Изневерява ли ми?
Здравейте, напоследък съм доста неспокойна. С приятеля ми живеем на семейни начала от няколко години. Проблема е, че когато го канят приятели казва, че излиза за малко, а не се прибира доста време. Примерно излиза за по бира в 7, а се прибира в 12ч. Близките ни дадоха пари, а той зад гърба ми ги похарчи и си купи кола без да ми каже дори. Все по - рядко правим секс, той отказва когато искам да правим разни неща, налага ми правила и не ме ревнува и грам. Аз нямам приятели и го чакам у дома. Неговите приятели са свободни или изневеряват на половинките си и постоянно го канят на дискотеки, на които предложения той отказва, но понякога се бави и после ми казва, че е бил на по бира само. И се чудя. Не си крие телефона, оставя го при мен, първо не искаше да му пипам компютъра, но после започна да ми дава, но е направил така, че да не му се запазва хронологията и ако я отбележа да се запазва се дразни.
Обижда се ако му ровя из телефона. Затова и не му ровя. Прекарва много време на компютъра. Мил е с мен, обича ме, прави мили очички, постоянно ми казва хубави неща, но се съмнявам, не знам защо. А винаги ми е казвал, че имам адската интуиция.

Коментари

1.   Според мен ти просто нямаш свои живот и е време да си намериш хобита, занимания и приятели извън вързката си, вместо да преследваш приятеля си. Няма дълготрайна връзка, в която няма въздух и пространство за развитие. Приеми, че другият е самостоятелна личност и има нужда от лично пространство и не се докосвай до портмонето му, до компютъра или личното му шкафче. Има неща много по-страшни от изневярата, а това е липсата на доверие от партньора и непрекъснатото преследване и недоволство от негова страна.

2.   Здравей със сигурност твоя приятел ходи по чуждо. Имали съмнение има и почва за него. Лошото е че не излиза с приятели, а той се забавлява. И аз бях така, чаках го вкъщи не ме ревнуваше. Започнах да излизам дори го взех няколко пъти с мен и започна да ревнува.

3.   Този е доста нагъл, не знам как го търпиш. И от къде на къде ще си купува кола, парите са общи нали... а колата едва ли. Трябвало е да вземете взаимно решение, близките едва ли са ви ги дали за кола, но както и да е. Кажи му, че ти е неприятно да се бави толкова или поне да те взима с него.

4.   Според мен нито един от нас не може да ти каже "да" или "не" за това дали той ти изневерява. Може само да предполагаме.
Според мен не-просто понякога чувствата изчезват, тръпката намалява и се получава точно това, което се случва на теб сега.
Говори с него-няма друг начин да разбереш какво става, другото са само предположения.

5.   Стигне ли се дотам, да се задеде сакралният въпрос 'Изневерява ли ми? ', отговорът е винаги '100% - ДА', па ако ще да става въпрос за Майка Тереза или Папата.

6.   Не винаги това твърдение е вярно. Няма нищо странно в това да излезе с приятели за 4,5 часа.

7.   Наскоро открих, че моят приятел ми изневерява. Бях твърдо решена да науча истината, затова си поръчах скрита камера от диверсант. Някой смятат, че това е твърде крайно, но според мен не е. Защото в случая се оказах права, истинктът ми не ме подведе. По-добре е, ако имаш съмнения, да разбереш какво се случва, отколкото да живееш постоянно в размисли да не случайно да е с друга.

8.   7, напълно те подкрепям.

9.   Ами не го чакай у дома, излизай и ти. А най - добре излез от тази връзка и не се връщай повече. Така, както си описала нещата, от този освен липса на внимание и отрицателни емоции друго няма да получиш. Така че моят съвет е бързо да изчезваш и да се спасяваш, докато не те е вързал с някое дете - тогава наистина ще се налага да си стоиш в къщи, докато той си купонясва навън с приятели или кой знае с кого.