Просто е студен северняк, или гьон?
Здравейте!
Имам един съсед, който е наполовина швед, наполовина българин. В Швеция е прекарал част от детството си (11 години), но и тук е бил доста време. Физически си е чист викинг, но държанието му-? !? .

Сега е на 26, идва тук за различен период от време и преди месец - два започна закачка между нас.
Случва се нещо усмихнато, но ни е трудно да се разберем.

Един ден просто си вървях към нас, засякохме се и заговорихме. Казах, че сега ще готвя, а той се оплака, че постоянно яде полуготова храна. Накрая се разбрахме, че ще му занеса от моят "шедьовър". Постарах се, а той каза, че вече е ял.

Няколко дни по-късно се засякохме в супермаркета. Той се запъти към касата поне 10-15 минути преди мен, а когато излизах, си стоеше на паркинга. На шега попитах "Мен ли чакаш" и отвърна "не си предавай такава важност", и си тръгна. Вечерта пък ми каза, че ще се събира с негови познати и ме извика да излезем.

Прекарахме си доста добре, понатискахме се малко пред приятелите му... по пътя за нас цареше пълна тишина. Единственото което каза беше "виж, куче"

На следващия ден, нали съм будала, реших да го потърся, а той каза, че е зает, а за снощи - да не му придаваме важност. Стана ми доста кофти. Оставих го да прави каквото иска и реших, че няма да го търся.
На Коледа въобще не се сети за мен. Вчера се звъни на вратата - той. Даде ми една торбичка, и ми каза "шведско е". Та, беше ми подарил една сверичка и го поканих. Бях си пуснала една група, а той каза, че са бездарници, това не било музика... спрях ги, за да престане и той, но си продължи да нарежда и изведнъж си тръгна.

Днес брат ми дойде да ме вземе, защото ще прекараме новата година с нашите. Малко след като излязохме от града ми звънна тази странна личност, съседа, и ми каза "аз съм ти верен", обясних му как са нещата "а, добре". Това беше. Преди малко му писах, но ми отговаря с по една дума. Трябва да му мъкна всичко с ченгел.

Съжалявам, че изписах толкова подробно ситуацията. Дано се намери някой да я прочете, пък да видим. Струва ли си въобще да се надявам на нещо? Харесва ми, определено е интересна личност и смятам, че е свестен човек, истински, но определено не е лесно да се разберем.

Коментари

1.   Не е странно поведение, може да е просто притеснителен. Дай възможност, казал ти е, че ти е верен. Бъди и ти вярна. Не започвайте първо с интимности, а се постарайте да се опознаете един -друг. Що днешните хора започват от краката, като това е "десерта" на една връзка. Ако не си тип "пеперуда" - не се мъчи да бъдеш такава, подхождай по-сериозно към отношенията мъж-жена. Има толкова много други начини да поддържаш взаимоотношения с другия пол, без непременно да мислите за интимност на втората среща. А дали нещо ще се получи, времето ще покаже. Щастие и рози!

2.   Швед, австралиец, нигоериец - все тая, просто тоя си е пълен гьон!!!

3.   Аз лично не бих имала вземане-даване с такъв човек. Не казвам, че е лош, ама... харесвам по-емоционални хора, по-живи някак си. Този (без да ми се обиждаш) е доста заспал и скучен. Ако мислиш, че няма да умреш от скука или от напрежение да обмисляш какво се случва в главата му... окей, пробвай се. В противен случай - бягай далече от тази странна птица.. :-)

4.   Този "образ" е пълен глупендер! "Шведско е" - по-тъп израз в подобна ситуация не бях чувал! Извинявай, че съм толкова директен, но от прочетеното този индивид ми стана адски противен!

5.   Скандинавците са такива - студени хора, но допуснат ли те веднъж близо до тях - стават сърдечни и верни приятели. Казвам ти го от опит.
Не е гьон, просто е по-срамежлив предполагам. Това, че не говори много може да те радва. Умните хора не те засипват с внимание.
Може би просто е преживял нещо и е по-внимателен.
Ако е искал само секс- отдавна да ти го е казал, те са директни хора. Ако пък му беше все тая - нямаше да общува с теб. Бъди търпелива и ще видиш, че може да се получи нещо много красиво.
Весели празници!

6.   Просто Гьон! Или сърби, боли- драго му е. Не знае и той какво иска или не знае как да се държи, няма обности, възпитание- не е до швед, нигериец или турчин- просто е Гьон! Весело посрещане на Новата Година!

7.   През живота си не съм виждал и усещал по-щастлива жена, отколкото по време на ебане... Жената е щастлива по време на ебане... Макар да не знам, какво усеща, знам, усещам, че е безкрайно щастлива.... Значи - за жената добро ебане и изритване при първата изневяра...

8.   Скандинавците са по-резервирани, по-скучни като цяло.... по-различни са от нас. Така че, добре си направи сметката дали това ти допада..

9.   Човекът си е хахо и смотаняк отвяскъде, няма значение швед, българин или патагонец. Не си губи времото с подобни тъпанари.

10.   Леле съвсем нормален си е човека. Тука веднага етикети "луд", "студен", "скучен". Не видях нищо кой знае какво в поведението му.
Живея в Скандинавия, но въпреки че съм българка, съм по "луда, студена и скучна" от тях.
Това за храната и аз съм го правила. Повярвай, че си има причина. На мен например ми е неудобно да ангажирам някой да ми готви, да си губи времето и средствата, предпочитам да умирам от глад.
Това за магазина и аз бих го казала. Явно се е подразнил от характер тип "целият свят се върти около мен" и с тази реплика ти го е казал от раз.
Това, че е мълчал през цялото време-ами стига вече празни приказки. Аз лично предпочитам мълчание пред безмислено бърборене.
Дай му въздух на тоя човек, стига си се държала така и си му звъняла. Остави темпото в неговите ръце. Ако не те кефи и не си пасвате, това не значи, че е гьон.