Положение е извън контрол вече!!!
Годеника ми прелива чашата, всяка събота и неделя е на лов или риболов и вечерта в нощен бар, където се налива със свой приятели. Ние сме студенти и всяка седмица се пребираме в неговия роден град, който е хубав за туризъм и разходки курортен, но той като си дойде се отдава на малоумните му хобита, а вечерта ме зарязва с техните, поне те са печени хора. Аз мразя да ходя вече по дискотеки отживелица ми е и много рядко ходя, но за нашето момче е огромна чест да ми се пребере по нощите и на другия ден да подпали по горите. Вярно той си дивак по душа, душата на компанията е, но вече сме едно цяло, а той прибере ли се при неговите приятели става мазало. И при приятелите му се случва нещо такова като при мен, винаги си ходят само момчета на бар, евентуално да се задяват и ебават с малки пикли, но както и да е. Засегнем ли този разговор ми казва, ми идвай и ти с мен, какво се затваряш млади сме! Дайте някав съвет как да му набия в главата, че вече има жена и трябва да е с нея, за да я имаш не значи, че трябва само да и осигуряваш дом, дрехи и от рода, трябва и повече присъствие около нея. Не искам да звучи, че ще го напускам, въобще нямам намерение, просто искам повече внимание да ми обръща понякога. Дайте съвет опитните с такива мъже как да го прелъжа и да се кротне с тия чалга барове поне.

Коментари

1.   Като те гледам как пишеш, сигурно "малките пикли", които задяват са по-грамотни от тебе. А може и в леглото да са по-добри...

3.   Мм да, разбирам го пича, никой не иска неграмотно мрънкало да му държи сметка. С малките пикли е къде, къде по -весело и неангажиращо. Щом сама не можеш да се сетиш как да му задържиш интереса и да го прикоткаш -пиши го бегал. Ако сега не се разделите е въпрос на време с един куп усложнения.

4.   Не съм много съгласна с теб...
Първо-ти не си му жена, студенти сте и просто се прибирате на едно място, не сте женени (правилно ли съм разбрала? )
Второ-като чак толкова те съмнява и дразни, наистина ходи с него, и той ти го е казал-убеди се какво правят и може да спреш да се дразниш толкова.
Другото, което е-мъжете имат нужда понякога да бъдат само "сред свой"-Какъе в проблемът, че 2 дни в седмицата ги вижда? Ясно и аз не харесвам приятелите на моя, но не съм си и помисляла да му кажа да не ходи с тях.
И между другото според мен основния ти проблем е, че ти нямаш какво да правиш и ти нямаш с какво да се забавляваш. Ако беше така нямаше да те е яд на това, че той си прави веселото...

5.   Добре де, ти нали го познаваш и виждаш какво взимаш? Да не би тайно да си се надявала да го препрограмираш? Такова нещо почти не става, така че си отваряйте очите овреме, мили дами, за да не леете после тук редове сълзи и сополи.

6.   Според мен изобщно не си права. В крайна сметка не ти е казал да си седиш вкъщи, а той да излиза сам. Кани те с него. Това, че има жена до себе си не означава, че като някой болен пенсионер ще се затвори. Опитваш се да му се налагаш, искаш да става твоето, но с това държание ще го задушиш и бързо ще му омръзне от теб. Излизай с него, забавлявай се. Отпусни се малко. Каква отживелица са дискотеките, ще пиете по едно две, ще потанцуваш. За мен, без да те обижда, но ми идваш малко комплексарка. Вземи някоя приетлка с теб за да не ти е тъпо сама в мъжка компания, въпреки, че аз лично предпочитам приятелите на моето гажде, много ми е весело и забавано като излизаме заедно. Стегни се и се промени!

7.   Номер 1, прав си в критиката, само да не беше намесил/а малките пикли с такава злъчната подигравка, защото май ще се окаже, че и ти си по-зле от тях в не едно отношение.

