Спешно ми трябва съвет
Здравейте! На 32 год. съм и с бащата на дъщеря ми се разделихме преди година и половина. От тогава не съм имала сериозна връзка, не съм харесвала никой така силно че да го усетя като влюбване или ако е имало нещо подобно то е било по-скоро нещо мимолетно и нетрайно във времето. Някак си до сега никой не можа да ме впечатли и да ми хареса истински. Бях се отчаяла и се затворих в себе си, не излизах да се забавлявам, нямах и желание за това и нови запознанства, просто ми писна.

Преди две седмици срещнах един мъж, който още от първата ни среща (в работна обстановка, разбира се) много ми хареса. След това ни се наложи да се видиме още два пъти (пак в работна обстановка с колеги и шефове около нас), но всичките ни разговори бяха служебни и нямаше никакв начин да се смени темата. Още повече че никога не останахме сами и за митутка, иначе бих опитала да сменя темата. Проекта свърши и аз няма да го видя повече. Единствените неща които знам за него са имената му, телефоният му номер и професията му - нищо друго. Нищо от личния живот - женен ли е, свободен ли е, деца и т. н. Днес му предложих прятелство във Фейсбук като мислех че от там мога да разбера малко повече за личния му живот, той ме прие но до там. Даже и снимките са му заключени в профила иначе бих коментирала някоя, просто за да се закача за нещо и да трагне разговор в друга насока. Явно е приел поканата ми за приятелство колегиално и е скрил личния си живот. Мина ми през главата и да му се обадя уж за нещо по работа и после да сменя темата, но не намирам такава смелост, а и ми се вижда малко тъпа идея.
Какво бихте ме посъветвали? Как да постъпя? Сега си мисля че бих имала повече смелост като например за едно лично съобщение в ФБ, но незнам как да подходя при тези обстоятелства и какво точно да напиша. Ако се бяхме срещнали в друга обстановка знам как да действам, но сега наистина нямам идея. Като разбира се съм подготвена и за отрязване, защото той може да е обвързан. Ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет или споделите ваш опит с такова влюбване в служебна обстановка. Казвам влюбване защото не спирам да мисля за него постоянно (направо съм полудяла) и точно заради това мисля че тябва да направя нещо, но някак си ми се ще да не е натрапчиво, смешно и да не изглеждам глупаво. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Голяма жена си, с дете и с брак зад гърба си, но се държиш доста незряло. Не мислиш ли, че ако един мъж имаше интерес към теб, нямаше сам да поеме инициативата? Не се унижавай повече, той те е потвърдил от неудобство във фейсбук, но не те счита за приятел, иначе нямаше да си скрие профила. Много правилно е постъпил, най-вероятно човекът има семейство или приятелка или се страхува от недоброжелателно шпиониране от колеги и шефове.
Не искам да те обвинявам, но приеми, че повечето мъже на твоите години, някъде до 40 са все още женени или сериозно обвързани, имат малки деца и отговорности. Какво ще иска такъв мъж от разведена жена с дете?
Гадно е, но е време да погледнеш действителността такава, каквато е - не си вече на 18 г., не си Пепеляшка, а кога последно срещна някои принц?

Съветвам те просто да не се натискаш на мъже на работата си. Ако искаш нова връзка, направи си профил в сериозен сайт за запознанства, излизай, намери си хобита. Не бързай да заживяваш с нов мъж, най-малкото заради детето. И още те съветвам да се огледаш сред мъжете над 40, 45. Те в повечето случаи са си изгледали децата, порастнали са и знаят какво искат, готови са да почнат на ново след развод, раздяла или вдовишки живот. Не мисли само за себе си, а и за детето си. Не прави стари грешки и не се оставяй тръпката да те води, а мисли разумно и внмателно избирай следващия мъж в живота си, защото имаш и дете, за което отговаряш.
Весели празници и дано новата 2013 г. действително ти донесе мъж, които те харесва и сам ти предложи не само приятелство, но и нещо повечко. Не се унижавай и не търси мъже, на които или не се харесваш, или са обвързани... за едното въргаляне в леглото винаги ще намериш някого, дори този колега, но дали ще си заслужава?

2.   Здр. изобщо недей да четеш коментар номер 1 (поне аз след 2-то изречение се отказах). Ще ти илюстрирам нещата по следният начин, а ти сама си прецени какво да направиш!!! Очевидно искаш да настъпи събитието: ти и той на кафе, ресторант, кино и т. н. От това което си изложила като факти вероятността да се случи това е 0% поради простата причина, че липсва причинно-следствената връзка тоест комуникация между вас след края на съвместната ви работа. Понежи ти си модерна и еманципирана жена (и както вече се уточнихме на четеш коментар номер 1) нарушаваш липсата на комуникация и му се обаждаш или пишеш във Фейсбук, което ти е по- забавно!!! В този момент вероятността да настъпи така желаното от тебе събитие става по-голяма от 0% (колко точно е един господ знае това зависи от много фактори може да е семеен, да не те е харесал, да е гей кой знае???? ). Сама си прецени кое е по-добре 0% или повече от 0% пък бил той и само 1%!!! И за да ти вдъхна още малко кураж ще ти кажа, че има много мъже който се притесняват да направят първата крачка!!!! УСПЕХ

3.   понякога желанията не се покриват с реалноста
и когато човек не го осъзнава, изпада в смешна ситуация,
написаното не цели обида а предпазва от такава

4.   Не знам как би постъпила една жена, ако сваля мъж. Ако става въпрос за фейсбук, аз лично питам момичето някакъв въпрос и после се опитвам да завържа разговор. В реалния живот също така правя с момичета, които не познавам добре. Това отнема напрежението и не е толкова объркваща ситуацията. Винаги гледам да разбера дали момичето е обвързано, преди да предприема крачка напред.

Обаче, аз съм много по-млад, на 20 съм и съм в съвсем различно положение и обстановка.

5.   Явно не проявява интерес. Недей се навира сама....