Не понасям дъщерята на приятеля ми
Здравейте на всички, аз съм жена на 26г. С приятеля ми сме заедно от година а аз от няколко месеца живея при него. Той е на 35 и има дъщеря от предишен брак, която е на 10. Проблема е, че това дете просто ме вбесява. По принцип живее с майка си, но почивните дни и ваканциите е при баща си. Не ме разбирайте погрешно, просто приятеля ми много работи и само почивните дни можем да се видим като хората, да излезем някъде, а оная малка лигла като ни се натресе и не стига, че всичко разваля, ами и цялото внимание е върху нея. Много разглезено дете е, постоянно е лепната за баща си и постоянно гледа да направи така, че той да ме пренебрегва и да вижда само нея. Както сами си направихте извода, да, ревнувам от това дете, страшно много ревнувам. Като сме само двамата всичко е перфектно, но появи ли се това ужасно създание и аз все едно просто изчезвам. Приятеля ми е просто обсебен от нея. Не понасям да гледам как я прегръща, как й дава цялата си любов. Тая гадина си има майка по дяволите, не може ли просто да си седи при нея? На всичко отгоре приятеля ми забелязва, че никак не харесвам дъщеря му и много се дразни от това. Но аз просто не мога да го крия, не мога да се правя че я обичам при положение че като я видя и ми се иска да я замеря с нещо. Никога не съм й казвала нещо лошо, не съм я обидила или нещо такова, старая се да се държа нормално, но понякога просто не мога да се овладея. А и като цяло по отношението, по жестовете ми се забелязва. Понякога когато се случи да се скараме за нещо той се обажда на дъщеря си и говори с нея по 1-2 часа, като че ли за да ме дразни. Сто пъти ми е обещавал, че еди кои си почивни дни ще сме само двамата, че ще отидем някъде сами, а това се случва изключително рядко. Много рядко малкото чудовище се случва да пропусне да дойде и то е по някакво изключение. И разбира се когато тя е при нас не можем да правим никакъв секс, какъв по дяволите е проблема, малката спи, изобщо няма да ни усети, но приятеля ми не та не, можело да се събуди, какво щял да й обяснява ако ни види, не било болка за умиране няколко дни без секс. Това същество ми проваля живота, разбирате ли, обичам този мъж, но мразя дъщеря му. Понякога съм мислела да й наговоря някакви лъжи за баща й, за да не иска да го види повече, но не знам дали е добър план. Често казано няма да се учудя ако малката му каже че иска да скъсаме и той веднага ме зареже. Макар че няма да го направи, тя се прави на най-доброто дете пред него. Като цяло имате ли някакви идеи, има ли някакъв начин да направя така, че това дете просто да спре да идва или поне ако идва да не е за повече от 2 дни в месеца? Също така и да накарам приятеля ми поне малко да охладнее към нея, просто искам да съм единствената за него, нямам намерение да го деля с друга, била тя и дъщеря му. Не разбира ли този човек, че това дете вече не би трябвало да е част от живота му, все пак е от жена, с която вече няма нищо общо.
П. С. Ясно ми е, че доста хора ще ме критикуват, ще ме изкарат най-черната, но те просто не знаят какво ми е на мен, не са попадали в моето положение. Все пак се надявам, че ще има и такива, които ще ме разберат и ще се опитат да ми помогнат.

Коментари

101-139 от 139

120.   Знаеш ли глупаво момиче...? ! Аз съм дете на разведени родители. Баща ми беше голям любовчия. Чудех се коя вещица ще ми бъде втора майка. Но тои в лошотията си се оказа добър -никога не доведе мащеха. Сега аз самата имам деца. Силно обичам един мъж, които има също дете. Дъщеря. На годините на мойта дъщеря е. Когато ми каже, че дъщеря му е най-важна за него ме кара да го искам още повече. Тои е БАЩА и ЧОВЕК с главни букви забележи. И не за пръв път обичам и съм влюбена, но за пръв път имам причини да уважавам мъжът които буди у мен любов. Като родител напълно разбирам, че дъщеря му е на първо място. И НИКОГА няма да живея в сянката на неговата принцеса. Защото не смятам да се боря с измислен враг. Не мисля да се конкурирам с някои, които не може да ми е конкуренция. Ние не сме две жени който се борим за мъж. Тя е дъщерята аз съм жената. Две отделни измерения. Не е задължително да се сблъскваме всеки път. Освен това достатъчно съм умна, за да не го карам да избира. И не достатъчно лоша за да играя мръсни номера да разделя дете от баща му. А ти драга готова ли си да поемеш риска да го накараш да избира? Или да играеш мръсно и когато те хванат за загубиш всичко. И впрочем на 26 години си а звучиш като вчеращна сополанка. На твоите години имах първолак... Може би за това аз уважавам връската мужду бащата и детето а ти не? !

