Защо любовта отминава?
Хора, не разбирам защо, когато 2 души се чувстват на седмото небе - обичат се, прекарват страхотно...и т.н. всичко, което чувстваш, когато си влюбен, в един прекрасен момент всичко свършва? Защо след 3-4 години някак си не си влюбен.... На вас не ви ли липсва след това еуфорията?

Коментари

1.   Ами няма нищо вечно, на този свят. Всяко начало има своя край...

2.   Здравей,
Искам да кажа моето виждане по въпроса. Според мен любовта си тръгва, защото самите ние я гоним, не я задържаме. В един момент се оказва, че човека, когото обичаш си го опознал/а напълно. По -късно се оказва, че нямате никакво разнообразие и си омръзвате един ндруг, и тогава любовта започва да се одтегля.

3.   Е добре де, а ти искаш ли да си цял живот влюбен(а)?Според мен не е толкова полезно, тя природата си знае работата. Ако си постоянно влюбен, не забелязваш всички качества/недостатъци на партньора.

4.   Ако чувствата охладнеят, любовта ще загине. За да не получи това, трябва да съхраните чувствата и да ги запазите силини, както при първата среща. А точно това е много трудно в днешно време.

Не знам на колко години сте, но ако има начин, разнообразете връзката си. Така с всяко едно ново нещо, което опитвате, вие ще се превързвате един към друг и... трудно ще позволите на чувствата да избледнеят. И следователно ще съхраните любовтта.
SFA

5.   Хаха - любовта била пряко свързана с чувствата! А любовта какво е, не е ли чувство? Все едно да кажеш, че пържолите са пряко свързани със свинското...

6.   От №4 до 5
От чувство до чувство, има разлика. Едно определено чувство може да се превърне/нарече (в) любов...

В случая, си прав (или поне така мисля). :)
SFA

7.   Любовта е песен, но няма песен без край...

8.   От автора до SFA: Ти си голям разбирач по всички теми! Виждам подписа ти навсякъде. Много хубаво пишеш. Допадаш ми.

Благодаря за съветите. Зная всичко това, което пишеш, но просто ми е странно - защо така са устроени хората - всичко отминава някой ден...
Прочетох доста от историите, които са споделени тук. Много, да не кажа повечето, са точно с този сюжет -

Тя: много се обичахме, после Той се промени...Той: много я обичам, но сгафих, какво да правя...Все такива....Голяма любов, а след това - нищо...
Аз вярвам в любовта - такава, каквато е описана в книгите, гледаме по филмите...Вярвам, че тя не е само една теория, а можеш да я имаш и усещаш цял живот...Може би звуча глупаво за много от тези, които четат този сайт, но някак ми е супер кофти, когато се замисля колко трудно се намира човека, с който да пожелаеш да си вечно...

Тьжно е да се отдадеш напълно, 100%, а след определено време отново да разбереш, че пак не си познал истинската любов...Защото Той е сгафил в нещо, а Тя мисли, че Той се е променил...

9.   От SFA до автора:
Разбирач? Съмнявам се ;) - все пак, благодаря - беше мило.
Не пиша за слава, похвала или нещо от сорта - просто се опитвам да бъда полезна... :))

Силна си, нали? Няма да се предадеш, каквото и да става. Ще търсиш любовта до край и ще се опиташ да предадеш същите чувства, спокойствие и красова, точно като любовта описана във филмите.
Всичко това го каза ти самата, а и ясно се вижда по начина, по които пишеш.
Не знам на колко години си, но... Не спирай да вярваш, дори всичко да изглежда безнадежно - вярата трябва да е с теб.

Между другото... Гледала ли си филма "Титаник"? Там любовта е толкова истинска, срещата случайно, а чувствата толкова силни.. и цялата тази романтика (точно по мой вкус)... Знаеш ли, пожелавам ти същата любов като тази от филма. :)))

10.   Ще се разплача...

11.   Любовта си тръгва, когато хората не съумяват да е съхранят. Приемаш другия до тебе за даденост и спираш да подгряваш чувствата. Любовта иска разнообразие. В началото всяка връзка е страхотна, но после става еднотипна, защото хората си е правят такава.

Хора, не спирайте да обръщате внимание на човека до вас,з а да не охладнят чувствата му и после да съжалявате! Човек по принцип разбира, че обича някой истински, чак когато го загуби, нужно ли е да се стига до там?

12.   До автора: Не искам да те обидя това е моето мнение..Обикновенно книгите свършват с нещо като " И те заживели щастливо до края на живота си" Няма продължение за семейния живот Женят се там събират се или раждат деца и тва е! Няма скандалите проблемите след това..Семейния живот не винаги е книга (: Така мисля поне аз ..Определено не съм женена но винаги като прочета една книга ми се струва недовършена накрая..Някак си ми е любопитно да е описан живота им..

ZuZi

13.   Ами опитаи да се създадеш " еуфорията" която е имало иначе всичко се разпада.Както при теб няма еуфория така и при партньора ти я няма. Вземи нещата в ръце и се постарай и бъди сигурен/а , че ще има успех.

14.   Според мен има перфектно количество недостатъци в другия, които можеш да търпиш. Ако недостатъците у другия малко надвишават тази "среда" след време това излиза наяве и хората са заедно по навик и заради страх от самотата. Предполагам сами можете да разберете какво бих казал и за другите случаи.