Самотна съм...
Разведена съм от 3 години. Бях омъжена 12.
Исках голямо семейство и любовта никога да не напусне дома ми. За съжаление нещата понякога /при мен никога/ не стават така, както очакваме...

След развода срещнах мъж, който ме накара отново да се чувствам жена. Всичко беше страхотно....Но последните няколко месеца нещата се промениха. Постоянно си повтарям, че всичко е само в моето въображение...но мисля, че всяка жена има своя интуиция...и малко или много тя не й изневерява. Споделих това, което чувствам с приятеля ми, но той ми казва, че греша.

Може би съм прекалено наивна да искам една връзка да е винаги розова, но на мен ми липсва това да съм център на вселената за един мъж...
Много пъти съм се опитвала да си се представя с друг мъж или в някакво ново начало, но не мога. Не се виждам с никого.
Не виждам смисъл в нищо...чувствам се стара, а в същото време някак да губя времето си....
Това ли е животът? Всичко се върти и повтаря....
Винаги ли ще се чувствам сама....

Коментари

1.   Да - човек се ражда и умира сам, хората остават заедно след преминаване на емоциите - от страх от самотата, интереси финансови - работа, собственост, социални - децата, роднините и др., подкрепяне при болест, старини, мъжете най-често остават заради удобството - пране, гладене, готвене и т.н.

Най-ми е странно при положение, че жената най-много печели от раздялата, винаги най-много се плаши и страда от нея. Момичета и жени - след раздяла жената се грижи повече за себе си и има повече време да се обогатява, изглежда по-добре, по-щастлива е, по-отпочинала и здрава. Статистиката доказва, че жените живеят по-дълго когато са сами, а мъжете обратното - живеят по-дълго, когато са оженени. Направи си изводите, кой върху кого паразитира, и стига си се страхувала - няма от какво- просто се освободи от притеснения и гледай на живота спокойно.

2.   № 1 звучи много оптимистично и успокояващо. Аз обаче след раздяла нямам никакво желание да се поддържам и да изглеждам така, както когато съм във връзка. Просто се скапвам и нищо не ми е интересно.

Скривам се да си ближа раните и след като достигна дъното, тогава започвам полека да изплувам. Такава свобода е тъжна. Жената е истински щастлива само когато се чувства обичана и желана. Жената има нужда от внимание за да се чувства добре в живота.
А ти, мила, не се отпускай, няма да бъдеш все сама.

3.   Мисля, че жените трябва да започнат да мислят за себе си като за самостоятелно човешко същество, а не като за придадък на мъжа. Не може да не искате и нещо друго освен мъж, например екскурзия в чужбина, онази червена къса рокля или да научите японски или да скочите с парашут, да се научите да плувате под вода, йога - все трябва да искате нещо.

4.   Номер 3 много си права!Като се замисля и виждам много смисъл в думите.Аз съм на 21 години и съм на ръба на лудостта заради някой,които не заслужава и една сълза от мен!Но сега твоят отговор някак си ми вдъхва надежда и мисля да себе си като самостоятелно човешко същество!

5.   Благодаря на всички! Съгласна съм с това, което написахте. Просто, аз съм си една такава, чувствителничка и много преживявам. Аз наистина се нуждая от мъж, както се изказа №2. Помня едни думи на София Лорен: красива е тази жена, която е обичана. В очите на мъжа, който обичам и ме обича, се оглеждам като в огледало...