Аз знам какво искам и Как си представям перфектния мъж
Здравейте,
Пише Ви една девойка на 30г., с външен вид на 23г. момиче (поне така ми го казаха мъжете, когато ги попитах щом навърпих 30те), което му писна в този живот да чува коментари "Жените не знаят какво искат! " Е господа, сега ще Ви извадя листата с желания, какво искам аз от мъжът до мен в живота. А скъпи дами, обръщам се и към Вас, ако случайно пропусна нещо важно да ми го споделите, ще Ви бъда много благодарна. започвам, като заставам твърдо и заявявам:

1. Да е симпатичен (не държа на манекенска красота, но все пак да има външен вид, че да не ме е срам да го показвам пред хората :)).
2. Да е образован - да има изкарано поне бакалавър, т. к. аз имам дори и повече... пък и то живота с образование е труден пък камо ли без...
3. Да е верен - за мен изневярата е вид неуважение към жената
4. Да ме уважава като съпруга, майка, жена, професионалист.
5. Да уважава роднините ми... особено най-близките, приятелките ми, приятелите ми, колегите от университета и колегите от работата ми.
6. Да е работлив, печеливш и успешен в бизнес или работа
7. да ме подкрепя във всяко едно мое начинание
8. да ме подкрепя в професионалното ми израстване
9. да е щедър и благороден, съобразителен и тактичен
10. да е всеотдаен, страстен, нежен и внимателен в леглото
11. висок, строен, атлетичен... не е нужно да е мускулест - не обичам напомпени мъже.
12. да е умен в живота и в бизнеса
13. да ми помага в кухнята и в отглеждането на децата
14 да е благ характер спрямо децата, добър и възпитан баща и съпруг
15. да е културен, възпитан и с обноски на публични места и у дома
16. отзивчив, самоуверен, силен и борбен
17. за предпочитане да не пие и не пуши, или да се съобразява с мен и останалите
18. да е с усет към живота - да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща... колкото успее да изкара през живота си, всичко да го дава на мен и децата.
19. да инвестира в мен и децата
20. да уважава моят кръг от хора, целите ми, свободата ми, стремежите ми
21. да помага в къщи
22. да е грижовен и разбран, добродушен и отстъпчив към мен и близките си...
23. да говори позитивно и мило

Дами, помагайте, ако пропускам нещо!

Коментари

1-50 от 132

1.   Авторке, пропускаш май да погледнеш първо себе си - ти дали си перфектата жена, а?
Пропускаш също и да теглиш чертата и да се примириш, че си на 30 , а още търсиш мистър Пърфект, което не би било странно на 23 г., но на 30 г. си е направо трагично - на тази възраст повечето жени са омъжени, имат или поне мислят за деца, градят семейство, а ти още търсиш Принца на бял кон.

И да, пропуснала си най-важното - мъжът трябва преди всичко да те обича, да е влюбен в теб и да е щастлив в теб. Всичко останало няма значение, ако няма любов!
ж. 28

2.   Ето, защото много знаеш какво точно искаш, на 30 си сама. Замисли се дали този "списък" ти е нужен.

3.   Е, аз съм на 23 и моите са следните:
Да е силен, амбициозен, борбен. Да е хубав и да има химия между нас. Да се почувствам жена с него.
Интересен беше постът ти, пожелавам ти успех-дано го намериш!

4.   Жена съм, ама и на мен това ми заприлича на вица с шестте етажа. От собствен опит говоря - колкото по-малко претенции и ненужни изисквания към *принца* имаш, толкова е по-вероятно да попаднеш на този, който ще ти пасне като ръкавичка на ръка. Та дори да не отговаря на някои критерии. При мен стана така - срещнах го на 23, никакъв хабер нямах да се омъжвам, та следователно и не правех списъци с критерии. Е, попаднах на страхотен мъж, вече 15 години сме заедно в добро и лошо.

5.   Подкрепям номер 1.
Иначе не е важно само да знаем какво търсим и какво искаме, а и да знаем как да го постигнем или поне да имаме по-реалистични цели.
А за перфектия образ на един несъществуващ мъж бих допълнила твойте точки и номер 1 с факта, че може би трябва да е между 30 и 40 в твоя случай.
Ана

6.   девойка си само на акъл, но на 30 си вече ЖЕНА, а не хлапачка! И ти е малко късно да си правиш списъци, не мислиш ли? В истинския сват ли живееш или в измислен? Осъзнай се малко! Ти сигурно си и девствена, а?

7.   Ами търси го, ама няма да го намериш. На 30 г. вече си преоценена стока, не се котираш. Даже и да се яви Перфектният, той няма да се загледа в теб, а в някоя 20 годишна с големи цици и свежа кожа.
П. П. Доста е нелепо 30 годешна жена да се нарича девойка, ако под това имаш предвид че си девствена...

