Моля за съвет
Здравейте!
С приятеля ми живеем заедно от почти година. Всичко беше наред, но започнахме много да се караме. Обикновено е някоя глупост. Аз започвам да мрънкам, той се изнервя, вика, после и аз викам и накрая завършва с " Изнасяй се! " или " Не издържам повече на този стрес... ".
И двамата учим и сме много натоварени. Това ни изнервя допълнително.
Иначе много се обичаме и през останалото време всичко е прекрасно. Споделяме си, говорим си с часове, помагаме си и т. н. Сексът също е наред. А за изневяра не мога и да си помисля, той също.
Когато се караме обаче, се нараняваме взаимно страшно много. Преди една седмица той ми каза, че иска да поговорим и да погледнем реално на нещата дали е по-добре да останем заедно, или да спрем с целия стрес, защото не можел да живее така повече.
Сега си живеем заедно и се опитваме да сме по-здържани и да изгладим нещата. Проблемът ми е, че чувствам голяма несигурност и че се измъчвам всеки ден да не объркам нещо.
Моля за съвет как може да не избухвам така лесно и как мога да спася тази връзка.
Благодаря!

Коментари

1.   Единственият шанс за връзката ви е временно (поне до завършването ви) всеки да живее в друга квартира. Това ще ви даде нужната дистанция за учене и среща с приятели. Когато завършите и си намерите работе, ще можете да си наемете и по-добро и голямо жилище, където всеки да има лично пространство.
Ако останете да живеете заедно, ще се разделите. Предложи му това решение, ще видиш, че изведнъж ще започнете да се разбирате много добре.
Ева

2.   Ами авторке, напасването на характерите става с много компромиси и откровенни и СПОКОЙНИ разговори. Трябва да се научите да си уважавате мнението. Това разбира се не означава, че автоматично ще се съгласяваш с всичко. Ако нещо не ти харесва или някой негов навик прекалено те дразни просто се постарай тактично и спокойно да му обясниш. Също така приеми, че всеки човек е различен, всеки си е със своя характер и навици. Трябва да приемаш различията в човека, той също в теб. Това става с времето. Когато живеете заедно напрежението става по-голямо. Не подтискай себе си. А се научете да си говорите за проблемите за да може да ги преодолявате. Но не със скандали. Просто намери тона, начина и времето... Успех!

3.   Здравей :) Виж моята тема в същия раздел "Защо просто не се освободим" и ще се видиш след няколко години.. И при нас беше от самото начало с караниците.. с времето уважението изчезна.. той започна да си пише с други, аз ревнувах, карахме се.. още сме заедно, но караниците си остават.. :) Помисли добре, наистина по-добре сега да приключите. Или поне си дайте някакво време, помислете малко. Не си мисли, че ти си виновна обаче. Защо мрънкаш? Какво у него те дразни? Казваш ли му? Той прави ли нещо по въпроса? И аз бях така.. вечно недоволна. И истината е, че съм била, защото той не прави нещата така както аз съм свикнала и така както аз ги виждам. И 4 години се опитваме да се напаснем и не можем. Имах една кратка връзка за месец. Бяхме се разделили с моя. Ами другият човек отговаряше напълно на мисленето ми. Не съм му мрънкала. Той просто успяваше да посрещне очакванията ми. Не ме дразнеше, държеше се мъжки. Та все си мисля, че явно нашите половинки са някъде другаде.