Дилема - не си пасваме изобщо, но съм влюбена
В нищо не си пасваме- нито като хора, характери, нито в секса, дори в целувките. Изобщо нямаме и общи интереси, дори една допирна точка. Говорим на различни езици, никога не можем да се разберем кой какво е искал да каже, а уж и двамата сме директни. Имаме и общи черти -егоцентризъм, ревност, свободолюбие, гордост, високи критерии и изисквания към отсрещният.
Съответно той се дразни аз като говоря, аз умирам от досада, когато той разправя едни и същи истории по 5 часа и половина. Той не ми и дава да говоря много, той иска да го слушам.
Всеки се опитва да командва другият и да се наложи. И двамата не гледаме гредите в собственото око, а треските в отсрещното.
Той има едно виждане за живота, аз съвсем друго.
Не чакам с нетърпение срещите ни, защото нямаме какво да си кажем, а и целувките и секса не ми допадат. Не ми е добре с него, скучно ми е, а и не мога да се отпусна. Напрегната съм. Поне това е от моя гледна точка, от негова може да не е така, защото чака с нетърпение да се видим.
НО
Има голямо привличане, има химия между нас. Много е хубав. Той е много мил, внимателен с мен и ме уважава. Може да му се има доверие. Дори е склонен на някои компромиси.
Това достатъчно ли е за една връзка? Имаме ли някакво бъдеще? Само не ми отговаряйте да опитам, а пък после да разбера, защото имам какво да губя ако опитам и то много неща. Най вече чувства и време, което за мен са най-ценните неща и не обичам да ги раздавам току така. В момента нямам нито сили, нито време за връзка. Също така има и други обстоятелства, които са сложни за обяснения и твърде лични, но накратко-рискувам много. Какво ще ме посъветвате?

Коментари

1.   „Имаме и общи черти -егоцентризъм, ревност, свободолюбие, гордост, високи критерии и изисквания към отсрещният. “
Авторке, да ви имам и общите черти - всеки един такъв човек има нужда от друг, който е готов да прави компромиси, добър слушател, които да се опитва да те разбере и е всичко друго, освен егоцентрик. Казвам ти го, защото самата съм с мъж-егоцентрик и благодарение на вродената ми търпеливост и много любов все още сме заедно. Ако бях почнала в негов стил, до сега да сме се убили у дома. Ние обаче се допълваме перфектно и непрекъснато комуницираме, имаме какво да си кажем, допълваме се и в секса, и в живота. С нетърпение чакаме да се видим след работа, а сме от много дълго време заедно. Вие днес сте нямали какво да си кажете....
Голото привличане не е достатачно за една дълга връзка. Остави нещата да се развиват, но ти казвам - остави времето да реши. Сама ще видиш, че ще достигнете една граница, когато няма вече да можеш да издържаш и сама ще искаш да се разделите.
П.П. Авторке, много внимавай с този характер, защото ще е много трудно да намериш мъж така. Мъж с подобен характер по-скоро ще си намери подходяща партньорка, защото заради възпитанието си и очакванията като цяло към жените има по-скоро отстъпчиви жени, готови да правят компромиси, отколкото отстъпчиви мъже. Дори да си намериш един ден такъв мъж, той ще е плюнка в очите на околните, мъж под чехъл и ще бъде кастриран като мъж в обществото. От една жена се очаква да умее да комуниците, да разбира другите, да показва емпатия, да е търпелива, готова за компромиси. Това са и черти, необходими на добрата майка, а ако си действително такава, каквато се описваш не те виждам като майка.
Работи над себе си най-вече, но с този мъж и без това няма да си щастлива

2.   След като има любов какво повече искаш....

3.   Авторке ти такова оплакване му хвърли от тоя човек, че все едно ти са опрели патлак в челото за да ходиш с него. Хектор

4.   До 1 -по принцип съм съгласна съм с теб. Но това че съм споменала само отрицателните си качества, които съвпадат с неговите, не значи че нямам положителни качества и че ми е толкова гаден характерът. Ние още не сме задълбочили. Казах му, че трябва да си помисля и ето сега съм в процес на мислене.
До 2- да любов има, ама не съм добре с него.
До 3- много се смях на коментарът ти :D Ама то май наистина така изглежда отстрани.
Просто търся обяснение и решение, защото наистина много го харесвам чисто визуално и е готин като човек, но наистина не си пасваме. Щом дори не ми е интересно да се виждам с него, изпитвам някаква болка като го видя и го виждам и в неговите очи-сякаш е мъчителна любов. Не е нещо, което ме прави щастлива. Напряга ме, натъжава ме. Целувките са мъчение, сексът и той. По задължение го правя с него.
Объркано ми е и не знам какво да му кажа.

