Успях да я победя в собствената й игра
Влизам само, за да споделя една история, която завърши така, че не само ме направи щастлив, но вече 3-ти ден ме кара буквално да се кикотя и хиля от самозадоволство. Аз съм мъж на 38 г., жена ми (бивша) е също на толкова. Имаме 2 дъщери на 18 и на 15 г. Разбирате-оженихме се млади, неготови за дете. Учех и работех, живеехме на един таван, тя продаваше банички. Като завърших смея да кажа, че дръпнахме много. Аз почнах да плавам и за много кратко време започнах да печеля луди пари, а на онези години бяха още по-луди. Имах и много добри инвестиции на спечелените пари. Вложих 35 000 долара в акции, докато жена ми искаше да инвестираме в недвижими имоти. Успях да надделея, а за 6 години акциите поскъпнаха десеторно и излязах с 350 000 долара само от там. Отделно купих земи около крайни квартали, а после влизайки в регулация цената им също удари облаците и от там много спечелихме. Може би имах уникален късмет, но където и да бутна пари да не ми е уроки е вярно решение. Тъй като плавах, а жена ми беше презадоволена-от работното момиче не остана и помен. Првърна се в една вечно искаща пари ламя. Ходеше наляво надясно и пръскаше-маркови дрехи, парфюми.... любовници. Наглостта й стигна до там дори да не прави опити да покрива авантюрите си, като смело се опираше на децата. Момичетата ми като поотраснаха започнаха да се дистанцирват от поведението й и аз разбрах, че е време да задействам плана си. Вече бях слязъл и заедно с брат ми имахме малка фирма където работехме. Акциите, банковите сметки, всичко, което имах на мое име го прехвърлих на него. Хаха-хаха, а имоти нямам освен 2 апартамента и 1 вила, но апартаментите са на името на едната и другата щерка, вилата беше на мое име само и я прехвърлих на брат ми с право на ползване :). И... подадах молба за развод! Женичката беше доволна, тя отдавна плануваше това, да вземе 2/3 от състоянието ни, по-точно "ми", защото нейния принос е горе-долу нулев. Тя имаше принос в отглеждането на момичетата и то до време, когато хукна по живота, който пък аз плащах. Така, че броя, че и там сме квит. Да бяхте видели физиономията й, такава гримосана, с прическата, палтенцето хахаха, като разбра какво ще вземе... точно едно нищо, нищичко! Може единствено да живее при малката щерка в нейния апартамент докато стане и тя на 18 тъй като й е настойник като майка и после и от там нищо няма да хване. Дори стигна до там да реве и да иска да няма развод, да говори, че ме обича. Тя ревеше, аз се кикотех. 1 седмица след развода обратно ми върна брата всичко, което му бях прехвърлил и го направих така с гласност, да видят всичките ни общи приятели как я изиграх. С гордост го казвам - изиграх тая кучка! Кучка, кучка, кучка хахахахаха. Сега, ако малката я изгони след 3 години се връща на село, при майка си, да гледа прасетата и патките хахахахаха, ако това стане ще наема автобус за всичките ни общи приятели, да ги заведа да гледат как мели ярма в ярмомелката. То няма как да не стане, тя няма образование, от 15 години не е и работела нищо, изцяло на мой гръб си живуркаше. Е, свърши. Изиграх я на нейната игричка, кучка с кучка:)))))

Коментари

1.   Малко ми е преувеличена или направо измислена тази история, защото ти като женен мъж не виждам, как без съгласието на съпругата си ще прехвърляш имущество така. Има си иначе трикове в България - всичко отива в разни фирмички, а фирмите не се водят защитено имущество... както и да е.
Честито, иначе.
В първия си брак мъжът ми е имал доста подобна женичка, само че е направил грешката да ? направи собствен бизнес. Така тя си остана с фирмичка и половин къща след брака им, иначе и той доста неща успя да спаси. С мен човекът си има брачен договор, да ми е жив и здрав. Прав си иначе, богатството развращава доста родени като бедни женички. Пълно е с жени на ТИР-аджии и моряци, които са известни с хойкането си.
Сега си търси качествено момиче. Успех

2.   Напълни ми душата :)

3.   Поредното доказателство как нещо по-страшно от селянка няма.

Но знаеш ли, съвсем по човешки да ти кажа - и на теб не ти е чест. Говориш за МАЙКАТА на двете си дъщери.
Не съм ти носила аз кръста, не е харчила моите пари, но и ти по НИЩО не й отстъпваш. Да надхитриш кучка, не те ли прави по-голяма кучка? ! И ако това ти е гордост.. Имам чувство, че го приема, като обидна дума.

