Християнка - мюсюлманин, вечната дилема
Здравейте!
Моята история е малко като от филмите. Имам връзка, вече 2 год. с мюсюлманин от сев. Ирак (кюрд). Видял ме по телевизията и след половон годишно преследване по телефон, чат, мейл и т.н. решавам, че искам да се срещна с този човек. Срещаме се на неутрално място - Турция, защото виза за иракски гражданин е почти невъзможно да се извади. Той е семеен, макар че родителите и роднините му знаеха за мен и желанието му да се разведе със съпругата си. Неколкократно я гонеше от дома си, но тя използваше децата като оръжие, а те плачеха за него. Тя също знаеше за мен, казвал й е, че иска да се ожени за мен. Порокът му е алкохола.

Така след едно пиянство с приятели, няколко месеца по-късно той разбира, че е направил 3-то дете без никакъв спомен за вечерта; спеше и самостоятелно в друга стая.
Усъзнах, че колкото по-трудна е любовта, борейки се и двамата за нея, толкова повече я искаш!

Е, да. Вече знам, че на всяка цена искам да съм с него, още повече щом и той го иска и търси вариант за това. Загубих съня си, спокойствието и апетита. Не вярвах, че така мога да обичам, дори не смятах че е влюбване, а привързване и търсех друг, по-подходящ, но.... А сега, на къде?...

Коментари

1.   Мисля, че си направила грешка, да се влюбиш и обикнеш такъв мъж. Аз преди години направих тази грешка и сега много страдам. И при нас беше същата история-женен, религията различна. Много се обичахме, но май пословицата "ВСЯКА ЖАБА ДА СИ ЗНАЕ ГЪОЛА" Е МНОГО ПРАВИЛНА. И ТАКА НАТАТЪК.Но мисля, че в момента никой неможе да те посъветва или да ти попречи.

Затова ти пожелавам успех, много да си обичана както обичаш ти и никога да не страдаш и съжеляваш както аз.

2.   Корана не забранява ли алкохола?
Това не те ли притеснява?

4.   Той не държи толкова на религиозните си традиции. Не ходи на джамия дори, а само на големи празници. Мисли изключително съвремено и дори облеклото ми не го е притеснявало, напротив - правеше комплименти и сам ми предлагаше какво да облеча или, когато пазарувахме.

5.   "Мисля, че си направила грешка"

...бих искала да те попитам за твоята история, ако не те притеснява, може и на лична поща, ако е проблем. (от автора)

6.   Няма проблем ,историята ми е много дълга и разнообразна.Ако искате да си пишем по скайпа "ahu6ka64".От " мисля ,че си направила грешка"Ще ми е приятно ако ви бъда полезна с нещо.

7.   Не е трябвало да се влчбиш в мъж с проблем с алкохола,и който такава лекота може да изхвърли жена си на улицата. Дори да не я обича не може да постъпи така с нея. Каква вина има тя

8.   СПРИ! НЕ се погубвай! Не ти дочетох историята, защото ме потресе... последното .... "след едно пиянство с приятели, няколко месеца по-късно той разбира, че е направил 3-то дете без никакъв спомен за вечерта".

1. Пияница ли искаш? Алкохолик?
2- Курвар? Разсипник и прахосник?
3-При това безотговорен?
4- мюсюлманин!?

Това ли ти е идеала за мъж? Хей, имаш 1 живот изживей го пълноценно! Не те познавам, нямам право да те съдя, но... не ти ли пука за живота? Хей, знаеш ли, няма да те съветвам какво да правиш! Само едно те моля - Прочети 1 книга, тя ще ти каже много повече, книгата е "Не без дъщеря ми" на Бети Махмуди, ако имаш желание и още една от същата авторка " От любов към дъщеря ми" ! Бог да те пази!

9.   Благодаря на всички, че така горещо ме съветвате да спася бъдещето си, вместо да ме хулите, защото съм изменница или си търся белята. Уж имам доста акъл и хората ми се възхищават на делата, но ето, потвърждавам думите, че любовта е сляпа! Заради всички вас и вашето единно мнение, аз ще ви послушам. Ще страдам, но докато не дойде следващия, но не поредния! Благодаря на всички за отделеното време върху моя проблем.

10.   ...А колкото до жена му; на нея се дължи цялото му нещастие почнало от преди да ме познава дори. Тя се караше с него, пречеше му да работи, не харесваше сестра му и не даваше на брат му да идва в къщата им; даже и за децата не се грижеше спорд думите му. Беше му прибирала паспорта и служебните телефони, за да не ми се обажда или да пътува зад граница. За това го обикнах и исках да му дам всичко, което липсва в сем. му уют. Боли ме, че до него е жена, която е принуден да търпи, без да го заслужава....все тая!

11.   Опичай си акъла, прочети си писмото и ще видиш в какви л.... си се натикала.
1. алкохолик
2. семеен с деца
3. семеен с истории - ах, аз искам да се разведа, ама на ..
4. човек с друга религия и съвършено различен манталитет

Толкова ли си закъсала за секс и внимание? Как можеш да вършиш подобни глупости? За единия секс? Погледни се в огледалато и си кажи - стига глупости!

12.   Мила, всичко ок влюбила си се според мен както и останалите в неподходящия, но не ти прави чест да говориш ти каква е жена му, защото ти съдиш за нея по неговите думи, а дали са вярни?

Винаги мъжете ако искат да замажат очите на една жена говорят колко лоша е собствената им. А дори и да е такава на теб това не ти влиза в работата нали!!

И друго никога не гради щастието си в/ чуждото нещастие, връща се всичко, мисля ,че си интелигентна жена и заслужаваш много повече от това.Успех.

13.   Мюсюлманин от сев. Ирак (кюрд) - вярвай ми скъпа такова нещо не ти трябва. Това същество не вирее тук, а там има война...

14.   Щом гони жена си и децата си от тях каква е гаранцията че няма да го направи и с теб?