Първата Любов
Някой помни ли първата си любов, онази незабравима, вечна... Първите трепети, първата целувка, която изгаря. Миговете прекарани прегърнати, сякаш времето е спряло, а сърцето бие лудо, не спира. Ръцете, които се докосват, сякаш са създадени да са вкопчени една в друга. Часовете, които броим до следващото им докосване.
Любов, тази, детска, чиста... просто да го гледаш в очите и да не искаш никога да свършва. Просто да е то теб... завинаги.. Срещали ли сте се след години? Какво почувствахте? Имахте ли чувството, че още го/я обичате, и почувствахте ли поне за миг че може би ви се дава втори шанс? Помислихте ли, че тази среща не е случайна? Питам защото аз почувствах точно това-че нищо не е случайно, преди 13 г .ни раздели неговата бивша тогава приятелка а бяхме заедно само месец, но през всичките тези години не успях да го забравя и търпеливо чаках шанса да го видя отново и да говоря с него имах хиляди въпроси. И го видях... сърцето ми се обърна отново когато видях красивите зелени очи, погледът му ми беше достатъчен за да разбера че и той ме помни. След време разбрах че се е развел с онази която ни раздели и разбрах че това е моят шанс да говоря с него. Направих го и той много ми се зарадва, тактично ми даде да разбера че не ме е забравил, дори през тези години е запомнил на коя спирка слизам( той работи в градския транспорт), когато му се родило детето той напуснал но през 2010 се върнал а аз чак сега -есента го видях. Както и да е.. казах му че имам семейство(не че той не го знаеше)покани ме на кафе, но все е зает. Намекна че иска да ме вижда но пък и не иска да ми създава проблеми. Хора, чувствам се като влюбена тийнеджърка а съм жена на 32г. Имам усещането че той съжалява за грешката която направи преди години и сега иска да я поправи но аз имам семейство а от друга страна не съм спряла да го обичам през всичките тези години...

Коментари

1.   Авторке, имаш всичко, за което много жени мечтаят. Не го рискувай заради някакъв мит-илюзия, плод на фантазията ти. Не си мисли също, че трети човек може да раздели хора, които се обичат истински. Просто май ти е доскучало в брака ти, нямаш желание да оцениш мъжа си и търсиш щастие в мечтите. Няма да го намериш, това е гарантирано, Има си причини един мъж да тръдне с друга жена, както и това един мъж да е разведен. Скоро ще разбереш, какво е да се провалиш в брака, ако продължаваш така. Най-лошото е, че ще съжаляваш, защото няма перфектен мъж, първа и свещенна любов. Има просто глупави жени и мъже, готови да затрият всичко постигнато и от два стола да паднат на земята заради глупави заблуди и наивност.
Ева

2.   Няма грешка. Това е живота. Първата любов, ръжда не хваща, казват. Но си остава в миналото. Всеки по пътя си. Малко статистика - само 35% от двойките успяват да останат заедно след изневяра. А имаш и дете. Как очакваш, че ще прилкючи историята. Умната.

3.   Всеки които е изживял истинската любов никога не я забравя всеки пази в сърцето си нечие любимо име и спомени незабравими. Хектор

4.   Аз помня и ще помня последната, защото си отиде от този свят....

5.   Все едно чета собствената си история... На мен, също ще ми бъдат от полза мненията ви.

6.   Авторке, аз също съм била в твоето положение. Остави нещата да се развият от само себе си. Вижте се и изживейте това, което трябва, защото съм сигурна, че ако не го направиш ще съжаляваш. Знай, че винаги когато си със съпруга си ще си мислиш за другия и ще се питаш, какво щеше да бъде ако си с него. Живота е само един и човек трябва да го изживее по най-добрият начин за него. Граби с пълни шепи и не пропускай важните моменти, кажете си всичко, което сте премълчавали толкова години. Не постъпвай като мен, да мълчиш и да чакаш, защо аз не можах да му кажа, какво чувствам и изпитвам към него - вече е много късно, защото го загубих в една случайна катастрофа и него вече го няма. Останаха много неизказани и неизживяни моменти. Успех:)

7.   Чест първата любов не е еквивалентна на първата целувка, първият секс и т. н., затова аз си мисля, че на теб просто ти е скучно и затова се ровиш назад.

Просто ВСЕКИ човек, който по някаква причина рови в миналото има настоящи проблеми! И ще има още повече, ако продължава да рови!

И за да не става така - поне си вземете урок, НЕ оставяйте НЕДОВЪРШЕНИ неща!!! Лошо е, грешно е!
Това е онази част от миналото, която ще носим като верига с халка/и на раменете си! Спъва.
А има хора, които през целият си живот сеят само недовършени неща..

8.   Aз също обичaм все още първaтa си любов от преди 8 години, но aко го срешнa отново не бих билa с него, не бих моглa дa предaм мъжa до мен, въпреки, че не изпитвaм любов към него, изпитвaм силнa обич и увaжение и не бих моглa дa го предaм.
Преди време се зaблуждaвaх, че чувствaтa ми към първaтa ми любов сa изчезнaли, но се укaзa, че сa стaнaли много по- силни, когaто го видях след 3-4 години, сърцето ми все още биеше лудо, неможех дa откъснa поглед от него и нaй- лошото крaкaтa ми не ме държaхa от вълнение.
Моят съвет е дa си поговорите и дa си изясните взaимоотношениятa и aко успеете си остaнете приятели или добри познaти, не смятaм, че е добре дa жертвaш семейството си, зa човек, който веднъж те е зaгубил.