123.   Когато прочетох историята ти ми олекна че не съм само аз. Моя приятел също има дъщеря от предишен брак и никога не съм мислила че това дете може да е такъв проблем за мен. При мен е същото когато я види аз не съществува това нещо ме накара да полудявам само като се сета за нея. И затова е виновен тои за да не понасям това дете. Направо толкова злоба бях насабрала, просто тои направи да е така. Искам само да ти кажа че винаги можеш да я премахнеш аз я приех за пречка в живота ми и я отстраних вече дори не се говори за нея в мое присъствие. Просто трябва да му влезеш под кожата и после всичко е лесно всеки знае какво може да направи една жена. Живота е труден доста пъти и гаден и никои не гледа за твоя г. з ти ако не правиш така че да си добре няма кои.

124.   Наистина живота е труден, но по гадно нещо от такива умствено уродливи жени като авторката и тези които й припяват, като 123, няма! Чувал съм много гадости, правени от жени, но до такова падение, не бях чувал и дори недопусках, че е възможно. Жена да мрази деца? Не, не, това не може да е жена, има нещо сбъркана в психиката й, това и при животните го няма. Вече вярвам, че има извънземни, тези чудовища, които мразят деца, не могат да бъдат земни, всичко човешко им е чуждо! Ето до какво водят разводите, най много страдат децата, заради недомислиците на възрастните.

125.   Родителите ми са разведени. И баща ми си има приятелка. Като бях по-малка му казах, че намери ли си жена няма да има дъщеря. Но като станах на 14, видя че не ми пука вече особено и намери една жена. Как да го кажа. КОЙ КОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПОНАСЯ? Мисли си че ми е майка, и че може да ме командва. Ами няма да стане. Ще ви кажа само едно нещо на всички жени, които имат връзка с разведен мъж с дете. Мъжете ВИНАГИ ще изберат децата си. Защото за тях това е смисъла на живота вече, а вие сте просто за съвместен живот, нямате голяма цена, за разлика от децата :)

126.   Направо ми се повдига от както от теб авторке , така и от 123 . Не знам що за хора сте та да искате да отделите децата от бащите им, та те не са ви направили нищо . В свой предишен пост даже споделих на авторката какво бих направила мястото на приятеля и ако науча какво мисли на детето ми (№107 ) . Тежко и горко на мъжете ви с такива като вас . Дано някой ден осъзнаят с какви морално деградирали индивиди са се обвързали всъщност .

127.   Можеш да го накараш да охледнее към нея-ако постоянно му го втълпяваш. Аз например ревнувах от малката племенница на моя приятел, която е на 6 години. Постоянно злословя за нея колко е лигава, колко ме дразни и с времето той свикна и сега мисля, че доста е охладнял към нея. Онзи ден когато тя се опита да го прегърне-той я игнорира. Не е трудно да накараш някой да охладнее към някого. Просто се иска време и постоянство :)

129.   Виж сега, мила моя! Независимо дали бащата и майката са разделени детето е законно и на двамата. Няма как да го откъснеш от баща и! Аз не разбирам какво ти е виновно детето, че иска при баща си? ! Може би майка и не и показва достатъчно обич. Знам, че ще кажеш, че отношенията между тях не те бъркат, но всяко дете се нуждае от много любов и много внимание. А ти ако искаш цялото внимание върху себе си си намери някой друг.. ;)

130.   Виж мила, знам, че си разстроена. Но не можеш да разкараш детето от баща си. Това, че има майка не значи нищо. Ядосваш се, че се е лепнала за него - тя почти не го вижда, нормално е винаги да е при баща си. Тя е десет за Бога - има нужда от баща си. И ако не го приемаш - проблемът си е твой. Приателят ти й е баща и я обича. Не можеш да го промениш. Ако си толкова глупава, че не го приемаш - се раздели с приятеля си. Той е толкова грижовен и иска да остане с дъщеря си! Заслужава много повече от теб.

131.   Не разбирам, честно казано нападките към авторката.

Какво странно и неразбираемо има, че обича и иска от любимия човек същото отношение - а именно да е най-важният човек в живота му. Явно е премината някаква граница и любимия не и отдава нужната любов и внимание, за да се почувства спокойна и уверене.

