Бременна съм!
Не знам какво да правя.. С приятеля ми винаги сме се пазили, не проумявам как е възможно да ми се случи нещо подобно!! Много съм объркана, не знам дали да го задържа или да абортирам. Не знам какво е да си имаш дете. Честно казано не съм много въодушевена от идеята да създам семейство, та аз изобщо не съм готова. Аз съм студентка, а приятелят ми работи и учи едновременно, единствените приходи, които ще получаваме ще са някакви си 500 лв., а нищо не бих поискала от родителите ми. Знам, че ще ги разочаровам. Относно аборта пък мога да кажа, че ме плаши ужасно много. Чувала съм за някакви хапчета, които прекъсват бременността и спомагат за изхвърлянето на плода, но общо взето нищо не ми е ясно.

Причината да напиша тази статия е, че имах нужда да го споделя с някой. Благодаря ви!
Ж 22

Коментари

1.   Ами това е един от рисковете да имаш п... а. То не е само да се кефиш на фул в секса, да прелъстяваш и да се гавриш дори с обожателите си, да изкушаваш и манипулираш. По принцип говоря, нямам нищо персонално срещу теб. Всяко нещо си има цена. Но да те успокоя-това ще ти се случва и занапред за съжаление. В случая незнам какво да те посъветвам. В крайна сметка си решаваш ти самата.

2.   Момиче, стегни се! късно е вече за размисли.. Всъщност изобщо не си момиче, а жена. Няма от какво да се плашиш.. Забременяла си вече, роди го. ще се оправите, няма смисъл да се тровиш с хапчета.. дали сега ще родиш, дали след 2-3-5 год. все тая :) Не прави глупости!!!! Да ти е живо и здраво и да те прави горда майка! :) Успех!

3.   Здравей, Авторке, сподели го с приятеля си и с майка си. Все пак това ми се струва, че би трябвало да са ти най- близките хора, та каквато и да е майка ти- ти е Майка! Каквото и да говори и както и да реагира- ти е Майка. Това, че ще ги разочароваш- знам ли, вероятно са имали по- големи планове за теб или сте имали общи цели. Защо не би поискала помощ от тях- пак ти казвам, те са ти родители, колкото и лоши да ти се виждат в момента- вероятно сте имали спорове и сега се правиш на горда и не желаеш подкрепа. Със сигурност ще ти помагат- убедена съм, но все пак преглътни гордостта си и говори и с майка си и с приятеля си. Направи си сметка- както виждам пише 22г- вероятно си на толкова, а за хапчета забрави! Има си така наречевияТ метод кюртаж- когато се залепи, значи и хапчета да пиеш, нищо няма да стане, може само да увредиш бебето и после хиляди пъти по- лошо, да гледаш увредено дете. Така, че дано не е късно, но помисли и говори с майка и гадже или там и какъвто и да било. Може да ти се вижда сега много свестен- но защо ли нямам доверие на момчета само се правет на велики- или поне на такива съм попадала. Запомни- ной- близка ти е майката! Ще станеш един ден майка и ще разбереш! Успех с мислите си и сподели за решението си.
Изпатила от "Мъжове"

4.   В никакъв случай не прави самоволни опити за аборт! Обръщам се така към теб, т. к. пък аз не проумявам как може човек, студент да не знае как да се пази, при положение, че теоритически може да се забременее само в 2 дена от месеца!!!

5.   Да имаш детенце е най-хубавото нещо на света. Ще свикнеш, ще се отгледа. И родителите ти ще свикнат като го видят. Децата са най-голямото щастие.

6.   Не се доверявай на огризения и на страха от неизвестното. Много хора биха искали да бъдат на твое място. Всичко се случва с причина на този свят и всяко зло за добро. Ще завършиш и всичко ще бъде наред. Ти така или иначе към момента разчиташ на вашите за издръжка в университета, няма нужда от тежки думи. Но щом не си въодошевена, по скоро над това трябва да се замислиш, искаш ли го или не това детенце, без травиалните извинения "не съм готова/нямам пари" и т. н. питай майка ти била ли е готова като е имала теб - ева ли, а и това не се учи макар и да има училища за родители. Помисли си трезво!

7.   Здравей мила, ще ти е трудно, но моя личен съвет е да си го родиш. Имам лични причини да ти дам този съвет, някога това беше моята грешка, за която винаги ще съжалявам...

Решението е само твое, но някога една баба ми каза:неочувано дете няма, мисля че беше права.

8.   Ами аз по принцип нямам нищо против аборта, на мнение съм, че е 100 пъти по-добре от колкото да обричаш едно дете, себе си и толкова други хора около теб на страдания и мизерстване. Ако се спреш на аборта най-добре го направи в добра болница за да избегнеш максимално усложнения. А такива хапчета, които да прекъсват вече настъпила бременност мисля, че няма.
Но преди това още веднъж си помисли на спокойствие. Обсъди го с приятелят си. Според мен споделете и със семействата, но крайното решение го вземете вие. Защото семействата винаги могат да са от помощ докато завършите и си стъпите на краката. Никой не е казал, че с детето всичко свършва, но просто отговорностите стават повече.

