Сам съм и те търся!
Не мога да завьржа врьзка. Защо съм сам? Жилище си имам. Поддържам го сам - чисто, уютно, топло, само нямам кола. Но не мога да си намеря жена, с която да си подадем рька и каквото ни е писано за напред. Какво ми липсва? Не знам - надявам се да я намеря. Има ли я някъде?

Коментари

1.   И аз търся отговор на този въпрос! Преди няколко дни четох в този сайт историята на някакъв 16 годишен гей, който освен, че правел орална любов, излизал с някакво момиче!

Явно всичко в тая държава се изврати! Част от познатите ми не работят, имат си гаджета, които за разлика от тях работят, а в същото време ходят и им кръшкат, то, всъщност, повечето ми познати го правят. Не знам как ги търпят приятелките им. А когато аз тръгна да заговарям някоя жена или ми се зъбят насреща, или въобще нямат желание за разговор!
Няма логика!

2.   Каво ми говориш? Жените, стана така, че търсят само материалното. Аз съм на 19 години и тръгвам да свалям момиче на 17, като я черпя едно питие в дискотеката, и тя ме пита кава кола имам. Еми за какво си говорим? Просто съм изумен. Може ли да има толкова материалистични хора. Да не говорим, че всеки ден виждам колежките ми да ходят с 15-20 години по - стари мъже - с много пари и хубави коли, и си имат по един млад любовник, само за секса. Какво друго да говоря?

Така стана, че аз на 19 години, съм попаднал в свят, в който виждам, че парите са най важното нещо. Не мога, все си мисля, че някаде ще срещна моята половинка, с която ще изградим някакви семейни ценности, с които съм свикнал в моето семейство.

3.   Аз имам приятелка, която мислех за много ранима и добра. Всичко си споделяхме - за проблемите, специално. Преди два месеца ми сподели, че има приятел, който е разведен. А тя е женена. Пожелах и всичко хубаво в новата връзка. Оказа се обаче ,че новата и връзка е с приятелка, при това интимна.

Потресена съм! Всичко е изродено! Всички ли са обратни вече?

4.   Такъв проблем имаш не само ти, уви! Прочети "Къде си ти?" в категория "Семейство"...

5.   За това един съвет от мен, като се запознаете с човека на вашия живот, не разпитвайте много много, миналото на жените е като л...ото - колото повече се ровиш, толкова по смърди (извинявам се на който се обиди).

6.   Да, има такива хора. Много такива хора. Но има и други.

Когато започнем да приемаме хората такива, каквито са, без да ги съдим, независимо какви са те, независимо дали сме съгласни с начина им на живот и дали го одобряваме -ще живеем много по-добре. Всеки прави своя избор. Това, че един човек е повърхностен, гледа само парите, съди за нещата по опаковката - той наранява и обезценява себе си много повече, отколкото хората около него.

Не позволявайте такива хора да ви тровят, като им обръщате внимание.

7.   Ама вие за кои се мислите, че сте тръгнали и да съдите? Защо всеки от вас не се замисли какъв е? Да не би вие да сте нормални? Това, че повечето от вас не могат да си признаят какво им харесва и какво искат, си е ваш проблем! Защо сте такива не мога да разбера? От къде на къде вие ще определяте кое е правилно и кое грешно? Ето затова, че повечето хора са коне с капаци и понеже не правят това, което чустват от вътре, а се съобразяват с обществени закони, създадени от тях самите, са едни нещастници, които не знаят защо живеят!

Замислете се и след това съдете! Вие, с колко мъже/жени сте спали, колко пъти сте правили интриги на някого, колко пъти сте се мразили, че не можете да направите това, което искате, за да се издигнете в измисленото общество.

ПЪРВО СЕ ВИЖТЕ ВАС, ВИЖТЕ ХИЛЯДИТЕ СИ НЕДОСТАТЪЦИ и след това наи-накрая осъзнайте, че никой няма право да съди!

8.   Ами лично при мен го няма този проблем! Досега като съм имала приятел почти за нищо не съм го тормозила. Патуваме си с градксия транспорт и най-много да ме черпи сладолед или бира, нищо повече!

11.   Щом като съм толкова тесногръд и ограничен, обясни ми моля ти се, един ден като имаш обратен син как ще го приемеш. Как приемаш, че в България все повече се показват по телевизия и списания такива същества като Азис и подобни, дали синът ти ще определи сам какво харесва или ще му го набият в крехкия мозък, че трябва да прави каквото си иска като другите. Не, някои ограничения са с по висша цел, възпитание и култура. Така, че ми се струва уместно да те попитам за какво ти живееш?

