Да бъдеш любовница на женен мъж
Правилно ли е или не? Какво в чувството? Какво изпитваш, когато знаеш, че той не е само твой? Можеш ли да бъдеш напълно щастлива с такъв човек?

Подобно решение е въпрос на личен избор. Любов? Пари? Сигурност? Какво очакваш да намериш в този тип връзка?

Аз съм момиче на 18 години. Случи се и на мен. Изпитвам силни симпатии към обвързан мъж, той към мен също. Моли ме да бъда с него, а аз не спирам да твърдя, че не е правилно, колкото и да ми се иска да бъда с него. Трудно ми е да реша. В крайна сметка, ако не съм аз, ще е някоя друга! Но от друга страна ще съм тази, която няма право на претенции, която получава откраднати мигове, болезнено-сладки моменти. Няма да съм лошата, но ще съм сгрешилата!

Очаквам съвети или каквото ще да е. Благодаря предварително.

Мерилин

Коментари

151-200 от 225

166.   една отчаяна съпруга рекла - като се разведа ще стана k... , ама кой ще ме вземе като съм стара, грозна, мързелива и фригидна. Жена с достойнство не търпи изневери, а се развежда навреме, а некадърната и мързеливата търпи резили... смещно е да си верен, когато на тебе не са ти верни, май търпите за пари или защото не сте способни да си намерите някой друг, , , като се развeдете, тогава ще започнат да ви наричат с.... петте букви.... та вторите съпруги струват 100 повече от зарязаните...

167.   и.... лекувайте си гъбичките, че е гадно...

169.   Мога да кажа защо аз имах връзка с женен мъж.Защото никой друг не ме беше ухажвал по толкова хубав начин и не ме беше карал да се чувствам толкова желана.Правила съм опити със свободни мъже,но освен да се опитват да ме мачкат,друго хубаово не видях.Да,знаех че всичко е измамно,но бях благодарна като изгубих доста години за съжаление.Тук има много моралистки,но да не забравяме и колко много омъжени жени стават любовници на женени мъже.Аз пък това не го разбирам.......

170.   Да бъдеш любовница на женен мъж??? хм... Дали е правилно - не, не е. Дали е морално - не, не не е. Дали е като истинска връзка - не, не е. какво изпитваш като знаеш, че не е само твой - нищо кой знае колко особено. Можеш ли да бъдеш напълно щастлива от такъв човек, не и ако оставяш отговорността за собственото си щастие в ръцете на друг човек (при нормална връзка важи същото)

Да бъдеш любовница на женен мъж е... тежко. Да, това е думата. Не защото спи с жена си, не защото го виждаш рядко, не защото имаш график на обажданията и т. н., а защото нямаш право да мечтаеш, да правиш планове за деца, брак и т. н. За една жена това е трудно, защото когато обикне някой иска или не, започва да мечтае за съвместно съжителство с този човек, започва да иска да изгражда семейство. Когато обаче половинката ти има такова, ти си забраняваш сама да мечтаеш и започваш да живееш ден за ден (което има своите ползи, разбира се) Но като цяло периода, в който свикваш, че това е така е доста тежък.

С времето връзката си влиза в някакво русло и я приемаш такава, каквато е. Тогава се случва нещо прекрасно. Разбираш, че си СВОБОДНА да се влюбиш в друг, да правиш секс с друг, да ходиш където си поискаш, с който си поискаш, да не даваш отчети. Ти си свободен човек, неангажиран, имащ правото да търси своята половинка, с която да изгражда бъдеще. Любовника ти тогава става просто час добре прекарано време, сладък откраднат среднощен разговор по телефона.

Трогателно е как се измъква от вкъщи, за да дойде да те види. Заблуда е някаква, че на празници не е с теб, защото ако те обича - намира начин да бъде с теб, винаги ти е предвидил подаръче някакво, малко време, ласка.

Това, че не заспива до теб.. не го мислиш особено. Само понякога.

Трудно е в моментите, когато ти трябва помощта му, а не можеш да му се обадиш, защото знаеш, че е със жена си. Но това те учи да се справяш сама с проблемите си... и да НЯМАШ нужда от него.