Напълно естествено е да ревнува. Първо авторката няма нищо общо с развода на тези хора, но косвено се превръща в жертва и трябва да живее с последиците от него. Освен това най-вероятно и хлапето е поощрявано от майка си да се държи по този начин. Това е едно постоянно влияние и намеса в отношенията им от страна на чужда жена - естествено че няма да е добре дошло.

Позволявам си да коментирам, защото съм била в същата ситуация. Мъжът обаче имаше син, а не дъщеря от преден брак и го виждаше много по-рядко. Казваше че много ме обича, че не може да си представи да не е с мен, но че детето му е и винаги ще бъде на първо място. Това за мен не беше ОК и му го казах.

Аз искам аз да съм на първо място в сърцето на мъжа, когото обичам и ако родя от него моето дете също да бъде на първо място. Ако това е егоистично, значи съм егоист, но по-добре егоист отколкото лицемер.

По-горе обвиняваха авторката каква майка щяла да бъде като ревнува от едно дете - ами, именно от позицията на майка ситуацията е недопустима - коя майка от изказалите се по-горе с чисто сърце може да каже, че няма против детето и да бъде измествано от чуждо дете в сърцето на баща си?

Аз лично не можах да приема ситуацията - не пожелах да имам семейство с този мъж именно заради това, че имаше дете, което поставяше пред мен и евентуално щеше да постави и пред общото ни дете, затова и прекратих връзката. Не съжалявам и не мисля че съм направила грешка. Той първо го понесе болезнено, но в последствие се оказа, че е решението ми е било правилно и съм направила това, което от днешна гледна точка е най-добро за всички.

Ако не ви идва отвътре да направите компромис със себе си и убежденията си, просто не го правете - за всички ще бъде най-добре.

133.   Момче съм и по принцип не прая злобни коментари ама ти си го заслужаваш

1во какво е виновно детето че ти не го оценяш наричаш го гадина та тя е на вече 11 12 години.
2ро ако ти имаш мъж който не желае твоите деца как ще се чустваш ти.

Ти си една озлобена и егоистична жена това е малкото което казвам за тебе и имам чувството че това не го пише жена на 26 а некоя пикла с извинение която е на не повече от 14 годишна

като не ти изнася се махаш от там
момче на 55

134.   Здравей, мила. Не искам да те обиждам или критикувам просто искам да се опиташ да видиш нещата през погледа на това 10 годишно момиченце. Аз съм била в положението на това дете и знам колко е болезнено когато родителите ти са разведени, а още по кошмарно става когато и новите им половинки не те искат. Чувстваш се толкова безпомощна и нежелана, че просто не ти се живее. Моля те, не причинявай това на едно дете не го заслужава то търси единствено обичта от която има нужда не му я отнемай.

135.   Авторке, как сте? Приключи ли с този мъж? Или поумня?

136.   Авторке дано да си му набила лутовете на тоя и на всички околонего и да си срещнала някой млад необвързан с деца, бивши и т. н Живота е прекалено кратък зада го прекараш в ядове. Успех!

137.   Вие сте психопати! Болни, изроди, които са опасни за обществото. Ти, авторке, си човек способен да посегне на живота на дете, в пристъп на злоба. Сигурна съм. Да не дава Господ никога да имаш деца! Боклук, направо полудях. Аз съм на 26 и имам малко дете. Ако един ден с баща му се разделим, не ми се мисли, какво чудовище може да доведе при детето ми. Баща ми има друга жена, която не харесвам особено, но търпя, приемам и не се меся. Както и тя на мен. Никога не е била груба, никога не ме е обиждала или показвала дали ме харесва или не. Кратки срещи, усмивки и търпение. Всеки си има пътя. Аз не харесвам племенницата на мъжа ми, защото е фаворит в семейството и свекърва ми я обгрижва и обича повече от моето дете. Лигава е, досадна е, глезена е, но е ДЕТЕ! Играя си с нея, купувам и подаръци, не говоря против нея, колкото и да се ядосвам понякога. Но то не е виновно, че баба и демонстрира.