12.   Синът ми или дьщеря ми някой ден, ДАЙ БОЖЕ, ще бъдат възпитавани от мен, а не от телевизията, защото доколкото виждам и знам, възпитанието идва от родителите! А ако е обратен/а ще го приема защото е мое дете, защото ще го обичам такова каквото е, защото ще искам да бъде щастливо и да се чувства обичано и също така да знае, че може да разчита на най-святото - на семейството и най-вече на майка си.

На мен не ми пречи Азис, даже ми харесва, защото прави нещо различно, и скандализира такива хора като вас/да уточня аз не слушам чалга/ не мога да разбера защо Азис ви пречи, а Камеля която чисти снега по гол..... с фразата "Ето това чукане чаках" - не, и то в най-гледаното време?! Това ти как ще обясниш на детето си, може би ще отговориш на въпроса: "мамо/тати защо тази леля е по гащи" с "ами така се чисти снега" ?! Може би голият..... на Емилия цяло лято е по-добре от на Азис снимкте? Не знам защо толкова си се обидил/а, явно защото е истина!

Стадото не приема различните и ги отхвърля. А защо АЗ живея ли? Ами АЗ живея, за да не съм от това стадо, стадо от хора, които нямат собствено мнение и са като овцете - на където тръгне първата, натам и всички останли! Живея, за да направя някого щастлив, а и за мен самата, живея, за да съм свободна, НЕ ЖИВЕЯ ЗА СТАДОТО, нито пък за неговото мнение! Мисля, че е най-важно човек да бъде щастлив такъв, какъвто е, а не такъв, какъвто 'ТРЯБВА' и нещастен цял живот! Ами я се замисли, ако всички са като теб - такива 'супер идеални' със същите ориентации, същото мислене, същите дрехи, същият начин на живот, същата кола, същото име и т.н. и т.н. Кое ще е хубаво и интересно? Ами извинявай, но за мен си и не само ти, ами всички останли, тесногръд човек, който се страхува от това, че да бъде различен е страшно, за който най-важното е 'какво ще кажат хората' и 'най'-лошото ' - какво ще си помислят съседите'! И все пак не съдя никого, най-вече теб, защото всеки си има право на избор и никой няма правото да го съди за това!

Помня, че едно време баба ми ми беше казала, че човек може да научи много неща и от мълчаливият и от глупавият и от отринтатия, замислете се защото е така! Мисля, че е време да се оттърсим от този манталитет! НЕКА СЕ ОБИЧАМЕ, НЕКА БЪДЕМ РАЗЛИЧНИ!

13.   Дългото излагане, на вижданиятя си не е задължително, за да убедиш някой в правотата си.Но понеже не съм толкова възрастен и твърдоглав и не споря само за да убеждавам, ще призная, че ми харесва как разсъждаваш. Само има някои пропуски които ти убягват.
Правилно, че родителите възпитават, но до коя възраст-до 7,10,12, а после хоп пубертет, предполагам вече си го минала значи знаеш-самокритика и болни амбиции и още куп глупости се въртят в главата на един пубер.
Не виждам какво ти харесва в Азис, нека бъде какъвто си иска само да не се показва,това е срещу което имам против и то много. А Камелия сигурно му е приятелка така че по-добре не ги противопоставяй. НЕ! НА ЧАЛГАТА, но няма как за овцете за които говориш чалгата е част от битието, ето това са овцете, за които говориш, не аз. Не ме познаваш, живея както много малко хора в БГ, аз не съм се обидил, а водя безсмислен спор, това е.По скоро, ще ми е интересно, ти да ми кажеш, как се разграничаваш от овцете и какво по различно правиш? Как се обличаш,каква музика слушаш? Ще видиш, че не си по-различна и като теб има МНОГО. А що се отнася, за човека в обществото, най-ми допада максимата "не ми пречи, за да не ти преча",
но за съжаление в БГ важи "аз ще ти преча, пък ти се оправяй".
Ок, нека се обичаме, но моля, който с различното си пречи, по-добре да не манифестира личността си.

16.   РАЗБИРА СЕ, ЧЕ Я ИМА. НЕ СЕ БЕЗПОКОЙ, НО АКО НЕ ТИ СЕ ЧАКА ПОВЕЧЕ ТРЯБВА ДА СИ РАЗШИРИШ КОНТАКТИТЕ. НЕ ТЕ ПОЗНАВАМ, НО МИ ИЗЛЕЖДА, ЧЕ СИ НОРМАЛЕН ЧОВЕК. ВСЕ ПАК УСПЕХ!!!