И когато после се разделите, защото такава връзка е обречена на своя край (малко са онези, които се развеждат и обикновено не е заради любовницата и то е след едни 10-15 години) Та когато дойде края - не е страшно. Защото не си имала този човек напълно и някак не можеш да изгубиш нещо, което си нямал.

Такава връзка бива и хубава, защото се виждате малко и гледате само да сте добри и нежни един с друг, да не се разправяте, да не губите времето си в празни караници и сръдни.

Тежки са моментите, когато си тръгва през вратата. Тогава мисля, че съм плакала най-много. И не защото отива при друга, а защото времето не ти е стигнало да му се нарадваш, а той вече си обува обувките и не знае какво да ти каже. И гледа да се изниже възможно най-бързо, защото му е неловко от очите ти и от това, че не може да ти каже : до утре. Защото за утре не се знае.

С годините обаче разбираш, че този човек е страхливец, който не се решава да промени неща, които не му харесват, а търси при теб бягство от проблемите, с които е неспособен да се справи. И започваш да спираш да го искаш за партньор. Осъзнаваш, че с него любовта е хубава, че е много сладко, но дотам. Ти реално не искаш такъв мъж за себе си. Разумът си казва своето.

Обикновено ти го зарязваш или се разделяте, ако жена му разбере.

Горе долу това беше за мен да бъда любовница на женен мъж. Не съжалявам и за секунда, че съм била в тази "роля", защото научих много неща през тази връзка. Останаха ми красиви спомени и понякога, когато си мисля за този мъж се усмихвам. Сега отдавна той е минало за мен и е спрял да ми липсва, но остава спомена за нещо преживяно... Сега той е разведен и след развода си ме потърси, но аз вече бях разбрала, че не го искам, не и него, какъвто го видях и както видях, че се справя с проблемите си. За какво ми е такъв мъж - такива можеш само да ги използваш за секс и толкова. Жена му се ожени повторно и доколкото знам е щастлива. Аз също съм вече семейна, а той е сам.

Нещата от живота, авторке. Не драматизирай и гледай да ти е хубаво и да направиш щастието си сама, а не да го поверяваш в ръцете на друг човек. Постигнеш ли това - имаш победа :)

172.   от 169 до 170

Много добре си описала всичко. Аз съм гледала по същия начин на тази си връзка. И със сигурност нямах чувство на загуба, защото винаги съм знаела, че това не е Моя човек. За съжаление не срещнах и свободен мъж, който да е това което искам. Късмет....

173.   явно вашите са били наистина страхливци, при мене се разведе за 2 - 3 месеца, но аз не исках да съм с него.

174.   Браво за написаното от 170. Точно такова е чувството, но... кой казва, че връзката е обречена?
Аз бях 7 г. любовница и вече толкова съм му съпруга. Нищо сигурно няма, включително не е сигурно, че връзката ви е обречена.
Останалото си го описала. Аз най-много съм благодарна точно за това, че се научих да имам любовна връзка, но да разчитам само на себе си. Днес съм подкрепа, а не тежест - днес съм самостоятелна жена за разлика от бившата му да кажем..научих се да бъда любовница на съпруга си, а това ми гарантира страшно добър и хармоничен брак.
Нямаме никакви проблеми за разлика от всички двойки около нас. Учиш просто много като любовница - учиш се как да разбереш мъжа и как да го задържиш до себе си и дори да се разпадне връзката с този точно мъж, то от теб става страхотно добра съпруга, защото винаги ще си останеш любовница - самостоятелна жена, ще можеш да обичаш и да се отдаваш истински, пренебрегвайки егоизма си и интересите си, а който има щастието да те спечели ще има цял живот до себе си истинска жена...защото ще оцениш нормалната връзка, нормалните неща с един мъж вместо да мрънкаш и да се оплакваш като госпожите

175.   Така и никога не можах да разбера едно нещо. Защо дамите - любовници винаги си мислят, че "госпожите", демек съпругите задължително са мрънкащи и оплакващи се?
Те са същите жени като тях - ту весели, ту тъжни, някои са диви и бурни, други са по-скромни. Нито едно качество не ги различава, защото жената си е жена.
Кога най-после ще разберат, че образът на мрънкащата и вечно недоволна съпруга е прекрасно извинение на изневеряващите мъже и почти никога няма нищо общо с истината. Е разбира се, има и изключения.