8.   Ами ти авторке, ако беше един мъж дали щеше да покриваш всички тези изисквания, които имаш? Естествено, че не. Защо ли, защото ти и сега не ги покриваш хаха-ха...
Незнам в кой свят живееш, но това "18. да е с усет към живота - да ми осигурява почивки, яхти, кола, апартамент, къща... колкото успее да изкара през живота си, всичко да го дава на мен и децата.
19. да инвестира в мен и децата" не е длъжен да го прави... А и колкото той е длъжен да гледа децата и семейството си толкова и ти, а като гледам ти май искаш само да му харчиш парите. Такива глупаци отдавна не същетвуват. И ако си мислиш, че все пак някой ден ще стрщнеш точно такъв мъж – ЗАБРАВИ!!!
А да и още нещо станала си на 30 години ама акъла ти е на 13.
Номер 1 също е мн. прав/а.

9.   БРАВО №1!!! Защо жените, които мислят като теб не са повече.
На авторката мога да кажа, че изпълнявам почти всичките й критерии, с изключение на това, че пия ( рядко, но все пак го правя ), цигарите в момента отказвам, а и съм на нейната възраст. Както №1 обаче каза, тук любовта остана някъде в небитието. Аз жени, като авторката и сега си имам. Те са просто едни скучни вещи, до теб са заради колата, къщите, почивките и т. н. С тях човек винаги, ама ВИНАГИ е САМ! Предпочитам да работя за 500 лева на месец, да събирам цяла година за няколко дена почивка на морето, да карам Лада, но да имам жена до себе си, която да ме обича заради самия мен.

10.   Аз съм мъж, но искам само да ти кажа, че жените, които говорят по този начин са много, много изпаднали, наистина не знаят какво искат и с право са ти го казали. На 30 години си, а все още се чудиш къде да изброиш качествата на перфектния мъж. Няма да го намериш тук, а ако питаш мен няма изобщо да го срещнеш по простата причина, че си далеч от перфектната жена.
Само прочети отново нещата, които си написала и се замисли наистина ли очакваш, че жена като теб ще срещне перфектният мъж?
Жалко, че има жени които мислят като теб....

11.   е от такава жена бегам,
тя търси робот програмиран по неин вкус,
обикновено такива свършват изграждайки илюзии
а живота минава покрай тях,
защото тя знае какво иска - иска всичко а цената за това е полученото нищо

12.   От Авторката
А да... любов на първо място - да ме обича и да търпи всичките ми капризи.... Как да нямат значение всички други неща, ... от всичките ми приятелки, които са омъжени с по едно дете, направено преди да опознаят мъжете до себе си... всяка е в невротична криза и с по 2 опита за самоубийство и именно тях сам питала за нещата цитирани горе, които искат техните мъже да имат, но поради липса на развити кариери и вяра в собствените им възможности и незнание са се примирили с това, което имат.... Тези изисквания са в тяхна чест и те ме помолиха за това... да създам и прокламирам образа на мистър перфектен, че те вече са изгубили тотална представа за него. Така, че много моля - уважение към всички жени, които интервюирах през всичките тези години, и които ще продължавам да интервюирам. А и напълно съм наясно, че за да искаш трябва да дадеш, така че аз щом съм ги описала тези неща вече сам се научила и съм склонна да ги давам. Доста се наживях, всичките грехове видях, някои дори и опитах на собствен гръб, не крия, че не съм безгрешна... смело мога да разкажа за греховете и поуките от тях. Въпреки клеветите и негативизмът на хората, аз съм смела и силна жена и съм се научила да отстоявам принципите си на каквато и цена и изкушения да ми предлага живота. Аз вярвам, че перфектния човек за всеки една душа съществува.

13.   Ако има такъв ставам гей и аз го искам. :)

14.   .... тъпо е на 30 да се наричаш девойка.... а иначе да, и аз съм на мнение, че жените знаят какво искат, но.... когато вече са омъжени, децата пораснали, професионално реализирали се.... и в никаккъв случай изглеждащи на 23, а на 30, при все че са на30 и... ЗАРА

15.   Иха това са изискванията... За сега имам всичко това, което описваш, само без яхтите и тн, но вместо това имам ЛЮБОВ, която наистина си пропуснала. Живота не е само в материалните неща. И когато човек поставя толкова високи очаквания, никога не получава това което иска.
Аз никога не съм имала идеал за мъж, никога не съм мечтала за принц, но го получих. Мъжа е такъв, каквато е една жена с него. Всеки мъж може да бъде идеален, стига жената до него да е такава.
П. С ЖЕНИТЕ НАИСТИНА НЕ ЗНАЯТ КАКВО ИСКАТ. И да го получим винаги търсим недостатъци.
Ж 25

16.   И срещу този изчерпателен списък какво предлагаш от своя страна? - магистратурка във филиал на неизвестен "изнесен" факултет на Пернишкия университет и 300 грама лигаво месо.... Продължавай да си попълваш списъка, с годините ще расте, а броят на кандидатите ще е обратно пропорционална прогресия, клоняща към нула - ако не знаеш какво означава, значи съм прав в по-горното... Аман от кифли!!!!