17.   Съжелявам, че си ме разбрал погрешно, не желая да убеждавам някого в нещо, още повече като не е сигурен в него! За дългото ми излагане ..дължи се на това, че като пиша се унасям и незабелзвам как става роман :)!
Както и да е, да ти кажа честно, аз лично съм си изкарала пубертета без много родителски контрол, става дума за забрани и накзания - родителите ми са най-интелигентните и широко скроени хора, които познавам! Бая неща съм видяла, а съм млада, не съм искала да ги видя, но са ме научили и сега ми помагат! И да ти кажа, както виждам, не съм пропаднала, даже мисля, че съм израстнала над доста от хората на моята възраст!

Изводът е, че човек е такъв, какъвто е, независимо дали Азис ще се показва, и все пак той не крещи 'станете обратни'! Човек или е обратен или не, не може един плакат да го накара да стане такъв, а и едно дете на 12-13г. би трябвало само да разсъждава! Това ми звучи като темата с наркотиците - някой бил набутал на детето му наркотик в устата и то горкото взело, че станало наркоман..хахаха ОВЦЕ!...съжелявам изпуснах се:). Не знам като гледам и слушам може би само българите сме такива хора, едни завистливи, едни незаинтеренсовани, абе гадни хора! Само не ме разбирайте погрешно-обичам родината си и обичам българското, просто ме дразни манталитета! Различна съм с мисленето ми за живота, а това за мен е достатъчно! Да има хора, които мислят горе-долу като мен, но и те са различни, даже има един автор, който за мен е велик,защото пише точно за това: "че човек трябва да живее така, както му харесва, а прави ли го, значи е щастлив, а щастлив ли е, няма да нарани никого, да, ще пречи на някого, именно, защото е щастлив, но явно това е живота..."!

Ами няма какво повече да пиша, а и пак стана роман, май?! Пожелавам да се научите да бъдете такива каквито сте и да го показвате, колкото и да е трудно! Бъдете различни, обичайте се и най-вече бъдете щастливи!

18.   Аз като гледам, май стигнахме до едно мнение, защото съм съгласен с изложеното, направо се чудя, дали да не ти предложа да се запознаем:)Това е добре, показва,че все пак хората могат да се разбират.

Аз също вярвам, че опита на младини после помага, а не обратното. Това май има общо и с наркотиците, за които говориш (отново съм съгласен), но да не задълбавам.
Само не разбрах името на автора и неговото произведение?

20.   Не бях писала от много време, питаш ме кое е прозведението и кой е автора.....много е дълго, но това е истината в която живеем и за жалост не осъзнаваме колко сме еднакви и как живота ни минава в изпълняването на по-долу изброените неща и забележи колко са реални те, и как живеем с тях без да се замислим.

Само да уточня че думата 'Захир' в превод от арабски се превежда като нещо което бавно и неусъзнато заема мислите ти и не можеш да мислиш за нищо друго.

'Всемогъщият Захир сякаш се ражда заедно с всяко чо­вешко същество и достига разцвета на силата си по време на детството му, налагайки своите правила, които от този момент насетне винаги трябва да бъдат спазвани.

Хората, които са различни от останалите, са опасни, принадлежат на друго племе, искат да превземат нашите земи и жените ни.

Трябва да се оженим, да имаме деца, да продължим чо­вешкия род.

Любовта е малка, стига колкото да обичаме само един човек и, забележете, всеки опит да твърдим, че в човешко­то сърце има място за още един, трябва да бъде заклеймя­ван.
Когато се оженим, получаваме разрешение да притежа­ваме тялото и душата на другия.

Не обичаме работата си, но трябва да я вършим, защо­то сме част от едно организирано общество и ако всеки за­почне да прави това, което му харесва, светът няма да вър­ви напред.
Трябва да си купуваме бижута - чрез тях се отъждест­вяваме с нашето племе, така както хората с пиърсинг се отъждествяват с друго племе.

Трябва да бъдем духовити и да се отнасяме иронично към хората, които показват чувствата си - опасно е за пле­мето да позволява на своите членове да изразяват това, ко­ето чувстват.

Трябва колкото се може по-рядко да казваме „не", защо­то другите ни харесват повече, когато казваме „да", което ще ни помогне да оцелеем във враждебна среда.
Това, което другите мислят, е по-важно от това, което чувстваме.

Никога не трябва да вдигаме скандали, защото така мо­жем да привлечем вниманието на някое неприятелско пле­ме.
Ако се държим различно от останалите, ще бъдем изго­нени от племето, понеже можем да заразим другите и да причиним разпадането на нещо, което е било организирано толкова трудно.

Винаги трябва да се грижим за обзавеждането на нови­те ни пещери, а ако не умеем, тогава трябва да извикаме декоратор - той ще направи всичко възможно, за да пока­жем пред другите, че имаме вкус.

Трябва да ядем три пъти на ден, дори и да не сме глад­ни; трябва да пазим диети, ако излезем извън каноните на красотата, макар и да сме гладни.