4.   Eвала брато, само така за селянкете, дето курвуват и лудуват за наша сметка, но всичко това има своят край и той е такъв, браво!
И аз така прецаках моята хубавица преди 25г., с финт и кеф!!!
Но трябва да си умен, практичен и МЪЖ, а не Путьо или Сульо!!!
Дано това което си написал влезе в тиквите на мъжете-пу. ки!!!

5.   Е как ги прехвърли като са семейна имуществена общност? Ако е станало без нейно съгласие-иск за отмяна в 6 мес срок и всичко се връща обратно и се дели. Така, че не бързай с радостта. И не си прав - гледала ти е децата, докато си работел. Мисля, че това не е никак малко, деца трудно се гледат и възпитават.

6.   Братле страхотна история, доста време си я съчинявал, само, че в реалния живот няма как си прехвърлил всичко на брат си, защото това е невъзможно, без подписа на жена ти, дори колата си не можеш да продадеш, колкото и да искаш ако при нотариуса не дойде и не се подпише жена ти, че е съгласна. Иначе мечтай, може един ден мечтите ти да се сбъднат а и още нещо, няма как да прехвърлиш и апартаментите на децата си без нея. Другия път когато решиш да опишеш мечтите ти се консултирай с адвокат. И от мен да знаеш, даже брак да нямахте, пак по закон не можеш да я изкараш от дома си щом имате деца, но тя може да те изгони. Но все пак исторйката бе интересна и ако се поупражняваш можеш да станеш добър писател фантаст.

7.   Евала, Авторе! Това заслужават такива жени, нали знаеш думите на Алеко: "Пази, Боже, сляпо да прогледа! "

8.   Историята, най-вероятно е измислена, но в същото време е доста поучителна и близка до реалността. Една жена легне ли на гърба на мъжа си, мислейки само как да му харчи парите или пък да работи някаква неангажираща работа, колкото да се запознава с нови тъпкачи, веднага я отпишете.

9.   каквото и да е правила, колкото и да е харчела, каквато и да е - тя е РОДИЛА и СЕ Е ГРИЖИЛА за децата ти. един истински мъж никога няма да пренебрегна това!!!
с тази история (ако въобще е вярна) просто излагаш себе си и децата си толкова много, че аз бих се срамувала на тяхно място.
парите са много важни в живота, но има и други също толкова важни неща, но човек не може да има всичко....

10.   Историята е измислена, но приятна, с една дума - когато сееш ветрове - жъниш бури. И моята се вихри нагло пред очите ми и то с пълни отрепки, опирайки се на децата, въпреки, че се раздавам в къщи и от нищо не съм я лишил. И тя разчита, че хубавото ще продължи каквото и да прави, но не може да живееш като пълен егоист, без да се интересуваш за от чувствата на хората около теб. Живота обаче е колело, което се върти и когато се завърти на 180 градуса ревеш, но вече е късно. Така, че жени и мъже, гледайте и да давате, вместо само да грабите безогледно, че идва Видьов ден.

11.   Горкият комплексиран човечец, иска му се да е така, ама нямааа... как пък и се вързаха и останалите комплексари и викат: браво, брато... Тъжна работа...

12.   И аз мисля, че историята е измислена. А ако случайно не е и автора по някакъв начин е успял наистина да прехвърли имотите на брат си, жена му(бившата) ако е по-умна сега може да го осъди и да му вземе всичко :))
Може и тя да е боклук, както твърдиш, но ти не падаш по-долу. Изобщо не е трябвало да се разделяте... :)) Ти верен ли си й бил? Гледал ли си децата повече от нея? Обгрижвал ли си я, не материално, а като жена, като човек и твой спътник в живота?? Хм? ! И друг пък по-леко с филмите ;)

13.   Напълно измислена история, съшита с бели конци. По простата причина, че: имуществото, придобито по време на брака се води общо семейно имущество. Ти не можеш еднолично да продаваш, даряваш и прехвърляш това имущество - необходим е и подписа на жена ти. Никой нотариус няма да си рискува бизнеса за такова нещо.
Истината според мен - ти си заклещен в един нещастен брак, искаш да се освободиш от жена си, която мразиш като си мечтаеш да й причиниш всичко това дето си го фантазираш по-горе, но просто няма как. Като цяло си доста злобен и простоват човек. И мисля, че изобщо не си богат.

14.   Да, и на мен ми се завъртя въпроса с прехвърленото имущество. Но смятам, че не е невъзможно. Иначе и на мен ми хареса историята!!! :))) Както се казва, човекът душевно се е "изпразнил" - дори и да е мечта.