138.   Много ти е лесно да критикуваш и обиждаш нали? И аз съм дете на разведени родители. И да ти кажа хич не е леко. От развода на родителите ми още боли, въпреки, че съм била само на три. И моят баща е женен за друга жена и дори вече имат две деца. И мащехата ми се държеше много странно. Ту ме обичаше, ту ме хулеше и заради нея баща ми не ме е взимал със седмици. И как съм се чувствала аз тогава? И колко сълзи пророних, защото осещах липсата на баща си. И тя е ревнувала много от мен, но като разбра, че не може да се отърве от мен ме прие като бреме длъжна да търпи и стана мила. Но аз изпитвам вина всеки път като я погледна, защото виждам ревноста и яроста в очите и. Но си струва, защото имам две прекрасни сестри и баща, който много обичам. И аз те разбирам, но помисли и за детето. Колко ли ще страда то ако не вижда баща си? Не стига че няма нормално семейство, ами и без баща ли да остане? И аз ако някой ден имам връзка с такъв човек с дъщеря или син ще го обичам като свое, защото знам какво е да си без баща. И бих карала детето да се чувства щастливо, обичано и желано. Защото знам как се чувства то. Може много жени да мислят като теб, да мразят тези деца защото са чужди и да им намират всякакви кусури, но аз няма да съм от тези жени, аз бих била добра и обичлива мащеха и бих накарала детето да ме чувства като родна майка.

139.   Здравейте, авторката съм. Бях забравила за тази история, но ровейки из нета се сетих за нея. Наистина бях написала това когато бях много ядосана. Голяма част от нещата не ги мислех наистина. Но както и да е, осъзнах, че мисленето и подхода ми са много грешни. Нещата много се промениха, в последната година. Майката на детето си загуби работата и трябваше да замине за чужбина. Искаше да вземе малката с нея, но приятеля ми не се съгласи. Тогава стигнаха до споразумение малката да остане тук и да живее с нас, като ваканциите ходи при майка си. Отначало като разбрах това бях в шок, та аз не можех да понасям това дете и за уикендите, какво оставаше да живее при мен. В началото гледах просто да я избягвам, да се правя че не съществува. Тя беше много тъжна в началото, все пак беше свикнала да е тук само на гости, освен това й липсваше много майка й. Тогава за пръв път ми стана жал за нея, но не го показах. Първоначално приятеля ми много я глезеше, за да свикне по-бързо, но след това забелязах, че започва да се държи малко по-твърдо с нея, караше й се когато направи нещо нередно, общо взето ги нямаше тези лигавщини както когато идваше на гости при нас. Но това не означава, че охладня към нея, напротив, но все пак сега живееше тук и трябваше да има някакви правила. С времето сякаш започнах да свиквам с нея, но предпочитах да стоя на страна. Тя също странеше от мен, но един ден ме погледна с големите си очи и ме попита "Ти защо ме мразиш толкова много? " Е, в този момент, наистина ми дойде да се разплача. Сякаш осъзнах какво съм причинявала на това дете. Съвсем несъзнателно й казах "Не те мразя, миличка", след което тя ми се усмихна. Никога няма да забравя тази усмивка. Оттогава започнах да общувам с нея, а приятелят ми беше много щастлив. А аз открих, че малката е едно прекрасно момиченце и наистина много се привързах към нея. Дори сега ми е кофти като знам, че другия месец за празниците няма да е с нас, а ще е при майка си. Но не си мислете, че всичко е перфектно и че не си получих заслуженото. Преди половин година забременях, но загубих бебето в 5-тата седмица. След това се оказа, че повече деца не мога да имам. Наистина Бог си знае работата, но аз ще си понеса наказанието и ще го приема, защото това което направих беше ужасно. Прочетох тази история веднъж, но втори път просто не мога, защото се отвращавам от себе си и от това, което съм могла да напиша.

140.   Никакво право нямаш да говориш така за детето.... Ти си само приятелка на баща му е нищо повече!

141.   Мдаа - авторката е научила нещата по единствения начин - трудния. Очевидно омразата към детето е била толкова силна наистина, че този, който трябва й е пратил моментално урока. Е, има вид на схванала го наистина. А детето няма да забрави отношението й никога.

142.   Ти си психично болна и свръх- долна жена!!!! Извини ме за грубостта. Как може да наричаш 10 годишно дете гадина и с какво право, само ти е целта да развалиш семейството.
Аз още нямам деца за съжаление
Момче на 22

143.   Аз те разбирам напълно. Преди време имах връзка с мъж с дете и колкото и ужасно да прозвучи, ще бъда откровена, мразех го. Само че и аз имам дете и го имам още от преди да бъда с този мъж. Живеехме заедно аз, моето дете и той, а неговото дете идваше при нас уикендите. Е повръщаше ми се като дойдеше време да идва. Ревешр ми се. Не исках да почиваме. Предпочитах да е делничен ден и да сме си на работа. Намразих почивните дни. Неговото дете идваше и непрекъснато дразнеше моето, разплакваше го. Баща му си го защитаваше. С5аваха страшни скандали. Детето го правеше умишлено за да се караме. Виждала съм го да се усмихва докато с баща му се караме, а сина ми плаче. Отделно правеше интриги с роднините му и те успяха да настроят бащата срещу мен. Разделихме се.

