Дали срещата с каталунец, с когото се запознах в скайп, е рискована?
Здравейте на всички, които отново решиха да прочетат история на такава тема. Е, моят приятел пристига след няколко месеца, тъй като има интерес към нашия регион и култура. В началото ми писа, за да му препоръчам хубави места в България. От дума на дума, заговорихме се и се оказа, че той е приятен младеж, обича и нашия език, и музика. Честитихме си Нова Година и той ме попита дали бих искала да се срещна с него, когато дойде. Казах, че ще се радвам много. Но сега се замислих... той учи политика, събитията в Каталуния са странни напоследък. Нали областта цели самостоятелност и т. н. Както и да е, чудя се не е ли опасно все пак... А може би прекалявам с подозренията? Момчетата тук никога не са били толкова мили и сърдечни с мен, липсва ми такова общуване. Затова смея да кажа, че от все сърце ми се иска да видя с него, та даже и да запазим връзка. Сещам за всички предупреждения как не бива да се срещаме ей така с непознати от Интернет, особено чужденци. Ама много хора се видяха и почти няма лоши ситуации... Поне аз не знам за много. А и човекът си е християнин. Ще ми е мъчно да се разминем. Все пак, чакам съвети от вас и дори споделен опит от подобни срещи! Благодаря :)

Коментари

1.   Здравей, Авторке! Такава среща и по принцип срещи след запознанства в нета има много, както и различни случаи от такива срещи- дори и щастливи семейства- НО. Нека първата среща до момента в който ти го прецениш бъдат на оживени места- кафета, ресторанти и т. н. Това е единствения ми съвет. На твоя въпрос да отговорят хора, които са имали подобни срещи- нямам опит, но нека да е на оживени места. Успех!

2.   Докато четях писмото ти, се сетих за далечната 2001-ва година, когато паднаха Кулите близнаци. Точно тогава един афганистанец посредством наш общ приятел ми се обаждаше по телефона, много ме бил харесал на снима и т. н. Майка ми изпадна в истерия, сякаш ще изпрати камимадзе да разруши 5- етажния ни блок в малко градче в Предбалкана. :)))))

Тогава, естествено, нищо не се случи, просо той спря да ми звъни.

Та, в твоя случай те съветвам да си предпазлива не повече, отколкото при среща с всеки друг. Какво значи "Сега Каталуния се бори за независимост"? Мислиш, че ще те вземе за заложничка на великата кауза ли?

Пийте по едно кафе, предварително информирай някоя твоя приятелка къде си и с кого. Помоли я половин час след уречената среща да ти се обади по телефона и ако си отегчена от момчето или по някаква причина искаш да си тръгнеш, се направи на много заета и напусни.

Не се предоверявай на никого и не бъди наивна.

3.   Внимавай да не те изнасили чуждоземеца!!!
Искай му копие от паспорта да ти изпрати по нета и го провери в интерпол, да не се окаже замесен търгувия с плът или органи!

4.   Ами вижте се де, какво пречи? Аз риск не виждам ако постъпиш разумно. Вижте се през деня, на публично място, и не оставай насаме с него докате не си сигурна че можеш да му имаш доверие.
трии1/2

5.   Срещни се с него-нищо не губиш. Но не бъди с предварителни големи очаквания от срещата. Все пак не се знае какво и до къде може да се стигне. Та вие не сте се срещали на живо още. За всеки случай ти бъди предпазлива и не хлътвай, дръж се по-резервирано, но приятелски. Те са католици и предполагам, че ще се държи уважително към теб, без да е нахален. Испанците са южен народ-топли и сърдечни по принцип. Ще ти бъде интересно предполагам да се запознаеш с човек от друга култура.
И после да разкажеш как е минало. :)

6.   Здравей,
Аз живея в Барселона от около 5 години, според мен няма от какво да се страхуваш, тук хората нямат задни мисли, ако има нещо той ще ти го каже директно. Една моя приятелка се ожени за каталунец и всичко е наред, живеят си щастливо, познавам един каталунец който е учил в България и му е харесало много.
Все пак никога нищо не е сигурно, затова бъди предпазлива, и го проучи.

Успех, дано да си прекарате добре :)

7.   От авторката : Съветите и пожеланията Ви наистина ме зарадваха. Номер 2, страхотен хумор имаш :) Номер 3, чак такава параноичка не съм хехех. Ще напиша как е минало, разбира се. Всичко най-добро и много Ви благодаря!

8.   Мило момиче, позволявам си да те нарека така, защото съм на 54 години, но това не ми попречи след едно интернет запознанство да замина в чужбина и да гостувам на мъж, който бях виждала само по скайп. Ето ме, върнах се цяла и видяла един друг народ и култура. Е имаше и разочарования, но те не застрашиха психическото и физическото ми здраве. Няма страшно, никой не може да те застави да направиш нещо, което не искаш още повече в родината ти. Направи го, за да не съжаляваш, че не си опитала. Успех!