Toй ме удари
Скарахме се.. аз наговорих едни неща и той ми посегна.. но никога не съм си помислила, че от такива думи така ще се изнерви и ще ми удари шамар! Дори каза, че не съжалява, че го е направил, защото съм си го заслужила.. уж му простих, но просто не мога да забравя тази случка.. обичам го много, но не знам дали да остана с него след това! Какво мислите? :(

Коментари

1.   Незабавно го напусни. Уважавай и обичай себе си и не допускай агресивни хора да те унижават. Няма такова нещо "заслужил" си физическото насилие.

2.   Веднъж го е направил, втори път със сигурност ще има.. Колкото и да е бил изнервен, ако те обича и уважава не би си позволил да те удари. Ако мъж удари жена, то той не е мъж..

3.   Много важно

4.   Бягай надалеч! Един път посегне ли ти, няма да има край. Да не говорим, че си му и простила.

5.   Прави са хората, удрянето не престава цял живот за съжаление. Мисли какво ще правиш бъдеще то за момента си е момент , но и в бъдеще ще е така да знаеш.

6.   Авторке, много си глупава! Как можеш да обичаш такъв комплексар, който ти посяга? Aко имаш поне малко самоуважение остави го!! ;);)
Г-ца Ивв

7.   Бягай веднага! Дори и да си заслужила, шамарите не са начин за разрешаване на проблеми. Пък ако не вярваш, пробвай. Ще се убедиш, че втория път ще дойде много скоро.

8.   Физическото насилие е много крайна мярка, макар и в някои случаи да е ако не приемлива, то разбираема.

Рядко такива неща биват инцидентни, напротив, задълбочават се.

Все пак е възможно наистина да си преминала границата и фигуративно ти първа да си нанесла шамар, макар и вербален, а той боли и унижава много повече от физическия. Бъди по-конкретна, какво точно му каза? На теб може да ти изглежда, като дреболия, но от мъжка гледна точка де е сериозно.

Дядо Торбалан

9.   Абе то всички дават акъл, ама ти си знаеш най-добре, знаеш какъв човек е приятелят ти, сама си прецени. На мен ми се беше случила сходна ситуация само че без реално посягане- бях ядосала приятеля си и той направи жест с ръка, но не ме удари, след което аз се уплаших, най-вече защото преди това не го бях виждала в такава светлина, също така той ме убеди, че никога не би направил такава простотия и се извини за това, че ме е изплашил. А и абсолютно винаги съм го виждала спокоен, единствено този път беше различно, тъй като аз предизвиках спречкване.
Тъй че затова ти казвам, зависи от много неща, от ситуацията, от това какъв е по принцип, защото ако си го виждала и друг път агресивен, значи не мисля, че трябва да оставаш с него, но ако ще оставаш с него и ако се случи нещо такова отново, незабавно го напусни!
Та въпросът е- той спокоен човек ли е, или е имало и други случаи, когато е повишавал тон или е бил нервен? Това ще ти даде отговор какво да правиш.

10.   Благодаря на всички за коментарите. До номер 8, преди няколко седмици бяхме на гости на една моя приятелка, но имаше и още няколко човека, една от жените не спря да го гледа и да го заговаря.. ядосах се тогава, но нищо не му казах той се усети и ми каза каза мили неща и тн.. но на другия ден пак се заговорихме за това и аз му казах вече защо съм се подразнила ама с по висок тон и след това той ме удари... каза ми извинявай, .. но не съжалявал, че го е направил.. обичам го много. Не искам да си развалям връзката. Във всички други отношения е страхотен за това ми е толкожа трудно...

11.   Посегнал ти е, не те е утрпал от бой все пак. Не го оправдавам, но да беше и споделиа защо те е ударил. Вярно, че никой не го заслужава, но просто понякога на човек му пада пердето.

13.   Каквото и да си му казала, той няма право да те удря!

14.   Ние жените понякога прекаляваме с истериите си и предизвикваме мъжете. Перчим се, викаме, чупим, обиждаме и си мислим, че е нормално, защото сме по-слабия пол. Оправдано на мъжете понякога им пада пердето, но мъжката постъпка в така описаната ситуация е да си стане и да си излезе, а не да раздава шамари.
Виждала съм татко да удря мама два пъти - не е вярно това, че веднъж стигне ли се до шамар, то е за цял живот. Първият път майка хвърли една ваза над главата ми и едва не ме уби - татко стана и й отвъртя един, за да се опомни. Втория път той се прибра почерпен и тя започна да му бие шамари и да крещи на площадката, та да събере съседите. Тогава си е получила втория шамар.

Прецени си що за човек е твоя приятел, успокой се и разсъди спокойно върху цялата ситуация.

А съм чувала за случаи, когато подобни ревниви жени като теб са си изяждали шамарите, защото започват да наричат жената, в която мъжа е влюбен с грозни имена. Помисли и върху това!

Успех

15.   Никой няма право да те удря! Време е да заобичаш себе си повече! :)))

16.   Аз съм била свидетел на репчене от страна на жена към мъж, е и на мен да ми беше така срещу мен да ми спори квачката и да ми се перчи и бих я ступала(жена съм). Не знам каква е ситуацията при теб, но някои жени наистина си го търсят

17.   Напълно подкрепям №14. Другите, които съветват авторката да напусне приятеля си много грешат. Авторката е мърморила на приятеля си защото го гледала жена, какво е виновен той? Поставете се на негово място, някаква го гледа той обръща внимание само на сърдитата си приятелка, а на другият ден продължават да му мрънкат и да го нареждат "защото жените го гледат". Е това не е ли за шамар, два поредни дни да те тормозят психически, без да имаш вина, защото някой те гледа.

18.   Тази история направо няма смисъл дето си я писала, проблема не е някакъв сложен, ами доста тъп. Приятеля ти е харесал, че му обръщат внимание даже и в твоето присъствие. Ударил те е, след като ти се проявила ревност (не чак толкова истерична), което ми се струва пресилено, може би ти е насъбирал отдавна яд. Може наистина той да е харесал момичето, и да си мисли за нея. Разбира се в случая аз мисля, че той има много по-голяма вина от тебе, еее ама знаем ли ти дали си го правила същото това? ... Аз бих ударил жена (ми), ако излезе извън граници, както казва Н14, това са глупости мъжете няма ли право да удрят жените си никога, накрая ти се качват на главата :). Много извън темата стана, но лично аз никакъв съвет не мога да ти дам, освен това да ти кажа да се замислиш, най-добре ти си знаеш.

19.   №14, много хубаво си го казала! Браво!
Има ситуации и ситуации. Понякога някой има ГОЛЕМИ ЗАСЛУГИ за шамар, и тогава е редно да си го отнесе.

20.   Дядо Торбалане, ако един ден щерка ти се прибере с разцепена джука и насинен фар, дали пак ще разсъждаваш по този начин?

Лоша

21.   Много точно казано, "Лоша"!
Е, деденце, защо не отговориш на този въпрос??

22.   Не се знае какво е казала, но всеки си има нерви, а повярвайте, че има хора дето могат да те извадят от равновесие! И хората, които не се контролират са мнозинство, така че да не се впускаме да упрекваме. ;-)
Ще отговоря на Лоша, макар че върпоса е до Дедо Торбалан. Аз ще я питам какво е станало, ако се уверя, че е жертвата, ще отида и ще запаля фара на побойника, но ако го е разигравала по женски, аз лично ще направя това, което се прави със скъпите кифли, а именно ще сложа малко шоколад(Ще и давам по малко пари, ако имам пари изобщо)

23.   Виж, напусни го този човек, той не те заслужава , намери си по свестен мъж.