Любов със скръб и сълзи и страстни мигове
Имам връзка от 8 месеца. Много се обичаме и сме имали добри и хубави спомени. В самото начало беше по-нежен, но след като взехме решение за брак и семействата ни се запознаха, започна да ме ревнува страшно много, да се бърка във всичко. От най-малкото нищо прави нещо.

Постояно съм стресирана, чакам да ме остави. Но знам нещо че немога без него. Няколко пъти се канихме да свършим тази връзка но неможем. Защото знам че ме обича и то много. Незнам как ще се справям, вече нямям сили. Страшно много е ревнив. За неща които не съм правила ме обвинява със мисълта че можела съм да ги направя.

Обичам го. Помогнете ми!

Коментари

1.   Здравей, мила.
Ревността е ужасна болест - смъртоносна за любовта.... Доколкото разбирам тази ревност не е предизвикана от любов, а от чувство за собственост. Каквото и да ти струва, накарай го да разбере, че ще те загуби ако продължава така. Недей да мълчиш и да се примиряваш от страх, че ще загубиш любовта си, защото тя и без това ще си отиде ако той не се осъзнае. Да обичаш не значи да ограничиш свободата на любимия. Ако той не може да го разбере, значи не е способен да обича толкова, колкото на теб ти е нужно.... Любовта е прекрасно чувство, не бива да се убива с ревност. Помни че колкото и да обичаш - свободата ти е по-важна, просто хората сме устроени така. Ако се обичате не ви трябват "клетки". Не е задължително "да излетиш", но е много важно да знаеш, че имаш свободата да го направиш. Спомни си приказката "Ако обичаш нещо, пусни го на свобода, ако и то те обича - ще се върне при теб". Бъди силна, миличка!

2.   Щом ревнува значи не те обича. Това със сигурност няма да се промени, ревнивците не се променят. Помисли си пак дали искаш да останеш с него и да търпиш това.

3.   С мен и с моя"приятел" беше същото. Това е почти 100 % като нашта връзка, с тая разлика че чакахме прекалено дълго и двамата. Усещахме края но не взимахме никакво решение. Според мен е по - добре да спреш с него до тук.С лед това ще бъде трудно.

Мен ме заряза 6 седмици преди сватбата, сега на него не му дреме - сходен е за пети пореден и последен път (тая година два пъти). А какво правя аз ли - пиша ти тези думи а на 10 см от мен виси бялата рокля. Даже и поканите за сватбата още пазя. На мен ми трябваха 3 месеца за да го забравя, много е трудно но ще го преодолееш. От зарязаната булка запомни че "Времето лекува".

4.   4.ЗДРАВЕЙ! СПОРЕД МЕН ТРЯБВА ДА СЕ ИЗНЕСЕШ И ДА ГО ОСТАВИШ МАЛКО САМ БЕЗ ДА ГО ЗАПЛАШВАШ, ЧЕ ЩЕ ГО НАПУСНЕШ И НЕ СЕ ВИЖДАЙ С НИКОЙ ДРУГ ПРЕС ТОВА ВРЕМЕ. ТОЙ САМ ТРЯБВА ДА РАЗБЕРЕ ГРЕШКАТА СИ И ДА ВИДИ КАКВО Е ИЗПУСНАЛ. ТОГАВА СИГУРНО ЩЕ ТЕ ПОМОЛИ ДА СЕ ВЪРНЕШ ПРИ НЕГО И ВСИЧКО ЩЕ СЕ ОПРАВИ, ПОНЕ ТАКА МИСЛЯ.
УСПЕХ!!!

5.   А според мен, забрави за миг кавгите, ако направиш нещо супер романтично за него (и то не само веднъж) и му покажеш, че е той единствен! Аз също съм ревнива, но нещо мило ме уташава!

6.   Здравей ами този човек цял живот ще те ревнува бягаи докато нямате дете че тогава става много сложно и ще съжеляваш че не си го напуснала тогав акогато си можела. Не си заслужава.