176.   175, а ти защо си мислиш, че няма мрънкащи и недоволни съпруги? Имаш ли си на представа за каква 1001%-ова досада става въпрос?!
СИГУРНО има и такива любовници... но, хе!, кой би търпял подобна любовница?! Такива жени си остават или съпруги, или свършат сами... Няма как една мрънкаща и вечно недоволна досада да стане любовница... Кой идиот би я обичал? Не е ли така?

177.   175 като не е мрънкаща, защо да й изневеряват

178.   177, а защо реши че на 175 и изневеряват? А любовниците в ролята на съпруги не са ли мрънкащи? Парадокса на смемените места. Я намери един мъж, който е превърнал любовницата си в съпруга /или съжителка/ и го попитай дали вече и тя не е мрънкало.
А пък на 176 - кой би търпял такава любовница? - ами не знам пич, ама аз познавам поне двама, които са вдигнали ръце от претенциите и исканията на уж "безрезервно отдадените и нищо неискащи, а само даващи" любовници. Хайде не го мислете толкова - кой каквото си посее.

179.   177 имам приятел, който се ожени за любовницата и са щастливо женени и определено не е мрънкало, май си от тарикатите и страхливците, които само искат да вземат, ама не и да дават. никой не е длъжен само да ти дава, т. e. само да го използваш!

183.   Бидейки убеден, че коментарът ми няма да бъде публикуван ще кажа: Явно повечето жени (над 90%) не са от най-умните същества на планетата (меко казано, в опит да не ми се анулира коментара). Заради един с. е. к. с. са готови на всякакви "жертви", "да страдат" и пр. И когато един мъж има любовница - това е защото жената е пожелала това да се случи. И после "страдала"... Има нещо, което не е наред в женската психика. Всички обожават "да страдат". Е, нормално ли е това?

Модератор - не публикуваме само лични нападки и обвинения. Всеки има право на мнение

184.   Коментар 183 е сексистки, защото слага цял пол под един знаменател (били жените не от умните същества). Ами може би майка ти спада към тази категория хора, но нали знаеш, че няма как да има умни мъже ако няма умни жени да ги родят, възпитат и отгледат.
За свободния избор на жената в такава връзка съм съгласна, но това не смятам, че намалява проблемите.
Повечето жени (не всички) просто не можем да разграничим секса от чувствата - тоест имаме нужда от чувства, за да правим секс. Причината е в женските хормони и природа. Просто жената носи 9 месеца плода от „единия с.е.к.с.), ражда го с риск за живота си и го гледа 18 години. Последиците са много големи за жената и затова тя търси чувства, сигурност, обещания понякога там, където ги няма :)
За единият секс по-скоро мъжете сте готови на всичко - на лъжи, на преструвки, на заблуди, на войни, кръвопролития (виж Троя).
За жената сексът е странично нещо, а коронацията се нарича „майчинство“.
Това не можете да го разберете, защото цял живот сте под влиянието на тестостерона, не можете да носите дете в себе си и да кърмите.
Ако искаш да се почувстваш жена просто си бий естроген няколко седмици ...можеш и по неволя да го усетиш като ти поспре тестостеронът след 50те ти годинки.

...но по принцип си прав - да бъдеш съпруга, любовница и така нататък е личен избор. Човек носи преди всичко отговорност за своя собствен живот и страда от изборите си, но не мисля, че това е темата тук, а просто разни дами споделят болката си от този избор без да винят мъжа и секса и без да пишат, че 90% от мъжете са едва ли не безмозъчни същества, което е много вероятно според твоята теория, защото безмозъчни същества раждат и безмозъчни същества...

