Аз ли съм виновна , или има друга причина?
С него сме вече повече от година. Винаги се е отнасял добре с мене. Помагал ми е, когато е имало нужда. Мога да кажа, че не сме имали сериозни проблеми допреди няколко дни...
Всичко започна от моята ревност. Обвиних го, че е бил с друго момиче, и нарочно исках да го подразня. Нарочно му разказвах как ходя на партита, на дискотека и т. н. , изобщо как се забавлявам много без него, докато той най-често се прибираше вкъщи след работа. Освен това винаги се е старал да се чувствам възможно най-добре в неговата компания и да не ми липсва нищо.
Мисля, че наистина прекалих, защото след една от моите, , изповеди'' последва въпрос дали все още е единствен... Уверих го, че е така, но той продължава да се държи по-студено с мен отпреди. За черешка му споменах, че един приятел ме кани на кафе... Най-лошото е, че разбрах, че съм го обвинила несправедливо за другата.
Все още го привличам физически, но това съвсем не значи, че ми е простил...
Не сме се виждали оттогава. Говорихме да прекараме Нова година заедно. Той каза, че можело да дойдат и други приятели. Каза ми и да доведа някоя моя приятелка, за да отидем на дискотека. Подозирам, че го е казал заради един негов добър приятел, с който излизат. Може би иска да бъдем с него, но за да не се чувства изолиран, ми е казал и аз да доведа приятелка. Другото ми подозрение обаче е, че може би нарочно иска да ме дразни...
Аз помислих, че е второто, и бях на крачка от това да му вдигна скандал дали не иска друго момиче. Но се сдържах. Според вас права ли бях, или отново ме е обзела някаква безпочвена ревност? Аз ли съм виновна за поведението му, или има някаква друга причина? Как да оправя това положение?

Коментари

1.   Ревността е болест.. Осъзнавай се от сега.. Защото на мен ми го правят това в момента.. А съм убедена че ти не би искала някой да се отнася така с тебе..

2.   извинявай, но да излезеш на кафе с друго момче? когато една жена е влюбена, тя не се вижда с други мъже насаме. а пък и всички така се оправдават:, , той ми е само приятел''... не стига, че те е поканил, ами и пак имаш претенции. щом си го решила в последния момент, можеше да каже, че вече има планове, и да приключи въпроса, без да се занимава с тебе. рискуваш да го изгубиш и то завинаги. и не защото изневерява или е такъв гадняр, какъвто се опитваш да ни го представиш, а защото ти си досадна и обсебваща. това, което правиш, е да го тормозиш. и ако не престанеш, ще му видиш гърба. и пак ти казвам - вината ще е в тебе, а не в него.

3.   Ако продължаваш така, рано или късно ще си съсипеш отношенията с момчето. А доколкото чета, си заслужава така че не го допускай, а се владей.

4.   ти не го заслужаваш