Авантюра с най-добрата приятелка на бившата ми и настояще гадже на добър приятел
Голяма сапунка се разигра в моя живот през последните няколко седмици. Преди месеци ходех с момиче, излизахме с нейната най-добра приятелка, която пък ходеше и сега ходи с мой много добър приятел. Общо взето приятелски двойки. Бившата ми наглед бе отворено момиче, но само като първо впечатление. В началото се държех непукистично, откровенно лигаво... исках първо да я опозная по-добре, че да знам какво да правя и какво не. Това ми държание бе един вид предпазна стена, докато вляза в дебрите на нейния характер. Мина се колко се мина и тя ми сподели, че искала да си говорим повече, да си споделяме повече и т. н. Наистина много ми хареса, че тя поде инициативата в случая, защото не го правеше много преди това. И аз, като разбран човек, реших да последвам желанието ?. Започнах да споделям, започнах да говоря с нея, да обсъждаме връзката ни, проблемите ни. Отсреща, обаче, нищо. Хем сама го пожела, хем сама не го предоставяше. Водех монолози, четях лекции, тя само от време на време се съгласяваше с мен. Мина се колкото се мина и връзката ни приключи, за добро или за зло. След около 7-8 месеца дойде новата 2013-та година. Малко преди това точно с бившата ми и нейната приятелка се случи така, че на афтър парти останахме в нас само 3-мата. С приятелката ? се чувствам добре, приятели сме, шегуваме се, смеем се. С бившата това го няма, дори усещам някакъв страх от нейна страна да общува с мен. За момент дори останахме сами в стаята и нямаше какво да си кажем. По-късно се получи така, че се озовах в леглото с двете, като бившата беше в края, приятелката ? по средата, аз в другия край. Усетих някакво галене по ръката и когато отворих очи това бе приятелката на бившата ми. Отново да повторя, че тя има връзка с много близък мой приятел. Опиянен от алкохола, отговорих на ласките. Не стигнахме особено далеч, но все пак загатнахме за нещо повече от приятелски чувства. Дотук спирам с бившата, тъй като няма роля в нататъшните действия. Последва още един подобен афтър, подобни ласки с приятелката на приятеля ми, след който ? изпратих смс "Нещо се случва... ". Умишлено не писах романи, просто исках да я тествам. На другия ден ми поиска обяснение за смс-а, казах, че описва точно тези моменти м/у нас последните дни. Направихме се и двамата на луди, било от алкохола. Все пак ситуацията си е неудобна, както и да го гледаш. Дойде вечерта на същия ден и тя (под "тя" ще визирам не бившата, а приятелката ?) ми написа смс, питайки ме къде се намирам. Отговорих и дойде с нейни приятелки. Не ? обърнах особено внимание, имаше хора, не трябваше да издаваме нищо. Малко по-късно се изнесох, отидох на диско и предложих на компанията да дойде, който желае. Тя не разбрала изглежда. Написах ? смс по молба на мой приятел да дойде с нейните приятелки, ако желае. Отговорът бе, че съм постъпил гадно, като съм се изнесъл така бързо и не съм я викнал. Тук усетих, че нещата не са толкова прости. Последваха поредица от изяснителни смс-и, последнят от които гласеше, че ме чака на определено място. Говорим за след полунощ при обилен снеговалеж. Нямаше как да не отида. Отидох, говорихме, изяснихме, че нещата не са само следствие на алкохола, но стигнахме до заключение, че е по-добре да не правим нищо, основно заради нейния приятел и мой близък такъв. Разбрах се от дума, спрях кореспонденция, но на другия ден почерпена, тя реши да ми пише. Оказа се, че ни е трудно просто така да кажем край. Продължихме дори по-настоятелно, основно разговори и чат, но далеч по-дълбоки. Дойде Ивановден и отидохме аз, тя и приятелят ?/ми на празник на общ приятел. Преди това говорехме, че трябва да се държим нормално, но и двамата знаехме какво правим, искаме и ни бе трудно. Вечерта мина, погледи, леки намеци, но дотам. Последва афтър у нас, на който тя и приятелят ? присъстваха и всичко приключи както си му е реда. Не издържах и ? се обадих посред нощ. Попитах какво става и отговорът бе, че всичко това било неправилно. По-добре повече да не се чуваме на тази тема. Останах озадачен. Чака ме посред нощ, в адски студ, сняг, буквално буря, на кофти място, без да е сигурна дали въобще ще дойда, а след 2-3 дни ми казва просто ей така край. Разбирам, че е обвързана, че не ? е лесно, но сама ми отговори, че докато е с приятеля си мисли за това между нас. Просто не знам как да реагирам, какво да направя. В такава ситуация не съм попадал, едва ли много хора са попадали. Ни в клин, ни в ръкав. Искам я, но и пред мен пречката не е малка. Дали тя ме иска не мога да кажа на 100%, но мисля, че е така, поне съдейки по действията ?. Не мога да кажа, че съм се привързал кой знае колко, че съм влюбен, но го има момента на желанието. Какво ще излезе не знам. Не знам дори защо го пиша тук. Може би просто обичам да споделям.