185.   Да си любовница е жалко. Жал ми е за жените, които го правят. В името на любовта потъпкват дойстойнството, гордостта, себеуважението. Да оставиш да те ползват за задоволяване на нагона си докато не искаш нищо в замяна... Извинявай, но трябва да си много глупав, или... влюбен. Мъжът има всичко в тази ситуация- има си жената, любовницата, всичко е 6. А жената какво има- гавра с тялото и най вече душата и.
Наблюдението ми от жени, които са имали любовници е, че имат трайни психически увреждания, ако връзката е продължила повече от година.
Наистина много ми е жал за такива жени. Като съвет мога да кажа, спрете на време. Послушайте разумът и насочете чувствата си към свободен мъж, за да изживеете една пълноценна любов.

187.   185, пак една на която й изневеряват, моите наблюдения са, че с трайни психически увреждания са жените, на които им изневеряват. мъжът в тази ситуация е раздвоен - не желае женицата, но и не иска да се разведе поради определени причини.

188.   Жените карате на принципа "моето си е мое, но и чуждото е мое". Бившата ми жена чукаше шефа си. Носеше повече пари в къщи и си траех. Шефът и умря. Реших, че всичко е минало... Но не, започна да чука и новия шеф. Леко се издразних и си намерих и аз какво друго да чукам. Хвана ме и станах най-черния дявол :) Ама много черен!!!
Писна ми и я разкарах! Бързо и без компромиси!!!
Сега живея просто и лесно ;)
Та да бъдеш любовница е о'к, но да имаш любовница е непростим грях

190.   Нищо не е грешно, когато е доброволно и с желание от двете страни. Малко толерантност трябва

191.   Нито един женен мъж няма да се разведе с съпругата си!

192.   191, не бързай с генералните заключения - моят се разведе и създаде семейство с мен, която му бях любовница. Всичко се случва, но не бива да се надяваш на това. Зависи много от мъжа и дали ще намери смелост да се бори. Понякога дългът е просто по-силен както и собствеността, но Любовта по-често побеждава :)

194.   191, и при мен историята се разви като при 192. Не генерализирай, моля! А и не всички мъже имат любовници по едни и същи причини.

195.   193 и 194.. бъдете честни и признайте, че вашите любовници са ги изгонили жените им-затова са се развели. Нали? познах ли?

