Какво е вашето мнение по този въпрос:
Привет! Аз съм жена на 22 години. От лятото с приятелят ми живеем в отделен апартамент от родителите ни. Но имам един малък проблем. С него много често говориме за бебе. Та въпросът ми към вас е дали смятате, че още ни е рано, да си имаме бебче. (Той е на 25 год. ). С родителите ни не сме споделяли тази наша тема на разговор, която водим от около 2 месеца някъде. Вие как мислите? Дали още не е рано? Или ако се случи нещо, че да забременея с близнаци? Моля споделете.

Коментари

1.   Не сме ние тези, които трябва да вземем това решение.

Отговори си сама на тези въпроси

1. Имаме ли стабилно образование и/или професия?

2. Имам ли повече от 2 г. трудов стаж с високи осигуровки за майчинство?

3. Имаме ли семеен доход над 1000 лв. след плащане на наема?

4. Той желае ли дете?

6...

И сама си напиши въпроси, но ако отговорът на дори един от горните е НЕ, според мен, не бива да искаш дете. Още сте млади и зелени. Изградете си живота, осъществете мечтите си и тогава мислете за деца.

2.   Ти кава трябва да знаеш дали си готова да имаш дете или не. Някой хора и на 30 не са готови, други на 20 са готови.
Аз поне на твоя място бих изчакала малко. вие живеете заедно едва от има няма половин година, което не е достатъчно време да опознаеш човека до теб. Много кусури и недостатъци започват да личат на човек, когато заживееш с него. Изчакай да поживеете поне една година заедно и тогава мисли за дете, защото едно дете освен голяма отговорност е и силно обвързване с другия му родител.
Иначе по думите ти не ми звучиш готова от друга гледна точка. Извинявай, ако греша, но решението да имаш дете трябва да бъде твое и да е продиктувано от твоето желание за него, а не от това дали ние смятаме, че е рано и какво ще кажат родителите ти. Има неща, за които е хубаво човек да се съветва с родителите, но не смятам, че те трябва да се набъркват в решението дали да имаш дете или не. В крайна сметка ти ще го издържаш, ти ще го храниш и тогава ти ще си мама и приятелят ти ще е тати. И да кажат да, ако след година не си доволна, те ще са виновни. Ако кажат не, пак те ще са виновни и може и до 35 години да ти казват, че си малка. Важно е те да те подкрепят в твоя избор, но не и да го правят вместо теб.
Ана