Кой да избера?
Здравейте! Безкрайно много съм объркана и наистина имам нужда от съвет. Имах 3-годишна връзка с мъж. Обичах го много, но изобщо не се разбирахме. Постоянно се сърдеше за нещо, ревнуваше ме без причина, слушаше всеки друг, но не и мен. Скъсахме и след известно време се появи сегашния ми приятел, с него сме вече 5 месеца. Той е прекрасен, уважава ме, цени ме. Той е пълна противоположност на предишния, характера му е почти прекрасен! Но там е проблемът, че не го обичам, а той вече иска да се женим. Бих се омъжила за човек като него, но той не ме привлича. Мисля, че съм влюбена в едно момче, което не е от моя град. Не го бях виждала от години и когато го срещнах, едва го познах. Но той мене не. Поздравихме се и това беше, но от този момент той не ми излезна от ума. Реших, че трябва да го открия. И след година и два месеца търсене издирих номера му. Звъннах му и му предложих да се видим, да се отбие някой път и да пием кафе. Той каза, че ще се отбие и ще се радва да се видим. Но вече една седмица мълчи. Нито ми е звънял, дори не е кликнал веднъж. Притеснявам се дали ме харесва, а най-лошото е, че нямам много време.

Търсих любовта до сега, толкова дълго време и сега мисля, че той е всичко, което съм търсила. Но ако не ме обикне, ако не се получи нищо? За това съм объркана. Не знам какво да избера - неизвестното ли? Където може да остана и сама. Или сигурното с човек, който ме уважава, но няма да бъда истински щастлива с него, но поне ще бъда спокойна. Не знам, ако притисна другия да ми признае какво чувства към мен и мисли ли, че ще се получи нещо между нас, дали няма да се изплаши и наистина да го изгубя, не знам, дори, въобще да му звънна ли още веднъж? Не искам да се натрапвам, но нямам време и да чакам. Всичко сигурно ми се предлага от човека, който не искам, а неизвестното от човека, който желая.

Знам че това е най - важната крачка в живота ми и се страхувам да не сгреша и след това да съжалявам цял живот. Страх ме е да не остана сама, но и без любов бих била нещастна!

Благодаря, че изчетохте дългата ми история и ви моля, сърдечно, за съвет!!!

Коментари

1.   И аз имам подобна история като твойта и запомни едно от мен - не може хем да ти е хубаво от пред, хем от зад. Две добрини на едно място няма. Всичко е въпрос на късмет!

2.   Според мен без да се обиждаш, но първо трябва да излезеш наясно със себе си, какво точно искаш - да си с човек, който обичаш, или да си просто с някой, за да не си сама.

Извинявай,но ми се струва че ти точно от това се страхуваш, да не изпуснеш "питомното" и да гониш "дивото", което не знаеш дали ще се опитоми. Това за мен е пораженческо решение. Ще ти разкажа за мен - бях три години с едно момче и много се обичахме, запознах се по интернет със сегашния ми съпруг, в момента, в който започнах да изпитвам нещо към него, още преди да сме се видяли на живо (само на снимки), аз оставих три годишната си връзка и се втурнах към неизвестното - Риск печели, риск губи; щом аз спечелих, какво те кара да мислиш, че ти няма да можеш. Във всеки случай няма да разбереш докато не опиташ. Рискувай, пък каквото стане, нали по важно е да получиш това, което наистина искаш.

3.   Благодаря ти, за оптимистичния съвет!!!

4.   Най-важнжто е човека до теб да е добър и да те обича, а що се отнася до нас жените ние просто свикваме. Не мисли, че с голямата тръпка стават чудеса.