Дали съм влюбена... или....?!
Здравейте. На 20г. съм (ако изобщо има значение).
Ще започна с това, че допреди 4 месеца си имах дългогодишен приятел. Бяхме заедно близо 7 години. Разделени сме, но той не може без мен, бори се за мен постоянно и т. н. Поддържаме контакт (всеки ден). Аз изпитвам обич към него, държа на него много, свикнали сме много един с друг, но не знам дали вече съм влюбена. Връзката се амортизира. И все пак се чувствам ужасно съвестно и зле, че се измъчва заради мен (и на мен никак не ми е лесно от раздялата).
Междувременно имам един приятел, който ме харесва и ми го показва. Чувствам се страхотно с него, забравям за проблемите като съм с него, разсмива ме, мисля, че има химия между нас.. и явно го харесвам.
Едва ли не постоянно мисля за този мой приятел, все ми е в главата, чак понякога ми втръсва да мисля за него, не искам, но не спирам. Дали не е защото станахме по-близки... Не знам.
Какво означава това? ! Влюбена ли съм? ... Или е просто увлечение? !
Не искам да наранявам предишния си приятел и няма как да започна нещо с това момче. Дори и силно да искам. Само знам, че не трябва. Аз съм му казала, че не съм в състояние да започвам нова връзка.
Просто искам – така погледнато – някой да ми каже какво става с мен, защото аз съм много, много объркана.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   @Не искам да наранявам предишния си приятел и няма как да започна нещо с това момче. Дори и силно да искам. Само знам, че не трябва. @

Авторке, ти сериозно ли? Да не си монахиня. Скъсай окончателно с бившия и не поддържай НИКАКЪВ контакт с него и започни да гледаш само напред. Той, ако си намери друга да не мислиш ли, че ще ти цепи басма?
Ева

2.   Ами тотално не съм съгласна с коментар №1.
Хора, Вие някога обичали ли сте истински? ! Знаете ли какво му е на "предишния и приятел" с който Вие я съветвате да скъса? Какъв е смисъла изобщо? !

Към авторката:
Той те обича, ти изпотваш обич / както си написала/, не виждам какво Ви пречи да бъдете заедно! Ако мислиш, че е новото момче - грешиш. Звучи као увлечение! Все пак цели седем години са много нещо, цели седем години сте градяли връзка, доверие, любов!

3.   Номер 1 е прав затова, че трябва да гледаш само напред и трябва да забравиш за бившият си. Забрави го с времето и продължи напред. А и може и да си влюбена в това момче дето те харесва. ОПИТАЙ! Ако не рискуваш, няма да разбереш. П. С. не се тревожи ;д идващата седмица аз ще рескувам ;дх така че направи го и ти ; ))

4.   Трупайте, трупайте карма! Ще ви излезе през г... носа!

5.   Докато се дърпаш на новото момче, никога няма да разбереш влюбена ли си и в кой точно. Пусни е по течението. Опитай, защото иначе постоянно ще се питаш"Какво ли щеше да стане ако... "Смело по течението. :)

6.   Тъй като си само на 20 години мога да ти кажа само едно - рано или късно ако останеш с бившия си приятел, пак ще се стигне до раздяла (естествено не го пожелавам), но статистически е твърде вероятно. Започни връзка с второто момче и спри да контактуваш с бившия си. Нормално е при положение, че контактуваш с него и той да си мисли за теб. Това, което правиш в момента просто не е правилно. Твърде си малка да мислиш по-този начин, ще дойде времето за което ще трябва да си запазиш тия мисли, не се притеснявай.

7.   Авторката: Всъщност има една пречка да сме заедно. И това са родителите ми, които не одобряваха връзката ми. На мен ми беше много трудно да я поддържам така и една от главните причини да се разделим беше тази. Другата беше, че връзката се поизтърка. Но не мисля, че той ще успее да ме преодолее, поне не лесно. Израснала съм с този човек, наистина това е толкова много време... И съм толкова объркана..
А другото момче ме е харесвал винаги, откакто се познаваме, но напоследък станахме по-близки и взе повече да го показва.

8.   Тази тема я има и в друг сайт:D

9.   Приятеля ти прави голяма услуга като те търси и иска отново да сте заедно, но и много лоша, защото по този начин ти все повече се отдръпваш. Понякога на нас жените наистина не може да ни се угоди... Пробвай с това момче, но имай в предвид, че бившия ти като разбере за него, ще охладнее към теб и въобще няма да те потърси повече. Тогава може би ще си по-наясно с чувствата си към двамата, но в най-добрия случай - ако си търпелива, времето ще покаже.