Коментари

1.   Ужас :)) Виж сега, аз като върла романтичка съм ЗА любовта. Но в случая, ти сам казваш, че не си влюбен. Супер е, че имаш ясна преценка за нещата. Не казваш нищо за приятелят си. Каква е връзката им, от колко време са заедно, на колко години сте, имат ли общо бъдеще. Приятели сте, няма начин да не ти е споделил нещо. Вярно е, че независимо какво е отношението му към нея... предателството си е предателство. Ако разбере ще се чувства предаден и вероятно обиден. Но някак си, ако не говорим за любовта на живота му, живота продължава по-лесно :) Та по същество - имаш няколко варианта! Смятам, че най-удачният е да се отдръпнеш и да не я търсиш. Ако все пак тя настоява, помоли я първо да се изясни със себе си. Така ще разбереш до къде е готова да стигне. А и ще си дадеш време да разбереш какво точно е това привличане, което изпитваш. И ако е само сексуално... ми има доста риба в морето :) Понеже някак си имам чувството, че твоето привличане се е повлияло от нейното докосване, както и от клишето, че "забраненият плод е най-сладък". Ако все пак, чувствата ви не изчезват, а се усилят... ами риска си е ваш, както и последствията. Но каквото и да говорим ако се стигне до по-силни чувства няма как да се повлияеш от съвети, дадени в сайт :)Та тогава поне бъди мъж и не се крий като мишка от приятелят си. А просто му кажи какво мислиш и чувстваш. А да не забравя и третият вариант, който съм убедена, че обмисляш-да се поддадете на желанията си. Знам, че е изкушаващо и обикновено след това страстите утихват или се задълбочават. Гледайте да не ви стане навик. :)Общо взето това е най-сладкия и най-коварният вариант от всички. Била съм в подобна ситуация и помня, че свърши зле за всички :) Помисли си!
Момиче 23

2.   Там е работата, че и отношенията ни с приятеля ? са доста близки. Дори не веднъж и два пъти ми е споделял за проблемите в тяхната връзка. Връзката им е от почти година, може и повече, а се "разправят" дори от преди това. Той си пада малко скучен тип, пичага е, но не е особено отворен, весел и т. н. Тя е точно обратната страна на монетата, какъвто съм и аз. Годините... тя на 18, той на 19, аз на 20. Много си права за "Забраненият плод", наистина блазни, а и момичето наистина си заслужава. Хем ме притеснява, че мога да я изпусна, защото наистина я харесвам (не обичам), но и приятелството ми с нейния приятел ми е ценно. Ни така, ни така. Сега, последно, се отнесох грубо, като я изпратих "да си ходи" след като почна да ми увърта, незнаейки какво иска. Един вид ? казах да не ме занимава, докато не реши какво иска. Сигурен съм, че не иска да е с приятеля си, не иска, обаче, и да го нарани, с мен не съм сигурен, не знам.

3.   Ами, харесва ви и двамата и не знае какво иска.

Ако сте по-отворени, можете да си се обичате тримата. Иначе ще се обяснявате, обяснявате, и накрая ще има обидени, но това което го описваш под похлупак няма да остане.

4.   Помисли си много добре братле. Кое си струва повече- приятеля или момиче, което харесваш, но не обичаш. Помисли за начина, по който тръгвате- зарибява се с теб, докато е с друг. Каква е гаранцията, че след няколко месеца няма да се зариби с друг, а ти да си на гадния край.
Казвам ти го, защото съм бил на мястото на твоя авер. Само, че те ми продължаваха зад гърба докато не разбрах сам. Уредих си среща с него, отидох на уреченото място и го смлях от бой. Тупалка в муцуната докато ми подаваше ръка за "Здрасти. " с ехидната си усмивка. Нея я оставих. И двамата реваха на главата ми после, но беше късно вече.
Така че пак ти казвам, помисли си. Риба в морето много, не е като да е любовта на живота ти тази мацка.
М24

5.   Аз лично много внимателно подбирам приятелите си, и съм почти сигурен, че сред тях няма лекета, като тебе.
Мъж 29

6.   Долу ръцете, да не паднеш на земята от двата стола.
Опит.
Ако е писано по-нататък - ще стане каквото трябва.