17.   Авторке, за каква девойка и момиче става въпрос, та ти си жена! Поправи ме ако греша- вярно, че колегите ни наричат момичета, но все пак... Прекрасно си изброила Перфектният мъж, но има ли такива? !? !? ! Наистина погледни себе си и Ти какво може да предложиш- ти като господ го искаш, мистър съваршенство... Ако откриеш такъв мъж- моля покажи го и аз искам. А колко искам.... не, че моя е лош, но толкова от точките му липсват...
Успех в търсенето! Дано го откриеш и да сте заедно- точно този перфектия! От сърце ти го желая!

18.   "Който на 20 години не е комунист, той няма сърце. Но който на 30 е все още комунист - ТОЙ НЯМА АКЪЛ!"
Уинстън Чърчил

19.   Ако е толкова богат колкото искаш, то другите качества няма как да ги има.
А ако искаш другите качества, то той няма да е толкова богат.

20.   "Не съм съгласен с Вашето мнение, но ще се боря с всички сили да можете свободно да го споделяте"-Уинстън Чърчил
От Авторката

И айде моля Ви се, няма ли някои по-позитивно мислещи хора да споделят мнение. Писна ми от хейтъри.

21.   Ама чакай малко мен какво ме интересуват твойте критерии от "Скъпо дневниче" айде стегнете се малко голями хора се излагате!!

22.   Такива като теб с претенции накрая се хващат с най-големия боклук.

23.   Гледам има още 20 непубликувани коментара... какво ли ще е :D Сега сериозно! Защо търсиш идеалния? Нали знаеш, че той не съществува? И аз дълго търсех идеалната иии тя си намери идеалния.. но не бях аз! Ако търсиш още г-н Фентъзи... най-много да си намериш конят му. Бъди реалист, прецени плюсовете и минусите, виж за кои можеш да си затвориш очите и за кои не. Всеки си има кофти страни... Да, точно така... дори и ти!

24.   Списъкът с изискванията на авторката ми напомня една случка отпреди 30-тина години (сега съм на 53). Бяхме се събрали в студентската ми квартира 3-4 момичета и един мой приятел - много умен и интересен мъж, който беше десетина години по-възрастен от нас. Тогава започнахме подобен разговор за това какво иска жената от мъжа. Моят приятел взе един лист и ни накара да напишем изискванията си: любов, секс, сигурност, доверие, дом... и т. н. Когато бяхме готови, той взе листа, тегли една черта с дебел флумастер (още го помня! ) и под нея написа: "Жената иска от мъжа едно единствено нещо: ДА Й БЪДЕ ХУБАВО! " Каквото и да означава това. С всяка изминала година се убеждавам колко е бил прав тогава този мъж.

26.   мале че списък до тук добре знаеш какво искаш но с тези мечти ще си останеш стара мома!

27.   Първо девойки на 30 няма, защото одавна девойките на 20 се возят по яхти, а тези на 30 малко за поизпуснали влака.
И второ, представи си случайно, че го срещнеш този мъж, той наистина съществува и се окаже обвързан и верен на жена си, какво ще правиш?

28.   Ами ако на 30 ти тепърва се гордееш че знаеш какво искаш, остава до 40 вече да си го реализирала и на 40-50 вече да очакваш децата и яхтата.

29.   Те жените на втоите години се ожениха вече, ти тепърва си установила какво искаш - честито!

30.   Авторке е за това ще си седиш сама:D И аз искам някоя като Мегън Фокс, милярдерка да е, да ми дава да и цункам крачетата, да носи силиконови чорапи, да ми дава когато си поискам да се празня в нея, да не ми изневерява, да ми купува последните модели телефони и OLED ТВ, да не ми прави проблеми за мачовете, да ме води на екскурзии, да носи секси бельо ит. н ама няма!

31.   Да инвестира в децата ти - да, но в теб? Сигурно искаш още няколко висши образования и после да му натякваш какъв мухъл е. Да уважава свободата ти, която ще ти писне и ще го обърнеш в свободия... Търси човек с главно ч, визията не е толкова важна.

32.   На тази възраст няма да намериш такъв.
М32

33.   Иха... и дори намериш перфектния (което едва ли ще стане) знаеш ли какво ще се случи? Ще се оплескаш, лично ти самата ще се оплескаш! Каквато е и моята история на перфектния принц и перфектната принцеса... и след няколко години и деца, перфектната принцеса решава да прецака перфектния си живот като тръгне да изневерява с някоя отрепка - т. е. преминава трансформация от принцеса в крастава жаба!

