Вечно ли на стендбай?
Здравейте, както ще стане ясно, искам и аз да споделя своята болка и разочарование. Може да е банално, но всеки си има своя болка, която му трови радостта от живота и пропъжда съня от очите му. Ще се опитам да бъда кратка.

В момента се чувствам ужасно сама и самотна. Настъпи краят на поредната ми нещастна връзка. Питам се защо всеки път ме изоставят. С всеки мъж се старая да проявявам разбиране, да съм толерантна и деликатна, да не се натрапвам и да не нахалствам. Добър слушател съм. Не съм капризна. Никога не засягам мъжкото му его. Съобразявам се с желанията му и свободото му време. Само не мислете, че сервилнича.

Държа на равенството в отношенията, не съм феминистка. Отначало всичко върви добре, но после човекът все по-рядко започва да ме търси и постепенно ме изоставя. Замислих се по въпроса, защото нещата започнаха да се повтарят и вероятно някъде подхождам погрешно. Не искам да обиждам мъжете, които евентуално ще прочетат тези редове, но защо ми се струва, че за тях понятието "мъжка дума" в смисъл да държиш на думата си когато обещаеш нещо, най-малкото ,че ще се обадиш по телефона например, просто няма стойност. Дали мъжете ме изоставят, защото държа на точността, на спазването на дадено обещание и други такива "отживелици".

Та ми се иска да попитам мъжете в по-зряла възраст ( да речем около 50-те) защо предпочитат да се откажат от сигурността и точността в една връзка. Не ми казвайте, че от такава връзка лъха студ и скука. Аз съм романтичка по природа и винаги съм влагала истински трайни чувства и съм търсила красотата в тях. Държа всяка среща да е пълноценна и красива, а секса страхотно изживяване. Не съм камък, но след всяка болка помалко се вкаменявам, за да не позволя да ме наранят за пореден път.

Както днес, защото разбрах, че отново съм изоставена заради преследване на кариера. Човекът няма време за мен. Представете си, не може да ми отдели време дори за едно кафе. Толкова е зает, че трябва да чакам с дни и седмици да ме потърси. Кой би бил щастлив от такава перспектива ? Търпението не е вече добродетел. Боли ме, че връзката се превръща в едно нереализирано очакване той да намери време и за мен. Оказва се, че съм все някъде в периферията.

Моля ви, кажете ми как да се държа в една връзка за да не ме нараняват и изоставят. Симпатична съм, образована съм, с хубаво телосложение, но при тези поражения постоянно си оставам със съсипано самочувствие, което всеки път се боря да възвърна. Уморих се. Превърнах живота си в очакване да ми се случи нещо хубаво, истиско и трайно, но май само с чакане ще си остана. И без приятели, които да ме приемат такава, каквато съм...
Ще се радвам на всички които ми пишат
К2

Коментари

1.   Няма друг начин да намериш подходящи обувки ако не обиколиш магазините и не премериш няколко чифта, ако си по-претенциозна ще намериш по-трудно с повече мерене и обикаляне, ако си по-непретенциозна ще намериш по бързо. Извинявай използвах тази метафора защото съм уморена и не ми се приказва много, а ми се иска да ти помогна.

2.   От това,което чета смятам че си перфекционтистка,а в крайна сметка нищо не е идеално.Пишеш за това,което ти иска и даваш,а какво иска човека отсреща...може би не винаги "всяка среща е пълноценна и красива...".Как да ти кажа връзката е връзка когато има две лица и хубаво и лошо...

3.   Ще ти кажа как. Като се запознаеш с някой, отложи във времето момента със секса. Отложи го... ако е сериозен и почтен човек, няма да му прави впечатление това. Ако не е, ще си проличи и ще го забележиш... така няма да рискуваш да те изоставят, нищо няма да рискуваш

4.   КАКВО ИМ СТАВА НА ВСИЧКИ МЪЖЕ,ДА НЕ МОГАТ ДА ОТДЕЛЯТ МИНУТА ОТ СВОЯТА РАБОТА ЗА ДА СЕ ПОСВЕТЯТ НА ЛюБИМИЯТ ЧОВЕК.АКО БЕШЕ СЕРИОЗЕН И ДЪРЖЕШЕ НА ТЕБ ЩЕШЕ ДА НАПРАВИ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО И НА ВСЯКА ЦЕНА НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ЩЕ ОТДЕЛИ 2,4,6 ЧАСА И Т.Н С ЖЕНАТА КОЯТО Е ДО НЕГО.НЕ СМЯТАМ СЪЩО ТАКА НЕЗАВИСИМО ОТ ВСИЧКО,ЧЕ ВИНАГИ СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА ДА СЕ ПОСТАВЯ КАРИЕРАТА НА ПЪРВО МЯСТО,А СЛЕД ТОВА ЛюБОВТА....

5.   Такива са повечето мъже. Фактът е-колкото по-малко искаш от тях, толкова по-малко получаваш. Стараеш се да им помагаш, да не пречиш, да не се натрапваш. И те те забравят

6.   Да и при мен се получи същото преди повече от година и половина. Бяхме заедно почти 4 години. Все нямаше време за мен, аз го разбирах, но направо едва издържах кога ще дойде следващата среща. И така през цялото време. Много работа, много ангажименти имаше, дори и събота и неделя ужасно рядко се виждахме. В седмицата само по веднъж и то обикновено за 2-3 часа някоя вечер.

Чак последната година отидохме на почивка за 20 дни заедно нон стоп и бях много щастлива тогава. Но 5 месеца след почивката ми каза край. Каза че няма достатъчно време за мен, заради работата, която била отговорна, та дори опасна и по-добре за мен било да си намеря някой друг. И така ме остави и ужасно много страдах.

После почти година след това намерих друг приятел, той пък искаше да замина с него в чужбина, а се познавахме едва 6 месеца и накрая ме остави като не се съгласих, тръгна да търси някоя която ще се съгласи за кратко време да направи такава стъпка. Понеже тук пропускал възможностите, които там може да има, т.е пак кариера. И така и аз се чудя явно аз съм си виновна. Прекалено мила и добра съм, не се натрапвам и явно това ми е грешката. Не знам какво да те посъветвам. Успех ти пожелавам.

7.   От авторката: Благодаря на всички, които отделиха време да ми пишат. Настина ми помагате да преосмисля поведението си. Мисля че грешката идва от това, че съм прекалено удобна и се съобазявам само с желанията на мъжа до мен. Когато след време срещна подходящ човек, се надявам че дотогава ще съм се научила да уважавам повече себе си като жена и като личност.
П.П.
Това за обувките много ми допадна като метафора. И това, че изглеждам перфекционистка, също ми отвори очите за греките ми.
К2

8.   Дръж се естествено.Не подценявай умението да се съобразяваш,рано или късно ще се оцени.
Няма смисъл да се променяш,само предизвикваш съдбата си...

9.   Прочети книгата "Защо мъжете си падат по кучки".Адски е вярна.За съжаление и аз не съм от тях,но съм пробвала и двете роли в книгата и се убедих,че е вярна.