5.   Авторке, разбира се, че имаш положителни качества - не е лесно например да си честен със себе си и да се анализираш така, както ти го правиш. Егоцентризмът обаче не се лекува лесно и съберат ли се двама такива, ужас!
Това, че не ви върви сексът е само черешката на тортата и показва, че същност нищо не ви върви.
номер 1

6.   Здрастииии,

ами... в пълно противоречие си!

" Той не ми и дава да говоря много, той иска да го слушам. " / тук.

" Не чакам с нетърпение срещите ни, защото нямаме какво да си кажем, а и целувките и секса не ми допадат. " / и тук.

" Не ми е добре с него, скучно ми е "

И сега забележи:

" Има голямо привличане, има химия между нас. " за каква химия по точно говориш? обясни.. защото нали : " целувките и секса не ми допадат. "???

" Той е много мил, внимателен с мен и ме уважава" – е как така те уважава след като:

" Той не ми и дава да говоря много, той иска да го слушам. "

А със това: много е хубав ми стана ясно защо си с него. :)

За мен нямаш бъдеще с човек, които просто си стои и си хубавеее.. връзка без общи интереси, гледане в една посока, споделяне, разбиране, доверие и т. н. няма да я бъде.

Ама нали е хубав... :)

Ан.

7.   Само един въпрос - сасво значе, че правиш секс по задължение с него? Да нямате някаква сделка или нещо подобно? Да не сте в ролята - началник - подчинен? И изобщо секс по задължение секс ли е?

8.   Не се вкарвай в тоя филм, авторке. След като още от самото начоло виждаш толкова отрицателни неща, а и самата ти усещаш, че не сте един за друг значи няма смисъл. Аз съм в същата връзка, само че от доста време вече. Моята грешка беше, че в началото се впуснах много бързо, влюбихме се силно и си затворих очите за всичко това. А сега, когато вече чувствата се поуспокоиха е голям кошмар. Нито можеме да се разделим, нито да живеем заедно... Ще се карате много, ще се подпискате и ще си съсипете нервите. Моя съвет е да не си губиш времето. Виждам, че ти е интересно. Явно има в него нещо по-различно от досегашните ти партньори, привлича те, но това не стига за една връзка. Ако беше човека за теб нямаше да си задаваш тези въпроси. По принцип характери се напасват, но не и когато сблъсъкът е толкова голям.

9.   Ще те посъветвам да порастнеш и да не търсите вината в другия а да се замислите дали не сте и вие проблема и дали приятеля ти не се чуства така. Аз съм играл роли за да видя наглоста докъде може да продължи. Като не се устваш щастлива не бъди с него света е голям има достатъчно мъже да опиташ и разбереш какво търсиш и какво желаеш занапред сигурен съм че и приятеля ти не е щастлив със теб!
Бъдете малко над нещата като няма тръпка и добро а само привличане не е любов аз имам привлиане към много красиви момичета но не ги обичам! И не бъдете подли защото в отношенията нещата са като омагйосан кръг бъдете искрени и не лъжете хората до вас защото ги обърквате а неминуемо това било сега или после ще промени и вас ;) Бъдете хора

10.   Аз направо ви се чудя какво правите заедно тогава, от негова страна не знам как е, но ти не го заблуждавай. Много ми е странно как сексът с него не ти харесва, а пък има привличане..

11.   Е, добре де, как така има голяма химия и привличане между вас, а не се разбирате? Искам да кажа, че ако наистина имаше голяма химия между вас, и двамата бихте направили компромис и бихте се опитали да бъдете по-търпеливи един към друг. Един от вас трябва да направи крачка към опознаването на другия и да бъде търпелив с него и с очакванията си към него. А другия, ако иска да бъде с теб, ще ти отвърне със същото.

12.   Аз съм в почти същото положение. Разликите са, че моя не е красив и целувките ми харесват (за секса не зная, защото не сме стигнали до тази фаза вече 1 година). Като 2 остри камъка сме. Всичко лошо, което притежавам аз, той го има в изобилие. Надменен, безчувствен, циничен, безразличен, не си мери приказките и обидите, агресивен, ревнив и сръдлив. И двамата сме пълни откачалки, но сме много страстни и диви. От друга страна той твърди, че има сериозни намерения към мен, че ме обича, че иска деца от мен, че иска да се женим. Много държеше да ме запознае с роднините и приятелите му и го направи. Иска да живеем заедно. Но така му липсват първите 7 годинки, че направо започва да ме отвращава вече. Виждаме се в месеца по 2 или 3 пъти, а живеем блок до блок, защото има само сърдешки и безразличие. Веднъж дори не ме потърси цял месец, защото ми бил сърдит, тъй като аз съм му била сърдита и съм го била разочаровала :))) Лошото е, че никой не прави компромиси и аз не виждам бъдеще с него и затова след всяко скарване се опитвам да си го избия от главата. И се получава - изстивам към него бавно, но сигурно ;)... Живота си знае работата и с времето всичко си идва на мястото без да се налага да се форсираш с някакви кардинални решения.