34.   Не мога да те разбера, защо трябва да е перфектен? Няма ли да ти е и скучно и безинтересно с него? Никога няма да имаш проблеми, ежедневието ще ти е едно и също, скучно и вяло. Да не говорим, че обръщаш твърде много внимание на социалното му положение и парите му, щом искаш яхти, почивки и инвестиции в теб и децата си. А ти, ще даваш ли пари за семейството?

Аз далеч не искам перфектната жена, ако изобщо има такава. Най-важното е наистина да те обича, такъв какъвто си и да е свястна. А това дали ще е бедна, дали щяла да има някакви недостатъци, дали ще е перфектната домакиня, дали ще е най-красивата, не е най-важното.

35.   От Авторката
Абе, хора... каква стара мома, какви 5 лева. Аз съм на 30, но изглеждам като на 23-като нямам ни една пластична операция или инжекция по себе си - всичко е здравословен начин на живот и спортуване. Аз и преди се возих на яхти и сега се возя на яхта, дори ако ми се развиват професионално нещата така, мисля и аз да си купя една... Аз имам добър външен вид, като на 23 год. девойка, но съм с акъл като бръснач и затова много малко мъже са успели да ме вкарат в леглото си, и то не на база яхтите, а именно тези мъже които ме ужавават успяват да пробият при мене... все пак аз за да си легна с него, трябва да буда впечатлена от него и не говоря за материални неща.... но пък и не ги изключвам, ако ги има няма да ги върна... все пак всеки се стреми към стандарт, нали така момчета?

Харесвам коментарите на номер 3, 4, 5, 9, 15, 21, 24. Останалите са ми хейтъри.
Да грешно се изразих - не съм девойка, а жена с външен вид на 23 годишна девойка.
А и за кви претенции говорите, просто знам какво искам и си го отстоявам. Винаги съм била така, хитро действам, баща ми ме е научил да се боря и ми е казвал, че мога да постигна всичко - защо да не искам всичко и в личен план

36.   Ето го българският манталитет впит във всички злобни коментари. Какво сте седнали да говорите човек на 30 ако не е женен и край. Ами да в България така мислят хората. На 20 да родим, че да не ни избяга случайно. Жените се и съзвавате деца на възраст, в която не знаете какво искате, а после разводи или мъжа ви ви изневерявал. на запад хората изобщо не мислят така ограничено. Повечето, които избързват после. съжаляват. Колко деца има на разведени родители. Имам съученичка, която роди след като завършихме гимназия. Не продължи да учи а и се искаше. Номер 1 сигурно подкрепя този вид развой на нещата. Ако всички чакаха поне малко повече, вместо да се задоволяват с това, което имат докато са на 20 и видиш ли после става късно, сега може би нямаше масовите постове в този форум да са:любовница, изневерих, влюбен съм в друга и т. н. И не е чудно, че се случва при всичките тези коментари: щом на 30 не си женена. Хора има и други по напреднали държави от нашата хората мислят различно. там една 30 годишна жена не е бъзприемана като бабичка както при вас. Защо сте толкова озлобели към авторката и подчертавате със злоба, че е сама. Ами вие със семействата застраховани ли сти, че завинаги ще го имате.

37.   Не ги слушай. Не си длъжна да си с някой, който не харесваш, само за да не си сама. Търси това, в което вярваш и го търси със сърцето си. Може и да го намериш. А ако не го намериш, поне ще имаш спокойствието, че не си като останалите примирени нещастни хора. Аз намерих човекът, когото исках, макар че всички ми казваха, че било невъзможно. Е, моите критерии бяха доста по-различни. Аз не държа на яхти и скъпи коли, но съм сигурна, че ако има, те ще бъдат за нашето семейство. Търси човекът, който те обича и който ще заобичаш, тогава и двамата ще се стремите взаимно да се направите щастливи, а от там нататък следват останалите неща, които си изброила. Пък 30 години са идеална възраст да се ориентираш към семейство, тъкмо си се наживяла и няма да ти липсва бурния живот.

38.   От авторката
А да и 23 коментар много ми харесва също.
И 13 и 34 също ми допадат.

По - позитивно хора, по позитивно. И с повече чувство за хумор.

39.   Благодаря за коментарите на 36 и 37. Имах нужда точно това да чуя. не съм толкова меркантилна, колкото изглежда. Но нарочно се държа така, за хейтърите, които ще ме нагрочат. Те това заслужават, някоя да им пие париците. А мога да споделя, че съм живяла страхотно и съм научила мн мъже да ме уважават - респектирам ги. А и не само мъжете - жени, млади, възрастни, всякви групи. Усещам уважението на хората. Но и го изисквам - не ме ли уважаваш, нямам комуникация с тебе, пък ако ще и да имаш 200 яхти. Съветвам хейтърите да си завишат критериите в живота и да не са задоволяват с малко, като могат да имат всичко. Но се иска мн финна душа да го проумееш това. Мн книги ще трябва да прочетат, които аз съм прочела и ще продължавам да чета.
Още веднъж благодаря за позитивните коментари и Бог да Ви благослови!

