Иска да е с мен, но ще има дете
Здравейте,
Аз съм на 18 и искам да споделя с вас моята история. Преди 1 година някъде се запознах с едно момче (20 годишен), с което ходих на кафе и от тогава не бях го виждала. Преди около 2 месец той ми званна да се видим..... ходихме на кафе, говорих ме си за какво ли не, посмяхме се и стана време да си ходи. След което той ме изпрати до нас и ме целуна.... и след това почнахме да излизаме заедно и така лека по лека стана нещо между нас. И всичко вървеше по мед и масло.

Но в един момент той почна да се държи странно, почнах ме да се виждаме през 3-4 дена, не ми вдигаше GSM-а си.... и на мен ми стана пределно ясно, че ми изневерява. В последствие от негов приятел научих, че той ще става баща..., което в първия момент не ми направи впечетление. После като му звъннах и го питах дали е така той не отрече..., а като го попитах защо не ми е казал той ми отговори: Защото нямах смелост....

Дайте ми съвет как да си го върна въпреки, че се съмнявам той да се върне при мен все пак има много голяма отговорност да поеме!!!

Коментари

1.   Щом така е станало, значи не е бил само с теб. Щом е допуснал да стане баща, значи не му е пукало особено за теб, значи за него не си единствената, а поредната. А сега вече ще носи преголяма отговорност. Не си струва да си с него, остави го да си поеме отговорността. Иначе ти ще си тази, която разваля семейство и оставя едно невинно дете без татко. Ти ще си "оная", черната. Моят съвет е - не се опитвай да си го върнеш, явно защото никога не си го имала. Съжалявам, че съм толкова директна, предполагам, че ще се засегнеш, съжалявам за което. Но ти поиска съвет и аз ти казвам това, което мисля. Знам, че ти е кофти и че ще си кажеш - "Тая пък какво ли и разбира главата", но отстрани винаги нещата изглеждат различно ... Успех в търсенето на щастието !

2.   Според мен той е безотговорен човек. По добре го зарежи. Щом някоя е бременна от него значи авантюрите са му начин на живот

3.   Офф защо ти е да го връщаш?! Какво искаш да зареже момичето да си гледа детето без баща заради теб ли? Аз не бих могла да живея така..Зн ли какво е да нямаш баща? Моят предпочете любовницата си пред майка ми и почти не го помня ако зн каква омраза изпитвам към онази жена..Искаш детето да те мрази ли? Да расте без баща, защото ти мислиш само за себе си? Остави го сам да реши дали иска да е с детето си или с теб! Ти си само на 18 толкова момчета има..Преодолей го! Не бъди егоист!

4.   Определено подкрепям хората, писали преди мен. Защо ти е?...
(А, сетих се) - Обичаш го, нали? Искаш да е щастлив, нали? Тогава го остави да създаде семейството, което вече е започнал. Ако продължаваш да настояваш за него бъди сигурна, че не след дълго ще бъдеш "черната овца".

№1 е много прав - щом е допуснал да стане баща, значи не му е пукало кой знае колко за теб. И след като знаеш това, все още ли искаш да си с него? Искаш ли да си с човек, който няма да те оценява така както една жена заслужава?

Ами детето? Ще гледа на теб като на отрепка, която е попречила на щастието на двама човека. А ти не искаш да става така, нали?

Просто му пожелай късмет и се оттегли. Дай възможност на една любов да се развива, а ти потърси своята някъде другаде... Така ще е най - добре за всички.
SFA

5.   Не ти трябва такъв... За какво ти е да си го връщаш

6.   Да си го връщаш?
Ако все още не си разбрала, с такъв човек можеш да се окажеш в положение на изоставена точно в такова положение, в което е сега приятелката му (да кажем,че е приятелка). Сега си ти тая, която пърха около него, след това ще има десетки други....

Но определено сте си лика-прилика-и ти не си стока, определено, иначе след една такава истина веднага щеше да ''премериш и претеглиш''човека и да го оставиш завинаги в миналото-''свещи да палиш,че се се отървала от един боклук'', а ти си тръгнала да питаш КАК ДА СИ ГО ВЪРНЕШ.АМИ АЗ ЩЕ ТИ КАЖА КАК- да ти направи бебе....
Ще си една от многото....

7.   Децата нямат опит, те са на по 18, 20 години, вие
ги оревахте. Доколкото разбрах момчето още не е
станал баща. Ето такива неграмотници в секса правят
деца без да знаят защо са им. Моето момиче трябва да
знаеш за в бъдеще и ти да си опичаш акъла. Може да
имаш и три гаджета едновременно сега, но адин ден не
можеш да забременееш от някого случайно и да го
притиснеш да ти става мъж. Ако живееш в някое забутано
село и този момък е единствения хубавец ерген те
разбирам, но ти си още много малка за да почнеш да
се забъркваш в някакви семейни истории. Със тези
турски сериали по телевизията хептен ще объркаме
конците, кое е правилно и кое не е. Да не би случайно
ти да си прислужницата, а той да е богаташкия син?
Не си нали ? Тогава по спокойно.

8.   Може да реши, че ''твоето'' бебе е по-важно от другото. Ха-ха...