146.   Имам връзка с разведен мъж, който има две дъщери, които живеят извън страната ни. Виждаме се с него само през почивните дни, защото сме на разстояние 150 км. Отношенията ни с него са много добри, дори взехме решение да се съберем да живеем заедно. Аз напуснах работата си и той започна да ми търси работа в неговия град. При поредното ми позвъняване, той спря да си вдига телефона. Написа ми съобщение, че всичко е приключило между нас. Понесох го много тежко, не знаех каква е причината. След две седмици аз му звъннах отново и той отговори, тогава ми каза, че децата му са против нашата връзка. С тях не се познаваме, едната я имах в приятели в социална мрежа. Започнахме отново да се виждаме с него, а те не говореха с него. Вчера през деня се чухме с него по телефона и трябваше вечерта да ми се обади. Уви.... не ми се обади, аз му звънях няколко пъти, но не си вдига телефона, в същия момент разбрах, че дъщеря му ме е блокирала. Нещата вече ми станаха ясни. Въпреки тяхното отношение към мен (без да ме познават), аз не ги мразя, защото са деца на човека когото обичам. Много съм объркана. Моля Ви за съвет. Да се опитам ли да говоря(пиша) с дъщеря му, с която мога да направя връзка? Притеснявам се от грубо отношение към мен.

148.   Тук в този форум явно пишат тъпаци, комплексари, изроди и нечовеци!
Чудя ви се, как можете да се радвате (по-скоро да ЗЛОРАДСТВАТЕ! ), че жената е загубила нероденото си дете, само за дето не могла да се справи с малката дъщеря на мъжа й от първия брак!
Вие сте кретени и идиоти сте, нечовеци и нещастни копелета!

Един тъпак е написал следното"авторката е научила нещата по единствения начин - трудния"-и понеже тя е загубила детето, трябва да злорадстваш, а?

Аз бих посъветвал авторката да не се занимава с мъже, които имат деца от предишният си брак или връзка. Авторката е направила две несъзнателни грешки:

Първата е, че тя е искала да има семейство със семеен мъж!

Втората грешка, е че жената искала да бъде ПРИЯТЕЛКА!!! с дъщерята на нейният мъж от първата му жена!

Една кандидат майка или втора съпруга на даден мъж трябва да бъде именно майка(а даже и строга жена), а не приятелка с децата. Защото приятелството на един родител с децата не го прави истински родител!

Ей нещастници, злоради изроди! Като се правите на толкова умни, що не попитате онези деца, които нямат истинска майка(защото тя ги е изоставила или е починала), а са под грижата на друга жена-мащеха?

Аз познавам такива деца, които пораснаха под грижите и възпитанието на мащехата си.

Мащехата им не се отнасяше с тях като с кукли и приятели, а се отнасяше много строго, та даже ги наказваше и биеше.

Сега тези деца благославят мащехата си, за дето поради нейният труд, грижи и възпитание те пораснаха възпитани и сериозни хора, а не лигава паплач! Не всяка жена, която е родила дете, я прави истинска майка и родителка. Истинската майка е тази, която макар и да не е имала възможността да роди, се грижи за чуждите деца и ги възпитава строго и принципно!

Авторке, запомни добре, трябва да напуснеш мъжа и да си потърсиш друг! Има толкова много свободни мъже, ти си се хванала с неподходящия.
Не прави никакви опити да се сприятеляваш с детето на мъжа ти, защото това е огромна грешка!

149.   До коментар 146
Драга г-жо, какво още чакате? Не виждате ли, че не можете да бъдете приети в едно разведено семейство? По-добре е да си намерите неженен мъж без деца от друга жена и така да си създадете семейство с него. Не виждате ли, че щом мъжа(когото така обичате-то вашето не е обич, а е просто слепота и заслепение) се отнася така хладно и безотговорно към вас, то и дъщерите му са същата стока. Моят съвет е просто да ги оставите на мира, да се разделите с тях и повече да не ги търсите! Не ги търсете повече г-жо! Само омраза, неприятности и главоболия ще получите като "награда" от мъжа и дъщерите му, отколкото внимание и добри чувства!

150.   Тук в този форум явно пишат тъпаци,комплексари,изроди и нечовеци!
Чудя ви се,как можете да се радвате (по-скоро да ЗЛОРАДСТВАТЕ!),че жената е загубила нероденото си дете,само за дето не могла да се справи с малката дъщеря на мъжа й от първия брак!
Вие сте кретени и идиоти сте, нечовеци и нещастни копелета!