Трябва да се обличаме така, както ни заповядва модно­то списание, да правим секс с желание или без желание, да убиваме в името на границите, да искаме времето да мине бързо, за да се пенсионираме, да избираме полити­ци, да недоволстваме от поскъпването на живота, да си сменяме прическата, да порицаваме онези, които са раз­лични, да ходим на църква всяка неделя или всяка събота, или всеки петък, в зависимост от религията ни; и в църк­вата да се молим за опрощението на греховете си, да се изпълваме с гордост, защото познаваме истинската вяра, и да презираме другото племе, което се кланя на един не­истински бог.
Децата ни трябва да следват нашите стъпки, в края на краищата сме по-възрастни и познаваме света.

Трябва да имате университетска диплома, макар и нико­га да не успеете да си намерите работа в областта, която са ви накарали да изберете.

Трябва да учите неща, които никога няма да ви потряб­ват, но за които някой е решил, че е важно да ги знаете: ал­гебра, тригонометрия, законите на Хамураби.
Никога не бива да натъжавате родителите си, дори и то­ва да означава да се откажете от всичко, което ви прави щастливи.

Трябва да слушате музика тихо, да говорите тихо, да плачете скришом, защото аз съм всемогъщият Захир, този, който диктува правилата на играта, определя разстоянието между релсите, пътя към успеха, начина да се обича, значи­мостта на наградите."

П.К. 'ЗАХИР'
Този път вече бях нахално разточителна за което се извинявам но мисля, че това нещо трябва да се прочете от повече хора !

21.   Няма за какво да се извиняваш. Наистина, дори и да не прихване човек, или да го промени, тези редове са ценни за едно самоопределение. Което доказва колко са сложни взаимотношенията м/у хората, как все пак съществуват толкова различни хора,а обществото да върви в една посока. Доказателство е този саит, където мненията се преплитат и единодушието рядко се среща.

П.К. трябва да е Паоло Коелю, тези разсъждения са в неговият стил: изключително прости (гениални), но след Алхимикът (много комерсиално) не съм чел нищо друго, ще коригирам този пропуск.

Но ми изниква следният въпрос: Какво прави човек, който въпреки несъгласието с общоприетите догми, иска да е пълноценен в обществото, да води(нормален) социален живот? Да си намери приятели като него? едва ли са толкова много. Да се затвори в собственият си свят? не мисля; Да се отрече от всичко, което си написала по горе?н яма смисъл; Тогава какво? Отива на село,г леда животни и живее ползотворно и плодородно. Аз лично още търся баланса.

22.   "Човек яде за да живее, но не живее за да яде". Ако под ядене оприличим всички онези радости които ни носи животът. То според поговорката не живеем за да се радваме на живота, тогава за какво живеем е въпросът. Аз мисля че човек колкото и съвършен да се изкарва спрямо останалите животински видове все пак си е животно и неговата цел не е по-възвишена от тази на кое да е същество а именно:

1.Оцеляване на индивида, с цел изпълняването на точка 2.
2.Оцеляване на биологичния му вид.

Тъй като в момента населението на земята е над 6 милиарда, следователно няма заплаха от изчезване чрез отрицателен прираст на населението, следователно оцеляването на човешката раса не зависи от конкретен индивид освен ако няма достъп до средства за масова анихилация какъвто малцина имат. Ерго за човека в момента като биологичен вид закон 1. и 2. отпадат. Което означава, че животът няма смисъл или с други думи казано всеки един от нас е на потъващ коръб който потъва за време 1 човешки живот според зависи от коръба. Така, че дали ще свирите както музикантите от Титаник когато коръба потъва или ще ревете както заклещените от 3та класа.

Извода е един вода има за всички или по-конкретно парцел 2х2м. Никой няма да забележи дали сте или не сте живи или ако забележът ще е както се казва "всяко чудо за три дни" selavi. Затова извода е следният не се чувствайте длъжни да спазвате каноните на обществото повече отколкото е необходимо за вашето оцеляване а всичко останало от времето си го прекарайте свирейки за да не мислите за безсмислието на живота! М18

23.   Не искам да те отчайвам, но днешно време май всички са материалисти, било то мъже или жени. Но някаде по света все пак може и да се намери идеалната половинка!!!

Остави да те обичат и харесат самия тебе, не им се хвали с това, че имаш жилище и там още какво си. Нека де те оцени такъв какъвто си и и с малкото, което имаш. После като влезете по навътре във вашата връзка можеш да споделиш с колко имоти, ниви, коли и т.н. притежаваш.

24.   Спокоино брат и аз съм сам на 27 години с разбита любов
не се от4аиваи 6те я намериш!тя е някаде там и те 4ака!успех!