9.   Искам да ви благодаря за съветите Ви. Но искам да ви питам защо според вас той ме потърси, при полужение че знае че ще става баща (можеше да се отегли и нищо да не стане между нас, нали?)

10.   От №4 до 9
Или е свикнал с теб, или иска разнообразие (според мен).
Явно има намерение да води семеен живот, разнообразяващ се с любовница (в случая това си ти).
А ти не заслужаваш това. И ако искаш да бъдеш щастлива, оттегли се ти. Не чакай на него...
SFA

11.   От №9 до №10
Да ти кажа чесно аз свикнах с него и то много...но ако иска разнообразие има и др.момичета.Но знаеш ли кое ми е най странно че той ме потърси след толкова време(ние още от преди се канихме да се взимаме,но все нещо излизаше) а той ако него искаше(да бъде с мен) нямаше изобщо да има нещо нали така?Но да имахме си спорове...карахме се за глупости и аз като го питам дали иска да скъсапе ТОЙ ВИНАГИ КАЗВАШЕ НЕ!!! За какво го е казвал.

12.   А, защо те бил потърсил? Направо си личи как се надяваш някой да ти каже ,че ''ти си му в сърцето''....
Ще бъда директна, макар и доста груба: ами защото да се прави секс с бременна жена е доста рисковано за нея и бебето й.
Затова трябва да има нужда от наивни... (хайде да спестя грубата дума), които да свършат тази работа.

А ти си мисли ''колко те обича'', затова ''те търси''....
В цялата история чест прави само на онзи негов приятел, който ти е отворил очите, казвайки ти истината. Искал е да те предпази и да си направиш изводите.
А тя седнала сега, вместо да бяга надалеч от такъв мерзавец, да реве ''как да си го върнела....
....
И ти мисли нещо да градиш с такъв боклук?
Техния ''брак'', драга, ще е от ден до пладне. Помни ми думата. Но ти стой далеч от такива мръсни истории още на 18 години.
Защото всичко се връща.

(от един от предните коментиращи, със съвета да бягаш и на теб да ти направи бебенце...Няма време, ще те изпревария някоя друга!)

13.   Здравей, аз съм номер 3..Препрочетох сега какво съм писала и май доста остра бях с теб.. Извинявай за което..Порсто някак личного приех..

Разбирам че си влюбена но ще си провалиш и твоят живот така..Той ще е разкъсан между детето си и теб, ако изобщо се съберете, а и наистина щом е допуснал другото момиче да забременее значи е някакъв безотговорен.. Не си пропилявай живота заради такива момчета..Млада си предполагам красива..Ще срещнеш друг които ще е подходящ за теб..Дано съм помогнала поне малко (:

ZuZi

14.   От №10 до 11
Предварително се извинявам, ако коментара ти изглежда груб или нещо от сорта, но бих искала да споделя с теб, как аз виждам нещата...

Знаел е, че ще става баща. Връзката с бъдещата му жена, е станала еднообразна. Намерил е теб и те е използвал за развлечение. (Вероятно се е пробвал и с други, но... ти си му вързала. Ти казваш, че ако иска разнообразие има и други жени. Да, има, но дълбоко ме съмнява някоя би се вързала на такъв...) Сега ти си разбрала, че той ще става баща. Обаче си свикнала с него. Може би до някаква степен, и той с теб.

НО. Нямаш съвместно бъдеще с него и колкото, и да ти е трудно трябва да го оставиш. Дори той да казва, че иска да е с теб, ти пак го остави, защото човек понякога трябва да мисли за бъдещето си (всъщност, не понякога). А ти замисляла ли си се за своето? Ако мислиш, че ще бъдеш щастлива с този мъж - много се лъжеш. Той ще гледа да положи основите на едно семейство, а ти просто ще вървиш след него. Вместо да пропиляваш годините си - търси любовта.

ОСТАВИ ГО. ТОЙ НЕ Е ЗА ТЕБ. ЩЕ СТРАДАШ, АКО ОСТАНЕШ С НЕГО...
SFA

15.   То е ясно че ще го оставя....НО В ЕДНО СЪМ ОБЕДЕНА ЧЕ ЩЕ МЕ ПОТЪРСИ ПАК,но тогава пак ще съм глупава и ще се подам на изскушението...а това не искам да става защото от цялата тази история АЗ СТРАДАМ НАЙ-МНОГО :( ......Обедена съм само в едно..че не е искал даме нарани,защото ако го искаше ще ше по сруг начин даго направи!!!!

16.   Не се залъгвай с тия приказки ! Той бил готов да остави приятелката си и детето си заради теб ! И какво значи това ? - колко му пука, че има семейство ! И с теб да е какво ? Ще срещне някоя друга, която ще реши, че е по-добра от теб и какво ? А ако имаш детенце и ти ? Ти ще се окажеш на мястото на тази, която сега е готов да зареже ! Помисли, постави се на нейно място, защото от това, което виждам ако си с него това те чака. Не постъпвай толкова глупаво, това е моя съвет. Успех !

17.   Здравейте отнво...искам сега за друго да ми дадете съвет...понеже това момче (което ще става баща) ми дължи пари...помогнете ми ...как да си ги върна..?какво да направя... ?

18.   Не можеш ли да му се обадиш и да си ги поискаш по съвсем тактично-категоричен начин?
lo