Един тъпак е написал следното"авторката е научила нещата по единствения начин - трудния"-и понеже тя е загубила детето,трябва да злорадстваш ,а?

Аз бих посъветвал авторката да не се занимава с мъже,които имат деца от предишният си брак или връзка. Авторката е направила две несъзнателни грешки:

Първата е,че тя е искала да има семейство със семеен мъж!

Втората грешка,е че жената искала да бъде ПРИЯТЕЛКА!!! с дъщерята на нейният мъж от първата му жена!

Една кандидат майка или втора съпруга на даден мъж трябва да бъде именно майка(а даже и строга жена),а не приятелка с децата.Защото приятелството на един родител с децата не го прави истински родител!

Ей нещастници,злоради изроди! Като се правите на толкова умни,що не попитате онези деца,които нямат истинска майка(защото тя ги е изоставила или е починала),а са под грижата на друга жена-мащеха?

Аз познавам такива деца,които пораснаха под грижите и възпитанието на мащехата си.

Мащехата им не се отнасяше с тях като с кукли и приятели,а се отнасяше много строго,та даже ги наказваше и биеше.

Сега тези деца благославят мащехата си,за дето поради нейният труд,грижи и възпитание те пораснаха възпитани и сериозни хора,а не лигава паплач! Не всяка жена,която е родила дете,я прави истинска майка и родителка. Истинската майка е тази,която макар и да не е имала възможността да роди, се грижи за чуждите деца и ги възпитава строго и принципно!

Авторке,запомни добре,трябва да напуснеш мъжа и да си потърсиш друг! Има толкова много свободни мъже,ти си се хванала с неподходящия.
Не прави никакви опити да се сприятеляваш с детето на мъжа ти,защото това е огромна грешка!

151.   Тук в този форум явно пишат тъпаци, комплексари, изроди и нечовеци!
Чудя ви се, как можете да се радвате (по-скоро да ЗЛОРАДСТВАТЕ! ), че жената е загубила нероденото си дете, само за дето не могла да се справи с малката дъщеря на мъжа й от първия брак!
Вие сте кретени и идиоти сте, нечовеци и нещастни копелета!

Един тъпак е написал следното"авторката е научила нещата по единствения начин - трудния"-и понеже тя е загубила детето, трябва да злорадстваш, а?

Аз бих посъветвал авторката да не се занимава с мъже, които имат деца от предишният си брак или връзка. Авторката е направила две несъзнателни грешки:

Първата е, че тя е искала да има семейство със семеен мъж!

Втората грешка, е че жената искала да бъде ПРИЯТЕЛКА!!! с дъщерята на нейният мъж от първата му жена!

Една кандидат майка или втора съпруга на даден мъж трябва да бъде именно майка(а даже и строга жена), а не приятелка с децата. Защото приятелството на един родител с децата не го прави истински родител!

Ей нещастници, злоради изроди! Като се правите на толкова умни, що не попитате онези деца, които нямат истинска майка(защото тя ги е изоставила или е починала), а са под грижата на друга жена-мащеха?

Аз познавам такива деца, които пораснаха под грижите и възпитанието на мащехата си.

Мащехата им не се отнасяше с тях като с кукли и приятели, а се отнасяше много строго, та даже ги наказваше и биеше.

Сега тези деца благославят мащехата си, за дето поради нейният труд, грижи и възпитание те пораснаха възпитани и сериозни хора, а не лигава паплач! Не всяка жена, която е родила дете, я прави истинска майка и родителка. Истинската майка е тази, която макар и да не е имала възможността да роди, се грижи за чуждите деца и ги възпитава строго и принципно!

Авторке, запомни добре, трябва да напуснеш мъжа и да си потърсиш друг! Има толкова много свободни мъже, ти си се хванала с неподходящия.
Не прави никакви опити да се сприятеляваш с детето на мъжа ти, защото това е огромна грешка!

152.   До коментар 146

Драга г-жо, какво още чакате? Не виждате ли, че не можете да бъдете приети в едно разведено семейство? По-добре е да си намерите неженен мъж без деца от друга жена и така да си създадете семейство с него. Не виждате ли, че щом мъжа(когото така обичате-то вашето не е обич, а е просто слепота и заслепение) се отнася така хладно и безотговорно към вас, то и дъщерите му са същата стока. Моят съвет е просто да ги оставите на мира, да се разделите с тях и повече да не ги търсите! Не ги търсете повече г-жо! Само омраза, неприятности и главоболия ще получите като "награда" от мъжа и дъщерите му, отколкото внимание и добри чувства!