От Авторката

40.   Имам яхта, карам Бугати Вейрон и си търся 30 годишна мацка дето прилича на 23 годишна! Ако има желаещи за моето сърце може да обменим кодирани координати, че тук админите не дават да публикуваме данни! Само да вметна, че яхтата и Бугатито са мой но на симулатори! Скоро ще се сдобия и с транспортна фирма с две скании, снощи теглих кредит, криза братче! Авторке ако съм те впечатлил с моя бизнес нюх, пиши ми!

41.   Девойко, (аз съм на 39, но в България още ми викат "момиченце"! ):
1. Това, че знаеш какъв мъж искаш е прекрасно, но това не винаги означава, че ще го намериш! Пример- аз. Знаех както искам (вкл. и професионално) от тийнейджърка. И сега вървя по този избран път, но той изобщо не е по-лесен или праволинеен от факта на знаенето... Още по-зле е положението с мъжете в живота ми. Знаех, знам, сега има до мен мъж, който отговаря на много, но не на всички неща, които бих искала (например е мноооого нерешителен). Ама пак го обичам. Но знаенето не ми помогна да имам семейство например!
2. Престарала си се. Номера 13 и 21 са едно и също. Махни поне едното, че напушва смях човек като го чете. Съвет от кака ти: като пишеш списък пиши КАЧЕСТВА (като лоялен, любезен, отговорен), а не КАКВО ДА ПРАВИ ("да говори любезно"!??? ), защото във втория случай списъкът ти ще стане неконтролируемо дълъг! Освен ако не целиш точно това де, щом си ни подканила да добавяме! Аз пък няма да добавям, а ще ти препоръчам да го редактираш твоя списък- пример: "да е любезен/възпитан", а НЕ "да не крещи/псува, да говори мило" т. н. т. н. т. н. т"!

42.   Авторке, не пиша когато нямам с какво да помогна, но просто не се сдържах.
"... нарочно се държа така, за хейтърите, които ще ме нагрочат"- Ти сериозно ли? !? Постваш тема, очакваш коментарите на хората. Искаш да чуеш мнение по разсъжденията си, а нарочно ги изкривяваш да си помислели еди си какво "хейтърите". И каква е великата цел на упражнението? Прости ми сарказма, просто съм глупав и не разбирам.
Всеки който казва нещо, което ти гали ушичките "Бог да го благослови". Хората, които не са на твоето мнение веднагически стават хейтъри. Май има някаква истина в това, че повечето жени не искат да чуят чуждо мнение, а своето с други думи. Поне ти го доказваш в момента.
"Съветвам хейтърите да си завишат критериите в живота и да не са задоволяват с малко, като могат да имат всичко. " Дефинирай ми това "всичко"? Имам момиче до себе си- нито е най-красивата на света, нито сме в перфектен синхрон. Но се обичаме. Щастлив съм с нея. Ако трябва да следвам логиката ти, да я зарежа само защото има вероятност да не е най-добрата. Знаеш ли колко са хората с твоя тертип на мислене. Да нямат яхти и вили и къщи, въпреки че в този сайт няма как да знаем дали и ти имаш, но да приемем че е така. Имах една позната двойка, момичето беше като теб, имаше добър приятел, бяха щастливи, но в един момент реши, че нещо и липсва. Получаваше внимание, цветя, не бе пренебрегвана. В един момент реши, че щом той се държи толкова добре с нея, видиш ли ти тя заслужава повече. Свикна бързо с доброто и кръшна в търсене на "най-доброто". Той разбра и я заряза. В момента тя се лута в краткотрайни афери с мухльовци в пъти под класата на онзи човек, но вече е късно, няма път назад. Нито ревовете и, нито клетвите и ги събраха. Не намери мистър Перфектен, поне до момента. И се уплаши че пусна хубавия кокал, да гони дивото. Опита се да се промъкне обратно, но не стана. Дали мъж ще го направи, дали жена няма значение. Просто историята, която серазигра пред мен, бе с жена. Не визирам себе си в тази история (предполагам че ти е пробягнало през ума, готова да ме захапеш като "наранения хейтър женомразец"), просто познавах двойката. И двамата ми бяха близки приятели и виждам как тя се налива по дискотеките, плющи се с който свари и се бие в гърдите, че живее а сама не вижда колко е жалка. Той от друга страна се озлоби към жените и вече ги третира като боклуци. А бяха щастливи, живееха заедно, щяха да се женят. И какво стана- щастието на двама души бе разбито, сега не знаят кои са. И защо? Защото видиш ли ти, някой решил, че заслужава повече. А щом си щастлив не ти трябва нищо друго. Манията да имаш "всичко' не води до нищо добро. Когато си щастлив, просто не ти трябва повече. А ако решиш че заслужаваш повече, търси го. Гаранция, че ще го намериш обаче няма. А дали го заслужаваш е съвсем друг въпрос.
Само те моля, внимавай в търсенето на това твое "всичко" да не изгубиш себе си. Все още не си го намерила както виждам. И да, на 30 години не си стара, но годинките се търкалят. А ти не си намерила още нищо.
Иска се "мн финна душа да го проумееш това. " Щом казваш. Само да отбележа, че изброи 100 материални неща, а любовта я вметна във вторичен коментар. Все едно е там само за цвят, ей така да не е без хич. А тя е основата на всичко. Няма да е от най-фините душицата ти според мен.
Продължавай епичният си куест със здраве от мен.
От Хейтър с главно Х

