш работа е ТЪПА. Щом те кефи работи си я, ама никой не е длъжен да слуша само за това. Ти интереси някакви нямаш ли? Не е нормално да не можеш да говориш за нищо друго освен за работата си. Запали колата и я заведи събота и неделя накъде, излезте сред природата, говорете си за всичко друго ама не и за работа.
Е.. и му майката няма справедливост на тоя свят

6.   Ем, то хубаво, прав си, ама тъпото е, че живеем в момента в различни градове, студенти сме в различни университети :(

7.   Истината е, че ти трябва сам да прецениш кое е ценно за теб. Ако искаш да имаш приятелка, трябва да й отделяш достатъчно внимание, но ако пък искаш добра кариера, трябва да си гледаш и добре работата. Виждам, че трябва да направиш избор между две неща, които са ти скъпи на сърцето, но не могат да вървят ръка за ръка. В сложна ситуация си, но мисля, че ти най-добре можеш да прецениш какво да правиш. Имай предвид, че каквото и да направиш - дори и да сбъркаш, не трябва да се обвиняваш за нищо, защото от днешната гледна точка, няма как да знаеш кое е правилният изход. Пожелавам ти успех, дано успееш да спасиш и двете!