Моята приятелка говори лошо за приятеля ми
Здравйте.
С приятелят ми сме от 4 год. заедно. Сами разбирате, че не за всичко сме на едно мнение и понякога избухва голям скандал между нас, но по-късно разбираме, че не искаме да я караме така и се примиряваме, правим компромиси (аз или той), за да сме доволни един от друг.
Притеснява ме това, че всеки път когато излизам с приятелката ми на кафе (особено последният месец), тя не спира да говори за това, че няма да живея добре с този човек, че ще ми е много трудно, че ще плача всеки Божи ден, понеже той е по-голям от мен с 9 години, а аз съм на 20.
Мисля си, че тя говори така, защото преди 2 месеца се раздели с приятеля си. Бяха заедно повече от 2 години.
Дали има повод за притеснение.
Вие какво мислите за тези връзки с голяма разлика?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Най-вероятно приятелката ти преувеличава.

2.   С времето ще се научиш да разграничаваш кои са ти познати и кои са ти приятели, до тогава гледай да се абстрахираш от мнението им и даже още по-добре, не споделяй проблемите си с тях В момента си влюбена и това е единствената причина да не се вържеш на думите и, но след месец или година, дали ще е така?
Историята познава много случаи като твоя и не една жена се е подлъгвала по доброжелателски съвети, само че знай, че резултата и решението ще си го носиш ти. Негативни думи се произнасят лесно, особено от хора на които все другия пол им е виновен.
Услех.

3.   4 години не са малко!
Не се съмнявай във връзката си заради чужда намеса.
Ако мислиш, че с този човек можеш да живееш... давай.
твоят живот твоите решения твоите грешки.

4.   Разликата във възрастта ви не е кой знае каква, това не бива да те притеснява. Определено на приятелката ти й тежи, че е сама в момента и съзнателно или не би се чувствала по-добре, ако и ти си на нейното дередже, т. е. без приятел. Може би ти звучи гадно и егоистично, но хората сме егоисти по природа, не я съди прекалено строго, но й кажи да не се меси толкова много в живота ти. Убеден съм, че щеше да пее друга песен, ако си имаше приятел, т. е. щеше да е спокойна и по-малко агресивна към мъжете, вкл. твоя приятел.
М, 34

5.   Имаи си едно на ум, в моята бивша връзка приятелка на бившата ми приятелка съм ги чувал, да и казват- Ох искам и аз да ме обича някои както твоя тебе! И понеже е сама от толкова време само някакви краткосрочни връзки (за секса) накрая ни раздели, с интриги и съвети.
Помисли, прецени хората за ЗЛОБНИ.
ПП: Само да споделя че точно на това момиче, и дадох пари да се оправи след, като забременя от лице, което каза : О аз бебе нямам!

6.   За добрия приятел е по-трудно да държи молив, отколкото да таи завист. Тя може би вижда истината а ти навярно си заслепена пожелавам ти само да не доиде ден в, които да лееш сълзи на неиото рамо с думитте ти беше права за всичко. Хектор

7.   Аз съм по-малка от теб- на 16 години съм. Един път най-добрата ми приятелка каза за момчето, което обичам:, , Какво толкова му харесваш? '' Направо ми се искаше да я убия. Не понасям да говорят лошо за него. Мисля, че за любовта няма граници. Годините не са толкова важни, според мен.

8.   И на мен една моя приятелка ми ги говореше подобни... Особено след като заживях с приятеля си. Да не говорим, че преди години е била влюбена в него, но той не ? обърнал внимание. Изведнъш се сдуши с неговата бивша и постоянно излизат, след като видя, че с интриги и злобни коментари няма да ни раздели - не тя, а аз се отдалечих от нея. Предпочитам да стоя сама ако се наложи, отколкото в компанията на такива " приятели ". Слушай сърцето си, разсъждавай със своята глава и не се оставяй завистливите приказки от т. н. приятелки да те подвеждат и да ти съсипят връзката. Винаги ще има завист след като виждат, че си щастлива.

ТТ

9.   Според мен не се доверявай чак толкова на странично мнение. Защото отстрани нещата винаги изглеждат по един начин, а и всеки си има своите виждания за живота, за връзките и друг не може да ти каже как да бъдеш щастлива. Моите родители са с голяма разлика- 10 години. А са заедно вече 30 години и бих казала, че сме едно хубаво и сплотено семейтво. След като съумявате да си напасвате характерите, правите взаимни и разумни компромиси, обичате се и се чувствате добре един с друг не виждам защо да не сте заедно. И един съвет от мен- не споделяй твърде много с приятелки. Успех!

10.   Според мен щом ти говори така вариантите са два : или го харесва или знае нещо за него но не може да ти го каже...

11.   Приятелката ти иска да те раздели, защото не иска да страда само тя. Тази история наистина е стара като света. Има го и при мъжете, но по-рядко. При жените е почти задължение щом една от нас остане сама се мъчи всячески да раздели и приятелката си. Бягай надалеч от тази! Не го забравяй и не и прощавай дори и време да мине. Не позволявай на никого в този живот да ти говори лошо за партньора ти, дори и той да е лош наистина. Чудя се как не си и зашлевила един шамар. Него го няма там и ти си тази, която трябва да го защити, както би искала и той да те защити ако някой говори лошо за теб. Тя по този начин обижда не само него, но и теб защото демонстрира, че не уважава избора ти, а и се меси грубо в личния ти живот. С моя мъж имаме 8 години разлика и сме заедно от 11. Майка ми и баща ми имат 10 години разлика и са заедно от 35. Сама си прави сметката има ли значение разликата. Ако в една връзка никога не възникват противоречия, то там няма и любов.

12.   Може да ти говори така, защото я е сполетяло същото. Или приятеля ти са ти е изневерил с нея и тя сега да иска да те отдръпне от него. Може пък просто да завижда и ревнува, и да иска да те отдръпне от него поради тази причина. Просто й кажи, че не ти е приятно да говори така за приятеля ти.

13.   От автора:
Благодаря на всички ви от сърце.
Наистина имах нужда от съветите ви и някой да ме поуспокои, че наполседък не съм себе си.
С въпросната "приятелка" вече не се виждаме, чуваме и изобщо-спряхме да си говорим.
На всички вас пожелавам много щастие и любов.
Благодаря!

14.   Въпреки че явно си стигнала до решението вече, ще споделя и моя опит за да затвърдиш, че не си сгрешила. Мъж съм и от 2 години и половина ходя с момиче 6 години по-малко от мен. Връзка като връка - обичме се, караме се, но като цяло сме си много добре.
Преди 3 месеца обаче нещата се бяха влошили много сериозно заради нейна приятелка. Тя се раздели с приятеля си, който също беше по-голям от нея, и в разочарованието си започна да навива приятелката ми да ме остави. Така й повлия, че моята започна да се вглъбява в лошата страна на нещата и да открива някакви измислени сходства между нашата връзка и тази на приятелката й.
Вече бях на косъм да я пратя да си ходи като толкова иска, когато оная мърша приятелката й взе че се събра пак с бившия си и запя друга песен. Тогава мойта се усети, че оная й пълнеше главата с глуспоти от завист, а не от загриженост.

15.   Не слушай приятелката си. Момчето може наистина да те обича. Няма перфектни връзки, но задно може да пеодолеете всичко. Ако не бяхте един за друг нямаше да издържите 4 години, а 4 дни. Годините нямат значение. Приятелката ти иска и ти да скъсаш с него, за да си в нейното полужение. Не позволявай това да се случи!