43.   Хаха - още една история със съмнителна достоверност, тип "Мило дневниче" но...

Да видим - авторката с перфектна външност (на точно 23, защото мъжете така и били казали на 30 рд - ти сериозно ли... ) и остър като бръснач ум (който освен всичко друго, умело можеш да прикриваш, ако съдим по постовете, които си написала) си е изготвила продуктова характеристика на перфектния мъж и е готова да пусне обществена поръчка за него.

Не мисля, че си това, за което се представяш - поне от интелектуална гледна точка. Имам контакти професионалано с доста сериозни хора и познавам поведението и начинът на мислене на успелия, интелигентен, прозорлив и разумен човек. Това е друг тип нагласа за живота и самоусещане, който при тебе лесно се вижда, че го няма. Външно може да изглеждаш както си искаш, но нещо ти куца сериозно самооценката или просто си правиш литературно упражнение тук. Лошо няма...

Мила, абстракциите, за това са абстракции защото не съществуват. Истинската любов е тази, която издържа теста на времето и остава завинаги - под една или друга форма. А когато обичаш истински обичаш със сърцето, не по списък. Обичаш дори и недостатъците в другия, защото е такъв и... защото го обичаш. Любовтта е тавтология - ето ти тема за твоя мозъчен бръснач.

4, 40 и 42 са дали най-добрите отговори, макар и по различен начин.

И нещо чисто по мъжки да ти кажа - всеки ИСТИНСКИ мъж без значение доколко и колко от всички тия параметри има като види списъка от лексикона, само ще се разсмее (вътрешно или външно) и освен да преспи с теб, никога няма да си помисли за сериозна връзка, деца, съвместен живот. И не ме питай защо - няма да разбереш!

Б.

44.   От Авторката

Към 40ти коментар: Е, не можеш да ме впечатлиш само с материални неща разбира се. Трябва да ми покажеш Любов и Уважение. Въобще всички неща, които съм изброила по горе. Казах ти и яхти съм видяла и скъпи коли и бизнес нюх имам. Този кредит да не си го теглил от моята банка, че ще ме изложиш в бранша, ако не плащаш, та ще се чудя и мая как да те спасявам от съда. И каквато съм си принципна, накрая ще те остава ти сам да си се оправяш. Казах ти имам мозък като бръснач, имам бизнеш нюх, на високо корпоративно ниво, а не некви глупави скании, много бизнесмени ме уважават и ми търсят мнението като професионалист. От къде мислиш съм се возила на яхти и скъпи коли, за всеки случай да знаеш, че не е по "ония начин", както повечето хейтъри си мислят.
А относно размяната на координатитеееее.... е тук вече ме хвана на тясно... малко ме е страх... а и незнам кви ще са тия кодирани съобщения... иначе смел си, улавям чувство на хумор(дано, да не е ирония, щот мразя иронията)... харесвам подхода ти (от всички само ти прояви смелост, за което евала)... незнам ти видя... накарай ме да ти имам доверие... ти прочете... списъкът ми е голям... ха-ха... но ти погелавам искрено успех в живота и във всяко едно начинание :)

Към 41 коментар-е аз къде съм използвала отрицателна форма в горния списък бе, Како! Благодаря ти иначе за нещата, които съм пропуснала и спокойно и семейство ще имаш, кво като си на 39. Огледай се около себе си, сигурно имаш приятели, роднини, близки, техни деца... радвай се на всичко що е хуваво в тоз живот и искай невъзможното... аз така правя

