Нуждая се от съвет
Здравейте. Аз съм едно момиче на 19, студентка съм /уча медицина/. Не мога да се оплача от внимание от страна на момчетата на моята възраст, но ако трябва да бъда честна никога не се е стигало до нещо по-сериозно / досега не съм имала връзка и както може да се подразбере -девствена съм/. Уча в чужбина. Хората определено имат добро мнение за мен, нерядко са ми казвали. че е страхотно когато видиш едно хубаво и интелигентно момиче. Забелязах че от към 2 години насам горе-долу само мъже над 30-те проявяват по-сериозен интерес към мен, което няма как да не ме смути или притесни. Аз определено вече желая нещо сериозно /но естестено с човек на близка възраст до моята/. Някак си чувствам нужда от това, но просто фактите са си факти. Не мога да си обясня защо се получава така - обличам се младежки, слушам съвременна музика - не мисля че по нещо се отличавам от наборите ми, а всъщност какво излиза... Другото което ме притеснява че тези мъже всъщност в повечето случаи са преподавали в учебните заведения, които уча. В началото си мислех, че си въобразявам, но виждам как ме гледат, търсят постоянно контакт с мен, пращат ми покани по фейсбук, искат да се видим извън мястото, което уча - било то унивеситет или школа. Имах вече един такъв случай и в момента просто ставам свидетел как историята започва да се повтаря с друг човек и това направо ме ужасява. Не искам по никакъв начин да се замесвам в такива истории, не желая да си създавам проблеми. Tова, което искам е да разбера какво става и да го променя... Не съм от момичетата, които се обличат провокативно или разголено, не съм и от тези, които си позволяват или се стремят към някакви по-близки взаимоотношения с предподаватели заради някаква си тяхна цел... Не желая да гледат на мен по такъв начин. Ще се радвам не всеки даден съвет.

Коментари

1.   Авторке, и аз завърших на Запад и имах същия „проблем“. Много ги анализирах състудентите си и много мислих за тях, накрая стигнах до заключението, че имат два основни страха
- страх от мамчето
- страх от красиви жени / отхвърляне
Проблемът е, че момченцата на тази възраст са още зависими от мама и тати. Ако го хванат, че ходи с българка (сори, лошо ни е името, а и мама и тати са от поколение, за което българите сме били враговете-комунисти ха ха) КРАЙ НА СУБСИДИИТЕ.
Ако си по-красива да знаеш, че ще бягат от теб. Проблемът е, че на Запад красивите жени си знаят цената и не се занимават с дечковци. Страх ги е да ги отблъснеш.
По време на цялото ми следване само един младеж се престраши и то с неприлично предложение. Човекът си имаше приятелка, която познавам, но работихме заедно по един проект и си е помислил нещо за мен. Отхвърлих го и после само почервеняваше от срам като ме види.
Съветвам те да се насочиш действително към порастналите мъже, които са се опарили с местните момичета и търсят нещо различно, а и не им дреме за мама и тати. Те ни оценяват като жени - българките сме добри домакини, чисти сме, обличаме се добре, поддържаме се, женствени сме и нямаме огромни претенции (за пари и автомобили).
Аз се взех с мъж, който е много по-голям от мен, но нямаме проблеми. Не се занимавай с хора, които ти преподават директно. Ако не са в твоите факултети, няма проблеми.
... най-известният професор в моя университет се ожени за една студентка по педагогика от Украйна. Преди това беше женен за местна, но изневеряваше с много жени, докато тази рускиня не му изпи мозъка.
Много време мина от тогава, последно разбрах, че са вдигнали сватба и имат деца, май е спрял да хойка със студентки - има си вече у дома.

2.   Схващам накъде биеш... И аз си мислех, че в основите на проблема е ''Kакво ще кажат мама и тати''... Знам, че българите нямаме добро име, но все пак винаги си мисля, че не всички робуват на стереотипите... Благодаря ти за мнениетo, доизясних си доста работи! Ако не е тайна колко години е разликата със съпруга ти и в коя страна си завършила? Ако не желаеш поради някакви причини да отговориш и на двата въпроса, то поне ако може на първата част от него :)