Превърнах се в любовница.
Здравейте! Аз съм момиче на 22 г. Тази година завършвам висшето си образование. Не съм имала много връзки. Живея спокоен живот - не обичам да ходя на дискотека, на големи събирания. Прекарвам свободното си време като снимам, разхождам се сред природата, гледам телевизия, чета книги. Не съм асоциална, а просто не съм комерсиален тип момиче.

Последното момче, с което имах връзка, ме разочарова с поведението си и след доста компромиси от моя страна реших да се разделим. От дълго време бях сама и в един момент сякаш от нищото се появи Той. Галантен, мил, възпитан, спокоен, зрял. Случи се така, че се виждахме често. Опознах го (донякъде) като човек. С течение на времето започна да ми звъни и от интелектуалните разговори по кафета и паркове отношенията ни преминаха в страстна връзка.

Дотук добре, но той е на 38 г. и е женен и има дете. Не се чувствам гузно, понеже в момент, когато бях самотна се появи той и беше мил и аз се оставих на течението. Знам, че е неразумно от моя страна, но не мога да подценявам щастието си, макар и щастие от такова естество. Той не ми дава никакви обещания. Дори не говорим за някакво евентуално съвместно бъдеще. Въпреки, че се чувствам добре, осъзнавам, че съм на заден план. Аз съм другата, въпреки, че до сега не ми е дал никакъв повод да се почувствам зле от този факт. Винаги е мил, галантен и подхожда към проблемите и терзанията ми с разбиране. Макар и да ми е добре, незнам какво следва. Едно голямо многоточие.

Ясно е, че му липсва нещо, за да е с мен. Ясно е, че не искам да се разделяме, но това не е пълноценна връзка. Моля ви, ако някой е изпадал в подобна ситуация или иска да ми даде някакъв съвет - да го направи. Най-добрата ми приятелка ме посъветва да го оставя и да си живея живота и подходящия за мен ще се появи, но не мога току така да кажа Стига. Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят!

Коментари

1.   Ами мила и аз мисля че е най добре да го оставиш да си гледа децата, а не ти да си оная черната заради която мама плаче.. Млада си предполагам си хубавка..Още толкова момчета ще срещнеш..Разбирам, че ти е добре с него, ама не става така..Нека си гледа децата и да се оправя..Надявам се да не съм те засегнала и поне малко да съм помогнала, макар че не разбирам много от тези неща (:

ZuZi 14г.

2.   момиче ти ще бадеш винаги втора по добре се оттарви на един май мо трябва любовница единствено за секса и за нищо друго.А аз съм мъ и мога да го кажа наи добре

3.   Мило, хубаво, ОБРАЗОВАНО момиче... не се превръщай в секс играчка... Намери си друг...

4.   Има една песен - Не Тръгвайте С Женени :)
Може би трябва да я слушаш няколко пъти...

5.   Хм, като прочетох заглавието бях готов да те третирам като поредната курва. Явно баче ти осъзнаваш грешката си - остави го, недей разбива нечие семейство. Намери си човек като за теб и бъди щастлива, защото с този човек няма да си.

6.   Сигурно си хубаво момиче, но ако поне малко уважаваше себе си нямаше да се озовеш в такава ситуация - любовница на женен мъж с 16 години по-възрастен от теб!За какво съвместно бъдеще да говорите, като ти си му потребна най-вероятно само за секс...и като ти се понасити щете шътне и ...край на прекрасния филм за теб! Но от това, което прочетох е видно, че ти осъзнаваш донякъде абсурдността на ситуацията...така, че спасявай се...светът е пълен със сводобни и по-млади мъже!

7.   Хаа, много целомъдрие и морал струи от тези коментари тука, бе. Виж, решението си е твое, вече виждаш какво ти казва болшинството, но нека и един стар циник ти даде съвет. Би трябвало да има и обратна гледна точка, нали така?

Ако наистина си зряла и достатъчно наясно с чувствата си към мъжа, остани с него. Ти не си виновна, че изпитваш нещо към един женен мъж. Да му мисли той. Ако наистина държиш на него и искаш да си с него, бори се за това. По-млада си от съпругата му, ами измести я и стани ти нумеро уно. Няма нищо лошо в това, хората се събират и разделят ежедневно. И какво като е с 16 години по-възрастен? Смъртен грях ли? За него, защото е мераклия, за теб защото си разсипница на семейно огнище? Айде стига глупости!

Аз не виждам нищо абсурдно в ситуацията. Това, че имало други свободни по-млади мъже не значи нищо ако ти усещаш, че той е човека за теб.

Решавай, то това му е хубавото на живота, че сами си вземаме решенията.

8.   Мила в подобно положение съм,но за сега нямам намерение да го оставям защото го обичам и той ме обича и това ни прави щастливи,докато можеш се радвай на хубавите моменти.Животът е един.Ако искаш да поговорим, пиши ми на web_@abv.bg

9.   Мило, момиче хората казват:

Върху чуждото нещастие да не градиш своето щастие!

Успех!!!

10.   Мила, едно ще ти кажа, израснах с баща,който си имаше любовница,помисли за децата му!Как ще се чувстваш,някои ден ти да имаш деца и те да разберат че баща им има друга?Дали би била готова да страдаш така, както ще страда или можеби страда, съпругата му?Не забравяй на тоя свят всичко се връща!По добре започни на чисто с необвързан мъж,така хем няма да се криете от никого, хем ще си истински щастлива!Пожелавам ти успех!

11.   Да, на този свят всичко се връща един ден, всеки си плаща сметката...за съжаление!!!

12.   Първо да поздравя Номер 7 за коментара,който е написал! Много добре казано! Моят коментар е: животът е прекалено кратък... Т.е. ако си щастлива с този човек, бъди с него, това е, недей да мислиш за това какво ще стане утре, какво ще стане след месец или след година. Просто живей в сегашния ден и бъди щастлива сега, днес!

Това ни е грешката на нас хората, че винаги правим планове за бъдещето, затова какво ще стане утре, а в повечето случаи се оказва, че си правим сметка, без кръчмар!

И още нещо-не позволявай да те обсебва чувството за вина. Да, ти си любовница, но пък и той да не би да е ангел?... Той също е виновен,той изневерява на жена си. Това е грешката на хората-мъжленцето е винаги невинно, виновна е любовницата... Късмет, каквото и да решиш :-)

13.   Мда, и аз съм изпада в такава ситуация. Знам какво е. Няма страшно не е болка за умиране.:) Години наред и аз бях така. Остани с него щом ти е хубаво. В един момент сама ще видиш, че няма смисъл и всичко ще свърши. Не му умувай много, просто изживей тази емоция.
Д.

14.   НЕ МИСЛЯ,че ти е мястото при този мъж-той е семеен.Не си ли помислила,за това,че се възползва от теб и от положението ти?В очите на жена му,ще си не само една любовница,но и малката курва.Постави се на нейно място,дали ще ти е добре да седиш в къщи да готвиш,переш и да гледаш децата му,а той да ти изневерява?Искренно ти пожелавам:ЕДИН ДЕН ВСИЧКО ДА ТИ СЕ ВРЪЩА.Та ти си наясно ,че той е женен.