Към 42 коментар:От всички хейтъри, ти най много ми допадаш, щото си аргументуран и обосновам. И тъй като си тръгнал да ми даваш акъл и да ме съдиш и аз малко акъл да ти дам и да те посъдя. Дълъг ти е коментара, но го прочетох "от... до". Но пак си оставаш хейтър! Вземай пример от 40ти коментар. Момчето е смело. Не се е озлобил от живота, въпреки попфолка - и аз го мразя, ама кво да правим сега- има го, ние нали не сме като тях. Пак ти казвамне съм меркантилна, знам че това не е най-важното. Явно не си ми прочел всичките отговори. Но има един друг лаф, на Елизабет Тейлър - "Всички хора плачат, ама аз предпочитам да плача в кадилак. " Ако ме разбираш! А да ми даваш примери с неуспели връзки... ми то аз постоянно съм заобградена с такива примери... от тях взимам само поуките... кой знае и твоя приятел къв льоло бил, дето само трябва да го буташ, пък какво като и подарявал цветя... мъжете дето не могат да подаряват цветя, не стават ли? Аз знаеш ли колко такива дето са ми подарявали цветя съм имала около мене, пък за никъв чеп не стават само трябва да ги буташ да се развиват... само да споделя, че моите бъдещи деца, цветя не ядат! Обаче има една приятелка дето ще го оцени твоя приятел... може да ги запознаем :)))

45.   От Аворката към коментар 42
И кой ти е казал, че като си срещна мъжа на живота ще го зарежа, щом ми следваш логиката от "да следвам твоята логика"
"И каква е великата цел на сърказма? - Великата цел на сърказмът е да Ви направя по-добри и мили мъже, да не сте вечните хейтъри, а да станете любящи и мили момчета, щото повярвай ми, писна ми от хейтъри, само ми тровите живота и нищо позитивно не излиза от Вас. Имам чувството, че Вас майките не са Ви възпитавали как да се държите с жените. И как да им говорите - във всеки случай не с омраза.
"Дефинирай ми това всичко? " - Не е нужно, да ти дефинирам аз това всичко. В този живот трябва ти сам да си го дефинираш и да си направиш твой списък с всичко. Аз за себе си съм си наясно... имам си списък, и той не съдържа само това което съм написала, ами и още 160 неща, които нямах нервите да пиша. Просто исках да ми кажат некои неща от живота, които не съм видяла, по опитни хора и да си взема поуките от техния живот... нали знаеш, не питай старило, а патило....
"Знаеш ли колко са хората с твоя тертип на мислене? " - Не, незнам и не ме интересува. Не живея като се оглеждам в хората. Не се сравнявам с тях. Живея по собственото си усмотрение. Имам си списък за важните неща, нали ти казах?
"Да нямат яхти и вили и къщи, въпреки че в този сайт няма как да знаем дали и ти имаш, но да приемем че е така. " - Аз не съм казала, че имам, а че искам да си купя. Все пак не струва бог знае колко много пари. Аз няма да си взимам яхта за 5 милиона, а за около 50-60 хил. лв. Какво лощо има в това? Ако имам парите, що да не си я позволя. Писна ми да се возя по яхти, достатъчно способна съм да изкарам 50 хил. лв в живота си. малко ме обиждаш, едва ли не съм лъжкиня. А Аз съм откровенна.
"И се уплаши че пусна хубавия кокал, да гони дивото. Опита се да се промъкне обратно, но не стана. " - никога не съм съжелявала, че съм се разделила с някой бивш. Повечето ми бивши си стоят на същото място и продъжават да се опитват да ми се харесат, но те знаят че докато не се променят и не се развият няма как да стане това... може да сме си само приятели и от време на време да ги прослушвам как са, кво са? Ако някой от моите бивши се развие до това принцовско ниво... да, ще съжалявам.... отивам и му правя комплимент, че се е превърнал в мъж мечта. В повечето случай, те го оценят и наново се влюбват в мене... въпреки, че са със връзки, женени и с по две деца.... И тука вече идва мъчението за мене, щото, мога да нараня некое женско сърце, а не искам да причинявам такова нещо на жени, и в повечето случаи се опитвам да ги прокудя тия мъже мечти, щото иначе се превръщам в жена дето разваля семейства.

Ох уморих се после ще пиша пак, отивам да ям!

46.   От авторката
Към 42 коментар
"Имам момиче до себе си- нито е най-красивата на света, нито сме в перфектен синхрон. Но се обичаме." - айде, моля ти се го кажи това на девойката си и да видиш, дали синхронът ще Ви е перфектен. ха-ха-ха ... пък нека се обичате ... ще те направи на две стотинки от сорта на "коя е най-красивата" и ще имаш да и носиш цветя 6 месеца поне .... ха-ха-ха

Ще отговоря и на другите коментари, но не мога да Ви насмогна на нападките ... все пак трябва и да ям, спя, излизам, работя, разкрасявам, спортувам и тнт

