Раздяла
Искам да споделя как се чувствам, понеже никой не ме разбира. Преди 7 месеца се разделих с моя приятел, карахме се постоянно и той не издържа. Той беше всичко за мен, правеше ме щастлива, показваше ми че съм специална за него и че държи на мен. Вината за нашата раздяла на двамата, от моя страна че прекалено много го ревнувах, и исках постоянно да сме заедно, а от негова страна че спря да ми показва колко ме обича със всеки изминал ден и когато му го казвах той се ядосваше. С него бяхме 2 години заедно, но през всичкото това време не съм спирала за момент да го обичам, и да му го показвам. Понякога си мисля, че се е изплашил от това че прекалено много му показвах че го обичам.

Аз все още имам чувства към него макар вече да няма смисъл, понеже на него не му пука за мен даже не му пука когато ме види да плача за него, напротив гордее се с това. Преживяли сме толкова много неща че самата аз не мога да го забравя искам но не става. Искам да бъда щастлива и без него, а не всеки ден да ставам с мисълта за него, и да чакам да ми се обади или да ми пише... Приятелите ми и сестра ми ми казват че не си заслужава, че няма смисъл да страдам след като на него му е все тая. Но истината е че не мога, опитвала съм се но не става. Не съм мислила , че един човек би ме наранил по такъв начин, а най-лошото е че продължава да ме наранява, като ми пише че иска да се видим само като приятели. В някаква депресия съм изпаднала и не мога да изляза от нея, а ми се иска... :(

Коментари

1.   Ако усещаш, че не можеш да дадеш на някого това, от което има нужда, по-достойно е да се оттеглиш, ако наистина обичаш човека отсреща. Същото би трябвало да се очаква и от отсрещната страна, макар че човешкият егоизъм доста често си казва думата в такива случаи.
Затова много уважавам и ценя искрените хора, които си казват директно за какво става дума -- какво да очакваш и какво да не. Хектор

2.   Не му отговаряй като ти пише, игнорирай го от живота си и си вземи поука от тази връзка за напред. Няма как от раз да го забравиш, но времето ще ти помогне. Не се стресирай толкова, занимавай се с нещо, което да те развлича, излизай с приятели и човека за теб сам ще се появи.

3.   Пийни антидепресанти, иди на лекар и поискай да ти изпишат. Трябва да се примириш със станалото и да гледаш напред.

4.   ПЪТЕКА

Тъжен залез кърви над гората
като прясна отворена рана.
С тъжен ромон звъни на житата
светозарната сребърна пяна.

Умореният ден догорява,
плаче вятърът - сбогом навеки!
Свечерява сега, свечерява
над смълчаните бели пътеки.

Всеки своя пътека си има,
всяка бърза и търси човека...
И аз имах пътека любима,
и аз някога имах пътека!

Още крачка - и ето го края! -
Извървяна е тя, извървяна...
Какво с мене ще стане, не зная,
но едва ли пак пътник ще стана!

Много мили неща аз разлюбих,
дори погледа кротък на мама.
Имах всичко... и всичко загубих -
няма щастие, щастие няма!

Сам да бъдеш - така по-добре е,
нищо в нашите дни не е вечно!
И най-милото ще отмилее,
и най-близкото става далечно.

Всяка клетва е само измама,
всяка нежност крий удари груби. -
Нека никога нищичко няма,
за да няма какво да се губи.

Всеки огън гори-догорява,
никой извор во век не извира.
Туй, което цъфти - прецъфтява,
туй, което се ражда - умира.

Всеки друм става тесен за двама,
всяка радост е бременна с мъка.
Нека никога срещи да няма,
за да няма след тях и разлъка.

... Догорелия ден над гората
нека само кърви като рана...
Нека тъжно звъни на житата
светозарната сребърна пяна...

Пеньо Пенвв

Забележете - когато в училище се изучават големите български поети като Пеньо Пенев, подобни техни творби не само не се изучават, но дори не се и споменават...

5.   Според мен, щом е направил така значи не те е заслужавал замисли се. Не му пиши, не го търси за да види че и на тебе не ти пука, защото иначе това му доставя още по-голямо удоволствие. Никой не е казал, че ще е лесно, но така е живота учи... трябва да ти е за урок!! Аз обичах човек на който не му пукаше 2 години се съсипах заради него, бях полудяла, но нищо от негова страна, но го забравих сега той е нищо за мен и си имам приятел от година и два месеца, който ми сваля света в краката. Не се отчайвай времето е най-добрия учител и лекар.