8.   Към авторката - много ми е тъжно за теб, защото наистина по написаното личи, че не си достатъчно на ниво, за да задържиш интереса на годеника си. Същевременно е ясно, че той е с добри финансови възможности, щом си позволява гуляи всяка нощ и разни скъпи хобита... което обяснява защо, въпреки че е прелял отдавна чашата, ти казваш за финал "Не искам да звучи, че ще го напускам, въобще нямам намерение".
Ето този безславен финал ме кара да не ти симпатизирам чак толкова и в крайна сметка прави каквото знаеш... Ясно е, че сте заедно защото той е намерил в твое лице будала, а ти в негово лице - що-годе материална опора.

9.   Чудя се този мъж като има жена и трябва да е с нея, дали жена му осъзнава, че има мъж и трябва да е с него?
Като искаш да получаваш, трябва и да даваш. Като нямате общи интереси, защо изобщо сте тръгнали да се жените? !

11.   Еми според мен има право твоя приятел. Та вие сте студенти - сега му е времето да се забавлявате, да ходите по дискотеки. Той ти казва: "ми идвай и ти с мен, какво се затваряш млади сме! ", което значи, че не те изключва от ходенето някъде, не държи да се събира само с мъжка компания и е малко вероятно да ходи по пикли пред теб. Според думите за дома, дрехите и вниманието ми звучи все едно ти говориш за семейство с него. За ме една жена, която още е студентка може да иска такива неща, но не съм сигурна, че мъж под 25 е готов за това.
Остави го да се наживее. Излизай с него. Не го ограничавай и гледай нещата да стават лека по лека. Ще дойде времето и да се държите като семейна двойка - нека поне завършите. Иначе поговорете за проблема. И двамата направете компромис. Една събота и неделя не ходи с него в родния му град - дай му свобода, не бъдите вечно залепени един за друг. Остави ги той да ходи по завадения и да излиза с приятели, пък ти отиди в град или остани в града, в който имаш приятелки и злезте по женски, отидете на пазар, отидете на кино и т. н. След това го помоли следвата седмица, той да я прекара с теб - да гледате заедно филм, да отиде на разходка - да правите приятните за теб неща. Трябва и двамата да направите компромис.
По горе може би се изразих малко рязко, но за мен е много важно в една възраст двамата да имат лично пространство. Аз лично никога не съм могла да прекарам месец нон стоп, ама всеки ден виждайки се само с един човек колкото и да го обичам. И има моменти, в които искам да изляза без любимия човек или да остана сама. Просто имам нужда и от време с него, но и от време за себе си.
Ана

12.   Като прочета някой коментар като този как поредната жена/мъж иска да притежава и контролира някого, се питам отново и отново, какъв е смисълът от брака.
Защо има толкова много хора, които желаят да властват над някого, това не е любов, не е обич, бракът е изгубил стойността си, защото хората не проумяват същността му.
Всеки човек си има право на избор какво да прави, ако двама човека са заедно и единият не одобрява избора на другия как да живее, чисто и просто, те не са един за друг. А ако го накара насила да стои до него, пак никой няма да е щастлив от цялата ситуация.
И защо по дяволите има толкова много жени, които искат нон-стоп внимание от мъжете си, еми да си намират занимания.
Това че той обича да ходи на лов изглежда интересно, аз съм момиче на 20 и никога не съм ходила в гората на лов, защото не е имало с кого да отида, а и се смята за мъжко занимание, ако действително това е мъжа за теб, би трябвало да харесвате подобни неща, или да опитвате нови, защо пък да не отидеш с него някой път. Така, той пък ще направи нещо др за теб, и пак ще прекарвате време заедно.
Наистина ли смяташ, че това е правилен подход към един мъж- вие тепърва започвате съвместен живот, а ти искаш да го прилъгваш, да не говорим, че въобще не го зачиташ за личност, а си поредната жена, която иска някой за собственост, никой никога не притежава никого, каквото и да си направил за този човек, колкото и да го обичаш, колкото и да си всеотдаен, той винаги е свободен в своя избор, всеки може да си тръгне, когато пожелае. Затова трябва да сме благодарни, когато този някой е до нас, и сме му дали пълна свобода. А ако това не ни изнася, значи не сме един за друг!

13.   Мисля, че трябва да си намерите общо хоби, нещо което да правите само двамата.
-brty

14.   Ми той ти е казал "млади сме". Излизай с него... пък ако пред теб се зарибява с някоя пикла, тогава му припомни коя си.

15.   `пребираме` .... ужасТ