Помощ - компютри! Реших да проследя приятеля си в нета
Здравейте, не зная към кой да се обърна и за това се надявам с ваша помощ тук да разбера това, което ме интересува.
Накратко казано, приятеля ми замина за няколко дена (уж), но понеже не съм убедена, че казва истината, реших да проверя последно от къде е влизал в нета. Преди (уж) да замине си е сядал от неговия си компютър. (това показва ip-то), след това обаче влизанията му са от друго ip, но интересното е, че пише града, в който сме, а не този в който уж замина. Следващите му няколко влизания (за които аз не знаех) са отново от това въпросно ip. Въпросът ми е възможно ли е тези сайтове за проверяване на дадено Ip да не показват точно. Или по-точно да показват седалището на дадения доставчик, но не и точно от кой град си влизал?
Надявам се някой да успее да ми помогне и моля не ме нападайте! :)

Коментари

1.   Не знам как така си виждала IP адреса, от който влиза, но това е изключително ненадежден начин да проследиш някой. При НАЙ-ДОБРИЯ случай показва къде е доставчика. Понякога може да показва Бургас, пък човекът да е в София примерно. Но ако толкова му нямаш доверие, защо сте заедно въобще?

2.   Не се занимавай; не си струват нервите и ядовете, които ще си създадеш.

Малко зло.

3.   Като не си наясно не си прави изводи.
Просто и ясно.

4.   Зависи на кой сайт си попаднала...
Обаче защо ти е нъжно да си услужняваш живота до такава степен, че чак и ИП-то да следиш...?

5.   Възможно е, да. Аз лично съм се проверявала и не винаги е точно. А може ли да ми кажеш как проследяваш ip-то?

6.   Е-ех, има толкова много начини да накараш един човек (приятеля ти) да се почувства добре! Това, което си намислила, определено не е най-добрия...

7.   Не е и най-добрия вариянт да се лъжеме, нали?
Като гледам май доста са ме нахранили, тъй като твоя коментар е 6, а останалите липсват. :) Но нищо, аз успях и без друго да разбера каквото искам. ;)
от авторката.

8.   Добре де, какво ще направиш, ако разбереш, че ти изневерява? Ако е така, би трябвало да си готова за раздяла. Защото това е нормален край в повечето случаи. Иначе защо ти е да знаеш? Наистина ли искаш да знаеш? Що за глупост! Я си живей живота и го остави да диша спокойно. Така ще го задържиш до себе си, а не като се правиш на Шерлок. Това е унизително и за теб, и за него. Ако пък ти дава сериозен повод за ревност, кажи му нещата спокойно и интелигентно.

9.   Ако града, в който (уж) е заминал е далече и голям, то най-вероятно те е излъгал.
Ако е на близко, и не е толкова голям града, възможно е да не те е излъгал.
Може да обърнеш внимание и на доставчиците, и допълнително да си направиш изводи.

10.   Знаеш ли, толкова смешна и жалка ми стана, че изведнъж се зачудих - нямаш ли си лице, което да гримираш. Тяло, което да обличаш. Работа, която да работиш. Или изобщо нямаш ли си някакво занимание? !

И не, аз изобщо не искам да те обидя, защото за мен ти си просто една непозната, която вече е в тотална параноя и поставя под въпрос уменията на куп комп. специалисти, създаващи програми, само защото е много изплашена, да не разбере, че я лъжат, макар че вече го знае.

Е, дано ти е ясно какво е моето мнение.
С добро! :)

11.   1во - не съм чел коментарите по-горе. Но мога да ти кажа, че ако има динамично IP (т. е. IP не е реално, а временно) да е на град 100 км. по далече. Например, Вие сте от Варна, а IP е Търновско ;) За да 'следиш' някого ти трябва реалното му IP