153.   Ти си една много ПРОСТА жена, която не заслужава да има семейство, камо ли дете! Ей, егоисточно същество. Има майка, но има и баща, който трябва да играе роля в живота на това невинно дете. А ти., вчеращна пикла, все едно си на 5 искаш цялото внимание върху себе си. Света не се върти около празната ти кратуна. Като не ти изнася си хвани приятел без деца. Господ на такива като тебе-кухи селски лейки не им дава деца. Един ден не се чуди. Всеки един нормален мъж-баща ще те ритне като мръсна котка, като те види що за стока си. И не само ти а всички прости жени и мъже като тебе. Овца!!! Много ясно, че като живее с майка си и не вижда често баша си, ще иска вниманието му като го види. А ти не заставай между родител и дете. Мястото ти НЕ Е там. Гледай си работата и дано мъжа се оттърве от такова чудовище като тебе.
Ж20

154.   Такава помия като тебе не заслужава да има деца.
Ако бях на негово място щях да ти избия всички видове зъби.
Не искала детето аре ма някой пита ли те... ти като калва се явяваш мърла.

155.   Към последните няколко коментиращи, вие прочетохте ли докрай темата? Жената по-горе е написала че съжалява за отношението си към детето преди години. Стига нападки.

156.   Първо си егоистка. Второ си леко луднала. Това е дете и той винаги ще е свързан с него. Независимо от отношенията с бившата си жена. Би трябвало да се гордееш, че имаш такъв мъж до себе си, който е отговорен и държи на детето си. Това е истински баща. Ами ако беше постъпил така както ти искаш, с твоето дете? Пак щеше да си недоволна. Според мен е лудост да го ревнуваш така болезнено. Мисля, че трябва да идеш на психолог или той да ти бие шута и да осъзнаеш как да се държиш с уважение към хората. Никой не е длъжен да се съобразява с твоите лудости. Ако приемеш детето като едно малко същество което вижда и без това рядко баща си и започнеш да общуваш с нея и влезеш в нейния свят, тогава може и да спечелиш сърцето на приятеля си. Според мен той вижда каква си гадина и може би скоро ще те остави. Нямаш право да казваш на хората с кого да общуват и с кого не! Той е отделна личност, не ти е даденост!

157.   Темата е много стара, но аз ще си кажа мнението за онези които тепърва ще я четат. Ситуацията е стара като света, всичките емоции, които авторката изпитва са абсолютно нормални, така че не се правете на света вода ненапита моралистите. Ще ти кажа какво е най-ефикасното решение - роди му дете, това ще ти реши всички проблеми. Мъжете не са като нас жените, те обичат най-силно децата с които живеят, тези за които полагат грижи ежедневно. Да, детето от първия брак винаги ще е някъде там, наоколо, но в момента в който забременееш ти и бебето ти ще сте фаворитите, и много важно - бъди мила, красива, добра, нека дъщерята и майка и да са лошите, за всичко има лек, трябва само търпение и малко хитрост. Казано от личен опит, късмет!

158.   157 ти не четеш ли по - старите коментари жената е пометнала и повече не може да има деца? А колкото до отношението и към момиченцето след като е изгубила бебето си го е поправила.

159.   Не знам малко се потресох от текста но те разбирам прекрасно защото и аз съм на същото даже и по зле положение защото детето живее с нас и ни прави само да се караме върти интриги между нас и само използва точен момент да му каже нещо против мен. Със сигурност ако си на мое място директно ще избягаш.
Аз вдигнах ръце защото каквото и да кажа на баща й той не предприема никакви мерки един вид безотговорност така да го кажа. Момичето е на 12 години но знае много повече и от мен. Зададе ми въпрос защо се мия по два пъти смешно е но е адски дразнително.

160.   Доста си се превзела, ако смяташ, че ще изместиш собствената му дъщеря от първото място в списъка на неговите приоритети. Любовта към децата е много по-силна и истинска от тази към партньора и съжалявам, че така мислиш за дъщерята на мъжа, когото обичаш. Детето е в сложна ситуация - родителите му са разделени, не може да вижда и двамата 24/7, а да не говорим за това, че ролята на бащата в живота на детето е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна за неговото развитие! Това, което ти приемаш за разглезеност и лиготия сигурно са просто нормални обич и привързаност между дете и баща. Ако искаш вашата връзка да продължи и да имате нормални отношения, трябва да приемеш, че той обича детето си и няма да го остави за (извинявам се предварително) поредната жена. Ако пък не си готова да се стегнеш - търси си мъж без дете. Лека вечер :)