47.   От Авторката

Към 43 коментар
"Да видим - авторката с перфектна външност (на точно 23, защото мъжете така и били казали на 30 рд - ти сериозно ли... ) и остър като бръснач ум (който освен всичко друго, умело можеш да прикриваш, ако съдим по постовете, които си написала) си е изготвила продуктова характеристика на перфектния мъж и е готова да пусне обществена поръчка за него. " Това много ми хареса! Умен си! Умееш да критикуваш, но по градивен начин! Не по хейтърския начин, както 43 коментар. И той е умен, но е хейтър! хахаха Момчета, много сте ми сладки :))))

"Не мисля, че си това, за което се представяш - поне от интелектуална гледна точка. Имам контакти професионалано с доста сериозни хора и познавам поведението и начинът на мислене на успелия, интелигентен, прозорлив и разумен човек. Това е друг тип нагласа за живота и самоусещане, който при тебе лесно се вижда, че го няма. Външно може да изглеждаш както си искаш, но нещо ти куца сериозно самооценката или просто си правиш литературно упражнение тук. Лошо няма... " - Не ме познаваш. Същото мога да кажа и за тебе. Но незабравяй ти си мъж, аз съм жена. Ролите са ни различни в живота спрямо мъжете.

"Мила, абстракциите, за това са абстракции защото не съществуват. Истинската любов е тази, която издържа теста на времето и остава завинаги - под една или друга форма. А когато обичаш истински обичаш със сърцето, не по списък. Обичаш дори и недостатъците в другия, защото е такъв и... защото го обичаш. Любовтта е тавтология - ето ти тема за твоя мозъчен бръснач. " - Мили, какви абстракции, какви 5 лева. Аз ти говоря за реални неща, тук и сега, които се случват на планетата Земя. Недостатъците не се обичат а се приемат. Майка ми не обича недостатъците на баща ми, но ги е приела. Любовта е и приемане. Тавтология е нещо казано 2 пъти. Любовта е избор. Дали да обичаш Иван или Драган, яхта за 5 милиона или яхта за 3 милиона, мъж с бизнес или мъж без бизнес, мъж всеотдаен, загрижен, работлив или мъж, добродушен, мъдър, прозорлив. Партньорът е избор. Бракът е Избор. Съпругът е избор. Бъркаш в казана и от 250 познати избираш 1, за който да се омъжиш (ако искаш да имаш 1 брак разбира се, ако искаш да имаш 5 брака - 5 пъти ще бръкнеш в казана). Сексът също е избор - избираш с кой да си легнеш.... оххх друго кво да ти кажа, айде после.

48.   От Авторката

Към 15 коментар
"Аз никога не съм имала идеал за мъж, никога не съм мечтала за принц, но го получих. Мъжа е такъв, каквато е една жена с него. Всеки мъж може да бъде идеален, стига жената до него да е такава. " - До тук добре. Съгласна съм с тебе.

"П. С ЖЕНИТЕ НАИСТИНА НЕ ЗНАЯТ КАКВО ИСКАТ. И да го получим винаги търсим недостатъци. " - как можеш да говориш така за жените? В теб женска солидарност няма ли? Визирай само себе си. Аз знам какво харесвам и какво не харесвам. И моля те, не го приемай като обида!

49.   Сега си на 30 със списък, на 35 ще си с половин списък, а на 40 няма да имаш списък :) И какво е сЪрказъм? От постовете ти лъха само злоба. Не те интересува хорското мнение, а си губиш времето да обясняваш на всеки един поотделно? ! Скъсай списъка и не ни занимавай с глупостите си. Троши си главата.

50.   От Авторката, към 43 коментар

"4, 40 и 42 са дали най-добрите отговори, макар и по различен начин. " - моля ти се, виж и 24 коментар, че имаш нужда да го знаеш.... Жената иска да и е хубавоооооооо :)))

"И нещо чисто по мъжки да ти кажа - всеки ИСТИНСКИ мъж без значение доколко и колко от всички тия параметри има като види списъка от лексикона, само ще се разсмее (вътрешно или външно) и освен да преспи с теб, никога няма да си помисли за сериозна връзка, деца, съвместен живот. И не ме питай защо - няма да разбереш! " - Да ти кажа, че досега лесно мъже с мен не са преспивали. Този списък най- много може да оплаши мъжете и то слабите. Силните, го виждат прочитат го и се опитват да ми докажат, че това което го нямат в списъка не е толкова важно, особено за материалните неща. Мога да се откажа от материалните неща, но от моралните... НИКОГА!!!! А аз този списък го използвам именно за да разкарам, недостойните, утрепките и тнт.

Така, че мъже не се плашете от жени със списъци, вземете го. прочетете го, ей на... нищо страшно няма :))) само ще ми се издигнете още повече в очите, ако има дебат :))))

А и благодарна съм за всички коментари! Може би за това Господ ме обича!

51.   от Автора

24. искам мъж готов да експлоадира, когато си мисли, че ще ме изгуби :)))
25. лоялен, любезен, отговорен... да цитирам и каката

1-50 от 132