Мъжете се плашат от мен. Аз ли съм крива?
На 23 съм. Имала съм две дълги връзки. И двете приключиха трагично - по моя инициатива. Оттогава все не случвам на мъже. Уж има внимание, а пък не е нещо сериозно. Рязка съм понякога и директна. Това ли ги отблъсква? Май имам и високо самочувствие - свикнала съм да бъда поощрявана и толерирана, което ми се отразява явно зле.

Преди известно време бяхме пийнали с компания и един приятел ми каза "Тебе кой ще те вземе бе! Никой няма да те търпи такава опърничава" И като се замисля, водя еднообразен живот, от работа вкъщи и вкъщи пак работя и толкова рядко ми се случва да срещна някой читав, а щом нещо изскочи - изведнъж бият отбой и пак нищо... И вече направо се ужасявам... Представям си се след 10 или 15 години, стара, сбръчкана и сама... Едва ли някой може да ми даде съвет, но просто исках да споделя.

Коментари

1.   Престани да си се представяш така. И какво значи "опърничава" твоята компания да не са пиянска дружинка от преди 200 години? Живей си живота, бъди усмихната и позитивна, преценявай правилно мъжете и не им се давай, те само това искат, покорна жена, която да им слугува, но да знаеш, ако станеш такава заради мъж, тогава няма да си сама, но няма и да си щастлива.

2.   Скъпа, няма да си стара и сбръчкана след 10 или 15 години! Ще си класна дама в средата на 30-те:) Не мисля че проблемът е толкова в прямотата ти, която аз лично намирам за очарователна, а в прекалената демонстрация на самочувствие, за която загатваш. Свали малко гарда. Не ги плаши, е и без това са много неуверени:) И, ако имаш желание, пробвай да се разнообразяваш от време на време с излизане в събота вечер или някое хоби, знам ли? Не се затваряй, има опасност да се депресираш. Успех!

B. M.

3.   А, екстра си си! Изобщо не ти трябва да се променяш!
По-добре стара, сбръчкана и сама, отколкото с някой такъв опърничав и рязък като тебе...

4.   В. М. е прав(а)!
Навремето имах такова гадже. Все ми разправяше, как другите мъже, които познавала били мухльовци, вкл. и гаджетата на нейните приятелки. Аз, определено смея да твърдя, че не спадам към този род мъже, но пък в един момент цялата тази история започна да поражда натрапчиви съмнения в мен :))) Така връзката ни приключи скоропостижно.

5.   Абе живей си живота. Има толкова много други интересни неща, заради които да живееш, а ти си се вкопчила в някакви мъже. Живей на макс, радвай се на всичко, живота е кратък, не си създавай комплекси, и сама да останеш много важно... съдба. Не се нагаждай според това какво казват другите, намери по-интересни неща за които да живееш. По-добре сама и свободна да правиш каквото искаш, отколкото някаква смачкана домакиня с мъж дето не я зачита и и изневерява.

6.   Аз мисля че си на 43, но се притесняваш да го признаеш.

7.   Авторката: Благодаря на всички включили се. Опитвам се да мисля позитивно и да не се самосъжалявам. Мисля, че имам пропуски при комуникацията ми с представители на другия пол (такива, с които целта е да се мине отвъд чисто приятелските отношения) и се опитвам да намеря причините за това, за да ги отстраня своевременно. Понеже, както и да си говорим, времето си тече...

№6, кое те кара да мислиш, че съм на 43? Мислиш, че бих лъгала в анонимен сайт за споделяния? Кого? Вас, себе си??? На 23 съм. Имам самочувствието на интелигентно, образовано и представително момиче - щастлива съм, че можах да взема от университета и нещо повече от студентски купони, резултатите от което наблюдавам в момента - в работата ми. Същевременно съм и порядъчно добра домакиня. Може би тези неща са коренът на проблема ми - някакви не необичайни, но важни за мен елементи, които ме карат да се чувствам на мъъъничко по-високо ниво от масовата част от връстниците ми.

И съжалявам, обаче ми е трудно да повярвам, че доживот ми предтои да бъда "жена край огнището", която не работи, която не държи на мнението си, макар да е в състояние достатъчно добре да го аргументира и която козирува и трепери пред мъже, опитващи се да се отграничат от понятието за "чехльо".

8.   Номер 6 ти хептен като майка ми я изкара на години

9.   Спокойно. Макар, че Хитлер вече го няма, човекът с най-здрави нерви също.. :Д

Длъжна ли си да угаждаш някому? ! Не.
"Влюбих се в сложната и прекрасна жена" - със сигурност все някога ще го чуеш. Никой не обича скуката, а с опарничеви скука няма. :)

10.   Авторке, ето ти съвет, нали това искаш :)

Бъди си колкото искаш образована и със самочувствие, не ти е това проблема. Но ако искаш да си с някой мъж, поискай ТИ да го направиш щастлив. Това не го виждат мъжете в теб и затова бягат.

Y D