161.   Темата мащеха-дъщеря наистина е вечна. И защото много жени са в това положение, ще споделя опита си. Мъжът ми има дъщеря от предишния си брак. Беше точно на 10 години, когато ние се оженихме. Ако кажа, че съм мечтала за нейното присъствие в живота ми, ще излъжа. Но! Осъзнах, че детето е най-ценното нещо в света за неговия баща и не допуснах ситуация, в която на съпруга ми да му се наложи да прави избор между двете ни, защото резултатът ми беше ясен, а и никога не бих натоварила любимия човек с такава морална дилема.
Така че отворих сърцето си и приех в него и малкото момиче. Женското сърце е необятно, да знаете. Имаме си с мъжа ми и своите романтични моменти, имаме си и своите уикенди, но нещата ги редуваме. Един уикенд сме на вилата на приятели, примерно, следващия уикенд водим малката на екскурзия. Сега през август отиваме тримата на почивка в Гърция.
Хлапето не е вече хлапе, преди месец навърши 16 години. С времето така се привърза към мен, че ми споделя неща, които и на най-добрите си приятелки не би казала. Благодарение на това доверие успях да предотвратя ранен секс, гадже-наркоман, изключване от училище и въобще куп проблеми, които можеха да станат реалност, а тази реалност касае и моя живот.
Другото, което направих, е да се сближа с майката. Държа я в течение за всичко, което става с дъщеря й, а тя на свой ред ме информира, ако види проблем с малката, който не може да реши, така си прехвърляме топката и в крайна сметка се справяме. В един момент машината проработи. Сега девойката просто има трима родители. Мен ме нарича по име, но когато говори пред други хора, ме нарича "леля ми". Познавам всичките й приятелчета. У нас си има стая с всичко необходимо. Въпреки това, винаги, щом дойде, идва при мен в кухнята и пита: "С какво да ти помогна? " Реди масата, сервира, прави салатата, мие чинии, въобще - виждам желанието й да участва в домакинството.
Оценявам нашето, може би странно в очите на мнозина, трио като успешно.
Ако попаднете в такава ситуация, моят съвет е да действате спрямо обстоятелствата. Все пак в началото на връзката сте били нясно, че съпругът/приятелят ви има дете. То е част от неговия живот. Но, ако отворите сърцата си, то ще стане една щастлива част и от вашия.
Аз самата нямам деца и дъщеята на съпруга ми може би запълни една огромна липса. Но дори и да имах, пак бих я обичала. Как да не обичаш момиче, което, щом те види на улицата, тича, за да ти се хвърли на врата и да те нацелува? Кой не би го обичал?

163.   До 161. Ако имаше деца друга песен щеше да запееш. Първо нямаше да е ясно дали твойте деца щяха да възприемат новия ти мъж. Нямаше да е ясно дали твойте деца щяха да възприемат доведената си сестра. Нямаше да е ясно дали дъщерята на сегашния ти мъж щеше да възприема тях и редица други въпроси.
Изживявам се в ролята на втора майка на детето, а не си.

164.   Многократно прочетох темата и коментарите и мога да кажа, че съм благодарна, че Бог ми даде мъдрост и не се разведох след изневяра на мъжа ми. Това е жертва, която повярвайте си струва цената. Не се подигравайте на жени, които запазват семействата си със старото клише"заради децата"Изключвам разбира се побоища и насилие, тогава драстичните мерки са неизбежни. Но една глупост, една заблуда човек колкото и да му е трудно може да прости. Настръхнах като прочетох колко злоба и омраза има в някои жени. И аз за себе си няма да се изхвърлям, че бих била перфектна мащеха ако се беше случило, но чак такава злоба и ненавист ми идват в повече. А кой ще ми гарантира, че ако се бях развела децата ми няма да попаднат на такива гадини като коментиралите по-горе. Или на някой втори баща идиот... Колко е била права майка ми, когато казваше в такива случаи"Ами.... чуждо дете-никой не го боли за чуждото"

165.   164, не съм чел темата и коментарите, отговарям директно на теб. И аз не виждам нищо лошо да си запазиш семейството заради децата. Ние бяхме пред развод и останахме заради детето. Да, обаче след известно време връзката ни се реабилитира, без дори да сме се мъчили. Явно осъзнахме ценността един на друг. Сега вече доста години по-късно всичко е ОК и щеше да е голяма глупост, ако се бяхме развели. Никой от семейството нямаше да е щастлив след развод, най-малко пък детето.

166.   Не мислех да пиша отново, но ме развълнува №165. Защото и при нас така се получи и то без никакви усилия. Пиша абсолютно искрено, любовта ни се оказа жилава и издържа. Случайно не е казано сто пъти да премериш преди да режеш.

101-139 от 139