10.   Ох ох ох ох - защо не се омъжиш за приятеля си и не си родиш детенцето. Това да имаш съпруг и дете е голямо богатство. Пък и вашите биха били доволни да си имат внуче - за всеки българин това е заветна цел. За следването ще завършиш - навярно на 22 не ти остава повече от година-ще дадеш бебчето на ясла и ще си завършиш. Пък и първите 6 месеца може още да си учиш.

Статия за аборта
http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=308:2010-11-11-13-05-22&catid=39:2010-02-12-19-17-47&Itemid=75

11.   Много ми е интересно как сте се пазили, с прекъснат полов акт ли?

Дете се гледа трудно с малко пари, но не е невъзможно, обаче непрекъснатите лишения ще те изнервят страшно много и в един момент няма да усетиш как ще започнеш да си изкарваш яда на детето под предтекста, че прави бели например. Малка си още дете, същото прекрасно дете ще го имаш и след 7-8, та дори 10 години, когато няма да сте студенти, ще имате стабилни работи (под стабилни имам предвид постоянна работа с приличен доход и осигуровки и т. н., а не непременно блестяща кариера в офис). Няма смисъл да се измъчваш. Познавам доста момичета родили на по 18-20-22, никоя от тях не съжалява, че е родила, съжалява единствено за това, че е родила прекалено рано. Ако го махнеш обаче трябва да си готова за емоционалните последици от това, ще имаш ли угризения, ще можеш ли да живееш с тях и т. н.

12.   Не се лигави и направи аборт. На този етап ще си провалиш всички планове. Ще бършеш лайна и лиги, няма да спиш по цели нощи, ще притопляш мляко, ще виснеш пред лекарски кабинети... И всичко това на 22 г. Не си заслужава на тази възраст да се подлагаш на това. Направи аборт и не се обръщай назад. Смисълът на живота не е само в създаването на поколение.
Ж25

13.   Направи аборт ако няма как да гледаш дете. Ще има бебе, когато си готова за това.

14.   Авторке, както казах и преди, обмисли добре, говори с приятеля си, НО се посъветвай с Майка си! Тя е еднственият човек, който Никога няма да те предаде- каквато и да е тя! Дори и да вика и да крещи и да ругае и да псува- все тая. Не зная, но на мъж вяра нямам, еднственият свевен мъж когото познавам е бил баща ми, другите май са рядкост и аз не съм срещала. Говори и с него- разбира се, но виж с учене, кариера, Майка!!!! След години ще разбереш защо съм ти казвама- Майка! Сега явно още вятър те вее на бял кон, но детето е Отговорност, Задължение, ако искаш да имаш и отгледаш достоен човек, а не просто раждай и оставяй на ясла... Кажи когато решиш и какво си решила...

15.   Аз съм на 23г. и ако бях на твое място бих го родила. Стига с тези коментари, че трябва да родиш дете на 30г. Тогава всеки си гледа кариерата и не му се занимава с деца. Според мен си го роди, като стане на 2г. го дай на ясла и спокойно можеш да си ходиш на работа и да се развиваш. Ясно е, че няма да ти е лесно, но нашите баби и майки как са ни раждали млади? ! Да не говорим за угризенията след аборта. Всяка жена, която познавам и е правила аборт, съжалява след това. Всяко нещо в този живот си има причина и щом е станало трябва да го приемеш и да се радваш.

16.   Номер 12 ме рaзби.. имaм сaмо един въпрос : ти нaпрaво нa 25 ли се роди или и твоите "лaйнa и лиги" ги е бърсaл някой!? Грижaтa зa едно дете е много повече от товa и е нaпрaво жaлко, че еднa вече би трябвaло зрялa женa мисли по този нaчин! Сегa към aвторкaтa : aми aко го искaш ще се спрaвиш мaйкa ми рaботи зa 400 лв a ние сме три децa но си живеем нормaлно (нямaме тaтко) тaкa че не мисля че пaрите сa основното:) успех!

ВAлиНкa 18

17.   Господ ти е пратил това дете, не го убивай! То няма да ти е пречка, ще ви помагат родителите. Представи си навремето майка ти да е направила аборт като е била бременна с теб и сега нямаше да те има, нямаше да живееш този живот, това ли искаш за детето си, да го убиеш още преди да е вдишало първата глътка живот? ! Ще направиш грешка. Познавам жени, които са студентки и имат деца, не виждам нищо страшно в това. Всичко се преодолява в този живот, нали за това сме се родили на Земята, нищо лесно няма.

