Доколко има значение възрастта?
Здравейте,
Мъж съм на 32.
Много отдавна не бях имал връзка, защото преди години ми бяха разбили сърцето, преживях го тежко и след това така и не се появи момиче което да възприема насериозно. Точно това е причината никога да не съм заживявал с момиче.
И ето, преди няколко месеца тя се появи!
Тя е само на 20. За годините си е преживяла много и определено дава вид на човек който знае какво иска!
Наскоро ми намекна, че би и харесало да е моя годеница, мечтаем да заживеем заедно, дори да си имаме бебе когато сме готови!
Тя ме кара да се чувствам безкрайно щастлив! Кипи от енергия, има страхотно чувство за хумор, винаги казва каквото мисли, а и колко само е красива... прави впечатление на всички мъже по улицата. Споделяла ми е, че си пада по екстремните спортове и, че повечето ? приятели са мъже!
Аз пък от своя страна съм много чувствителен, понякога ми правят впечатление и незабележими за околните неща, жестове, погледи, сантиментален съм и много романтичен, но и малко ревнив. Когато съм влюбен влагам всичко от себе си и очаквам същото в замяна.
Пиша ви този пост от чужбина. С нея се запознахме тук преди няколко месеца, когато тя пристигна, за да работи с майка си.

Причината да напиша този пост е, че изпитвам страх!
Страх ме е, че когато се приберем в България след година тя ще се промени. Страх ме е, че няма да ми обръща толкова внимание колкото сега, все пак тук съм единственият ? приятел и прекарваме заедно всяка нейна свободна минута. Страх ме е, защото се усещам как постепенно я обиквам все повече и все повече.
Обмислям за коледа да ? предложа да ми бъде годеница и се боря със страховете.
Знам, че който не рискува няма да спечели, но и знам, че ако тя ме подведе ще бъда съсипан за дълго, дълго време...
Какво мислите, да пренебрегна ли тези 12 години разлика?

Коментари

1.   Според мен, вашите проблеми изобщо нямат нищо общо с годините, а с разликата в характерите ви.
Мъжът ми е с 20 год. по-голям от мен, но сме със сходни характери, интереси, еднаква професия дори, еднакви цели и мечти. Запознахме се, когато бях на възрастта на приятелката ти, но почти 7 години бяхме заедно, преди да ми предложи т. е. преди да му стана годеница.
Мисля, че на това момиче нещо не му е наред - само на 20 години е, а те натиска за семейство, дори деца?
Няма ли амбиция ако не за образование, поне за някаква професия и стаж.
Не ви знам, какво правите в чужбина, но не вярвам да учите. Остава да работите неквалифицирана работа, надявам се ти да имаш някаква професия, но червената лампичка винаги трябва да ти светне, когато такова младо момиче още в началото на връзката започне да говори за такива сериозни неща.
Да не говорим, че явно интересите и характерите ви са на два различни полюса. Съветвам ти да не ? предлагаш още брак, защото една жена, която сама се предлага за годеница, определено има проблем и има очаквания до небесата. Предложи ? задължително обаче да поживеете заедно. Това ще ти даде възможност да я видиш такава, каквато е. Бракът и семейството са най-сериозното нещо в живота на човека. Бързата работа, срам за майстора. Не се оставяй да те води това момиче за носа, а бъди мъж - живейте поне годинка в България, щом там те е страх от начина ? на живот и виж за себе си, дали можеш да живееш така. Веднъж обвързан с обещание за брак, ще загубиш лицето си, ако не го изпълниш.
По-добре остани честен и дай време на връзката ви.
Много любов иначе ви желая - от опит ти казвам, че възрастта няма значение за истинската любов, но истинската любов се различава от фалшивата, когато преживее 7-мата годинка и хиляда изпитания, не в началото... в началото всички сме влюбени и загубени
П.П. по принцип винаги бъди скептичен с толкова млади момичета, които мислят само за семейната академия. Подобни моми винаги се превръщат в тежест за семейството си и честно не са готови да бъдат майки, да бъдат възпитателки и съпруги. Дай ? време да порастне и да се развие като характер и тогава вземи решение. Млад си още, като мъж нищо няма да ти стане да отложиш децата с още 5 годинки, но веднъж ако направиш деца на грешните деца, животът ти ще стане ад. Успех все пак

2.   Аз лично, не мога да имам доверие на жена за сериозна връзка, на която повечето и приятели са мъже.

3.   Е, който се страхува от мечки не ходи в гората, дето има една приказка. Повече се страхуваш да не бъдеш наранен, а не се страхуваш, че може и да си щастлив с нея.
Накратко-затваряй очите и се хвърляй смело в дълбокото.

4.   Сърдечно ти благодаря за написаното!
Пожелавам ти весели празници изпълнени с усмивки!
От автора!

5.   Какво значи да предложиш на една жена да ти бъде ГОДЕНИЦА??? Звучи смешно и е лишено от смисъл.
Годежът е времето от предложението до сватбата.
И започва с предложение за БРАК, не предложение за годеж.

6.   Наборе, според мен имаш много силно его, щом си толкова раним. Живни малко остави нещата да се случват и натам каквото се случи. Номер 1 е прав/'а, че е важно да сте с общи интереси, но честно казано, на този етап ти няма как да знаеш дали имате такива или не.

Пробвай нищо не ти пречи. Така хем ще имаш връзка, хем ще можеш да работиш не над нея, а над себе си. Сподели че имаш някакви страхове, ревност и други подобни и според мен сега е момента да се къляваш, ако изобщо е възможно да се постигне.

7.   Възрастта има значение, но ако и двамата сте влюбени и си допадате по характер, възрастта в този случай няма абсолютно никакво значение. Ако не си сигурен в нея - не й предлагай нищо!

8.   Номер 1 - 20г. разлика? На мъжът ти как му викаш - по име, съпруг или татко :p?

9.   Защо бързаш да я вържеш? Позволяваш страхът да те накара да вземеш прибързано решение. Няма как да си сигурен какво ще се случи, а и няма как да се подсигуриш като и предложиш брак. Няколко месеца са доста малко за такова сериозна крачка. Според мен просто си се вкопчил в идеята, че тя задължително трябва да е Жената и да не те разочарова, без значение дали в действителност е подходяща за теб. Комплексираш е, че е по-млада, че си има приятели, живот, хоби, че може да охладнее към теб щом се приберете... И за да ти се махнат тези притеснения от главата, искаш да и предлагаш брак. Не разсъждаваш като мъж на 32. Нима мислиш, че разочарованието ти ще бъде по-малко, ако сте сгодени и тя реши да те напусне? Само на 20 е, във всеки момент може да реши, че и е рано и и се живее и купонясва...

11.   Номер 9, благодаря за написаното.
Но искам да направя едно уточнение.
Не ? предлагам, защото ме е страх, че ще я загубя, правя го, защото я обичам и не искам да я разочаровам. Искам да ? докажа, че съм сериозен, че я обичам и, че искам за в бъдеще да съм само с нея!
Като цяло съм съгласен с теб, че няколко месеца с твърде малко за подобна стъпка, но след като тя ми намекна се замислих и реших, че искам да видя до къде можем да стигнем.

12.   С приятеля ми имаме 10 години разлика, аз съм на 20 той на 30г и това никога не е било проблем, разбираме се перфектно :)