7.   Общо взето реших да не правя нищо. Като се напия може да съм боклук, но на трезва глава умея да избирам правилното. Казах на момичето, че няма да я бъде по този начин и за момента замразяваме нещата. Кофтито е, че тя се е поотказала от приятеля си. Самият той ми се оплака, че тя не му обръщала внимание, карала го "по задължение". За мен си осъзнах, че не бива да изпускам такова добро приятелство, заради нещо, което не се знае какво ще излезе. Благодаря и на човека, нарекъл ме "леке" в коментара си, подейства ми отрезвяващо.

8.   Аз съм 1 :) Не съм много съгласна с коментара на 4, относно старта на взаимоотношенията ви. Не мисля, че това е толкова важно. Не знам до колко това ме прави лош човек, но съм била в подобна ситуация точно 2 пъти. Първият.. ами завърши зле за всички, защото си беше просто страст и нищо повече. А и няма вечни тайни!! Вторият път беше година след това... и в момента имам 4 годишна връзка и съм сгодена :) Това ме навежда да мисълта, че точният човек те приема въпреки миналото ти! Но при мен минаха месеци в опити на избягване и от двете страни, докато решихме, че трябва да си дадем шанс. Авторе и в твоя случай е добре да охладите страстите временно.... времето знае най-добре. Не се дръж грубо с нея, все пак е с твой приятел. Но и не търси близост. Може и да се е влюбила в теб, ако се виждате често и общувате. Това не е чак толкова грешно, никой няма да ви разпъне на кръст :)Просто остави картите в нейните ръце. Връзката им няма да я бъде. Ясно е, че нещо куца щом ходи по тъч линията. Дали ще си ти или някой друг... 100% няма да е приятелят ти.
И още нещо... с риск да не отрезнееш :)))) Аз пък не мисля, че нещо тук те прави леке. Това, че в даден момент си я поискал... ами чест ти прави това, че си я нямал, въпреки нейните подходи! Това, че мислиш над ситуацията и искаш съвет, означава, че приятелството не е просто дума за теб. Успех :)

9.   Подкрепям номер 4, а и вече си на 20, трябва да си поставиш някакви принципи, които да следваш, ако беше на 15-16, да, тогава такава ситуация е допустимо да се случи-детска грешка, но ти в момента постъпваш нечестно спрямо своя 'приятел', никой няма да те уважава така. По-важно е хората да знаят, че си свестно момче- едното налице, а другото - не си заслужава момиче, което е несигурно и върти двама едновременно, това тя е още малка, изпитва тръпка от тази си игра, струва ми се, че и ти. Дори не разбрах защо намесваш бившата си в случката, да приятелка и е, но няма отношение към самата случка- по-скоро я споменаваш, за да поясниш, че живееш като в някоя сапунка, и е ясно, че и на теб ти е забавно как всеки с всеки е имал нещо. Това са детски истории, които не водят към нищо истинско.
Ж, 22

10.   от автора:

Мнения толкова, колкото и коментирали... а керванът си върви. Момичето реши да скъса с приятелят ми, попадам в ситуация ни в клин, ни в ръкав. И повярвайте, нещата въобще не са посредствени, не е някоя детска игричка, каквито коментари срещнах. Опитах да ? дам акъл все пак да премисли решението си, или поне да смекчи раздялата. Трудно ще ми повлия някой от коментарите, просто имах нужда да излея душата си и го направих. Благодаря и за положителните и за отрицателните мнения. Пред себе си се чувствам чист, защото наистина инициативата не беше от моя страна, а и тя изглежда си го бе решила, аз дойдох просто като катализатор на проблемите ?. Проведохме много разговори, много задълбочени, опитахме да погледнем от всички гледни точки. Резултатът е, че тя къса с приятеля си/ми, нейно си е решението, и най-вероятно продължаваме, но все пак скрито засега, че да не му разваляме положението допълнително. След време, като видим какво ще излезе, ще му мислим. Може да е егоистично, но не знаеш кога какво пропускаш. Човек трябва да бъде и малко егоист, защото накрая излиза, че обръщайки внимание на другите, забравяш да обърнеш внимание на себе си. И все пак, в лека моя защита, решението не е само мое, не съм само аз причината. Може би така е било писано.