18.   Говори с родителите си. По-добре е да се чувствате готови за това. Но поискай съвет и подкрепа от близки докато е рано!

19.   Хареса ми коментара на номер 1!

20.   Много се дразня като се появят някакви жени с техните мнения против аборта и започнат да ги навират зорлен в лицата на хората. Като имате проблеми със задържане на плода и каквото и да е там друго не означава че някой го интересува какво мислите. Тя авторката ако иска ще направи аборт и това е. Никой не ви иска мнението. Пхах

21.   № 20, знаеш ли аз колко се дразня от хора ако могат да се нарекат такива, които и хал хабер си нямат какво представлява аборта, до каква степен е развит плода до 12 седмица, до кояте е и законно разрешен аборта. Предлагам на теб и такива кота теб да се ограмотят молко, и да не си мислят, че това са делящи се клетки, защото не е така и това всеки акушер-гинеколог ще го потвърди! Да не говорим за последствията. Някои от тези жени, както твърдиш, имат проблеми със задържането именно заради предшестващи аборти.... но малко от тях ще имат доблестта да го признаят. Много лесно е да виждаш нещата само на повърхността, а какво се крие отдолу не е важно.
Кам авторката: На 22 години си, не си толкова малка. Парите никога не стигат и повярвай ми няма идеален момент. Ако сега са парите след време ще е нещо друго. Със сигурност няма да ви е лесно, но ако имате желание ще намерите и начин. Ако си редовно обучение ще получиш еднократна сума за раждане която е кам 2500 лева някъде не съм сигурна. Това не е никак зле като за начало. Помисли си добре, след един аборт винаги има някакви последствия, били те чисто физически, емоционални или други. Освен това, колкото по-късно родиш, толкова повече се увеличава риска да предадеш на детето си генетични болести. Успех, дано да вземеш правилното решение.

22.   Много пъти съм чувала жени да съжаляват до припадък, че са направили аборт, много съм слушала и за угризенията, за кошмарите нощем, за болката, за гузната съвест, за осъзнатата грешка и неспособността да се върне времето назад.. Но НИКОГА не съм чула жена, която е избрала да роди, да съжалява за избора си... Сама си направи изводите :)

23.   Kъм н 20

Там е работата, че авторката не знае какво да прави в тая ситуация и пита хората т. е. иска мнението им.
И те я съветват, всеки според разбирането и опита си...

Аз също не бих те посъветвала да го махаш. Сега си малко изплашена и неподготвена. Аз бях на твойта възраст например, когато родих... а братовчедка ми трети курс студентка. Израстнаха децата, с помощ от баби, без помощ понякога, трудно, нетрудно... Не мисли за хапчета, само ще увредиш плода, не пий нищо. Като майка ти го казвам-няма по-хубав дар от детето, каквато и професия да имаш или кариера.
Моята сестра все отлагаше, отлагаше, сега и инвитрото и излече несполучливо. Ама като е млад човек не гледа сериозно на това.
За това ти казвам- спокойно обсъдете ситуацията с приятеля ти. Не се панирай-все пак не сте и толкоз малки, че да не може да се справите.
Успех!

24.   Който си разтваря краката без да мисли така е.

26.   изплашена си сега, успокой се. подкрепям номер 2 - сподели с майка си, тя никога няма да те предаде. според мен е мн важно да искаш това дете, ако не се чувстваш готова - направи аборт след като също обсъдиш с приятеля ти. но не вземай хапчета - може много много да си навредиш. има момичета, създали семейства млади и после почват проблеми, изневери. ако не си готова - не го прави.
консултирай се и с лекар. аз съм била в твоята ситуация, направих аборт и живота си продължи, никога не съм съжалявала за избора си. просто реши какво искаш, но не чакай дълго, сподели какво си решила, успех

27.   Ами щом не си готова - недей!

29.   Аз съм на 20... аборт не съм правила и се моля на Бог да не ми се налага защото едва ли ще имам сили да убия детето си.... наскоро разбрах, че сестра ми е бременна а няколко дни след това, че преди 3 години е правила аборт... тогава не е споделила с мен и аз не знам защо... не знам от къде е намерила сили да го направи... но на нейно място сигурно и аз ще направя така... но след това ще си изплача очите... видях доста злобни коментари нагоре от сорта на "как се пазите чрез прекъсване ли" и не знам си още кво... злоба от всякъде... случва се дори на хора който се пазят и с хапчета и с презервативи.... Божа работа си е това... на тия злоби не им обръщай внимание... но и аз съм на мнение да поговориш с някой... предполагам си 3-ти курс... трудно е но майката на приятеля ми си е изкарала вишето с 2 малки деца... ако имаш подкрепата на родителите си и на приятеля си... задръж детето... ако прецениш, че нямаш сили и да учиш и дете да гледаш... направи аборт... но в никакъв случай не пий разни хапове... иди си на лекар... дано да съм помогнала... :)