Живея в свят от мечти
От малка още си мечтая за вълшебния принц на бял кон, който е красив, силен, смел и ме пази от всичко.... За жалост и до ден днешен се надявам да срещна моя ,,принц", или така да се каже ,,идеалното момче" за мен. Нека споделя и какъв е той за мен - свестен, интелигентен, чаровен! Това са трите задължителни неша.

Уви... рядко са момчетата, които са свестни и хубави, а да бъдат и интелигентни си е цяло чудо. Нека призная, че аз съм романтична душа, момиче различно от съученичките си. Дано не прозвучи нескромно, но аз съм чаровна, което е причина да имам доста фенове. За жалост обаче, аз винаги съм търсела човека, към когото ще изпитвам изтинска тръпка. И неведнъж съм обичала адски силно.

Във всички случаи досега любовта ми е била несподелена. Може би си изграждам нереална представа за момчетата, може би ги виждам по-идеални, отколкото са. Отчаяно вярвам, че ще срещна моето момче, което да ме обича истински, и с когото да изживея своята красива приказка от филмите. За жалост обаче, животът не е тази ,,приказна магия", за която съм мечтала винаги.
И днес се лутам измежду света на мечтите и така болзезнената реалност.... И аз си падам по момчетата със страстна душа... Не по кротичните скромни тихи води. А както знаете, ,,палавите" са на 99% несвестни.

Имах приятел, който беше свестен, сладък, но беше твърде спокоен, кротък, не поемаше никакъв риск, не беше никак импулсивен. И именно това ми доскуча в него. И аз незнам какъв търся... Знам само едно - сърцето ми не иска просто някой, а търси онзи, който ще осмисли живота ми. Много мои приятели ми казват, че този, който търся, е нереален, несъществуващ... фантазия. Но как да тръгна просто с някой, както правят всички момичета на 17-18, след като аз не бих била щастлива с някой, който ми е просто леко симпатичен.

Трябва ли да се приземя и да напусна своя красив свят, изпълнен с мечти и копнежи? Не мога да бъда като всички... никога не съм била. За мен любовта е магия и сила и за нея живея. Дайте ми съвет - да продължавам ли да търся онзи, за когото мечтае сърцето ми?

Коментари

1.   Продължавай да търсиш, не се отказвай. Бори се за да откриеш твоя "принц". От все сърце ти желая да го намериш, макар че са на изчезване тези импулсивни, скромни и чаровни момчета, НО все още ги има!

Не се отчайвай, всеки търси любовта, истинската любов. Някои я търсят дълго, други я намират веднага, но ВИНАГИ я откриват. По-добре късно, от колкото НИКОГА.

Успех

2.   Остани каквато си. Няма нищо по-хубаво от това да бъдеш себе си. Не се примирявай само за да "има нещо".
Ако дойде принца на бял кон - добре. Ако не... Но ти си млада, за тебе със сигурност ще дойде.

3.   Момиче, ще ти кажа нещо - прочети го добре и сериозно се замисли върху него. А именно - Мъжа на мечтите ти и мъжа на живота ти са две различни неща.
М26

4.   Но не е изключено да намери мъжа на мечтите си и той да се превърне в мъжа на живота й... ;)
SFA

5.   Уважаем/а/ SFA, може да поспорим по този въпрос, но поради щото се отклоняваме от темата, ще се въздържа :))

6.   Принцове на бял кон няма. В живота си имаме работа с реалния Иван, с реалния Стоян...Той може и в началото да ни се вижда като принц, но ако поживеем с него 20 години, със сигурност няма да е такъв.
Най добре е да не разчиташ на едната гола емоция и физическо привличане, те траят от ден до пладне. После остава уважението, приятелството и общия интерес.Ако ги няма, нещата се влошават

7.   Интересно какво инвестираш ти в една връзка, за да имаш такива големи очаквания от отсрешната страна. Това не е критика към теб, а просто мисъл, над която можеш да поразсъждаваш.
Мисля, че има момчета, които също търсят своята принцеса. Ако го срещнеш ще можете да си сравните очакванията. Мисля, че ще останеш изненадана.

8.   Моят приятел с когото съм от година и 6 месеца, е точно този за когото говориш. Не търся други и естветсвено за мен моето момче е уникален и единствен, но само за мен . Може да има още стотици като него , той е умен , чаровен , силен , възпитан, инмпулсивен , и всичко за което говориш ти .
Срещнах го съвсем случайно , дори не съм си мечтала да бъда с човек като него . Сега го обичам повече от всичко и всеки и съм убедена че и той изпитва същото към мен .

НЕ! не спирай да търсиш твоя принц. Може би просто забрави че търсиш идеалът на мечтите си . Живей нормален живот,забавлявай се и в един миг когато изобщо не очакваш , мечтата ти ще дойде до теб . Дано съм ти помогнала с коментара си , успех и знай че човек е толкова голям колкото големи са мечтите му ! Не спирай да търсиш