196.   За 194 не мога да говоря, но за себе си мога да кажа, че не беше така, защото съпругата изобщо не разбра за нас до официалното ми представяне, след като бяха разделени. Той просто изчака неговите деца да отидат да учат в друг град и се изнесе веднага след това, живя 6 месеца сам преди да обявим официално връзката си и никой не знае, че съм му била любовница. Бяхме просто много дискретни, а и мисля, че жена му не се интересуваше до момента, в който не получи документите за развода. Интересното е, че дори когато той живя 6 месеца сам, тя не си помръдна пръста да спаси брака си или нещо такова, но когато видя, че той има друга стана ужасна и се почна с класика драмите като опит да настрои децата му против нас и дори се опита да го изнуди - или тя, или аз, а като затвори телефона се спукахме от смях. Нещо съвсем се беше омотала и до последно не осъзна, че е изоставена. Мисля, че беше очаквала през цялото време той да се присламчи да спсаява брака им, защото той тактически също умно постъпи като в рамките на поредния лют тяхен битов скандал се е изнесал и тя е очаквала просто, че той ще се извини или нещо такова, защото до тогава той се е отнасял добре с нея и е постъпвал според очакванията ѝ, за да си спасява брака и да си гледа децата, но в момента, в който птичетата отлитат от гнезтото....
Извадих късмет също, защото тя се е карала с неговото семейство (родители, братя) и е била студена с приятелите му, така че много бързо бях приета и мина всичко по-добре, отколкото мислихме и двамата.
Много е трудно, когато бившата жена е била обичана и уважавана в средата на мъжа и в семейството му. Едната снаха в семейството има подобен проблем - на празници канят и бившата жена, което за новата съпруга е ужасно, но аз изкарах късмет. Всъщност не разводът ти е проблем - с малко повече настояване мъжът ще се разведе, но какво става след това е проблемът.
Повечето мъже мисля ги спира дългът към децата и страха да загубят семейното жилище, както и имат известна степен навик към живота с тази жена, общо минало и хубави моменти все пак с нея. Много се притесняват какво ще кажат другите ако се разведат и така нататък, но мъжете мислят и по-разумно от нас, планират и не са толкова подвласни на емоциите - знаят как бавно и славно да си постигат целите, а ако ви обичат и упражните малко повече натиск, нещата се случват просто, но докаго могат да имат и вас, и брака си едновременно, няма да си помръднат пръста.
Моят се разведе при първият по-сериозен натиск от моя страна, но и аз знаех кога да предявя претенции и изчаках удобен момент. Дали ви обича и не иска да ви загуби е най-важното както и какви са отношенията му с жена му. Ако той обича нея или има поне приятелство и уважение, няма да се разведе, но ако не е щастлив и има караници, ексцесии вече като при моя - имате добри карти. Лошо е като мъжът е слабохарактерен, той няма да намери сили, но пък с такъв не си губете и без това времето.
Да бъдеш любовница е тежко понякога, но поне си самостоятелна жена и ще се оправиш и без мъжа. Съпругата, която е свикнала да разчита на него и материално, психически да го обвинява за всичките си неволи и да ѝ организира и издържа начина на живот е в по-трудното положение, защото нейният свят се срива при развод. В началото си мислих, че няма да бъде възможно да живея без този мъж, но по едно време се събудих, дадох си сметка, че и без него животът ми е чудесен и имам много обожатели и му хвърлих картите на масата да избира. Да, има риск да избере жена си и семейството, но вие няма какво да губите - ще ревете няколко месеца и ще ви мине. Днес съм убедена, че той ме обича по-силно вече. Гротесктното в случая е, че се научих да живея и без него точно като любовница и днес имам и свой живот и приятели извън брака, хобита, взимам решенията си често сама и не правя каквото ми каже. Не смятам, че съм типичната съпруга, но без този опит, нямаше да знам и половината за мъжете.
Да си любовница е период в живота ви, винаги, но не е животът ви. Дори да не се разведе конкретният мъж, вие в последствие ще осъзнаете, че сте научили много как да бъдете добра съпруга на мъжа си и как да го задържите при себе си докато браковете на другите около вас ще се разпадат. Често дори ще ви питат за рецептата на щастливият ви и дълъг брак, но не правете глупостта да кажете някога, че сте била любовница. Запазете тайните си, защото и днес това унищожава доброто име на една жена. Бъдете дискретни, за да можете да продължите после с живота си и като съпруга на някого. Не поглеждайте назад ако човекът не се е развел, вземете доброто и научените уроци, но не го търсете повече и не мислете за него. Никога не бъдете за втори път любовница на някого и по възможност си спестете изобщо положението на любовница. Днес бих постъпила друго яче и бих поставила още в началото ултиматум и може би щях да загубя точно този мъж, но никой не може да ми върне пропилятите години в самота и чакане, самотните нощи, плача, особено в първите години на влюбването си като разбита. Ако един ден имам дъщеря ще ѝ разкажа за нашата история и ще се опитам да я предпазя от подобен опит, макар че не съжалявам за самата себе си, но по-слабите жени и характери се пречупват и не една любовница се е самоубила или самоунищожила с алкохол

197.   195, ще те разочаровам. Просто един ден ми писна и му поставих ултиматум-или се развежда, или всеки поема по пътя си. Скоро след това се разведе. С жена му се запознах покрай сина им. Нямам какво да деля (вече) с нея. Тя никога не разбра, че ние сме били любовници през последната половина от брака им. Не е лош човек, просто не е била за конкретния мъж и сама го осъзнава и го е споделяла с мен. При нас, по празниците, винаги е поканена. Защото я каня лично аз. Надявам се, че също като мъжа ми, сега тя е по-щастлива.

198.   Извинявам се, че ще пиша отново, за да отговоря на 196. Не харесвам хора, които се занимават със женени, но с последните изречения на коментара си ме впечатли. Прави ти чест, че съветваш младите момичета да не стават любовници. Още повече ти прави чест, че признаваш собствените си грешки. Знаеш ли, дори ми стана симпатична. А по повод на това, че има жени, които се самоубиват или алкохолизират заради незавидната си роля на любовници, си мисля, че те са читави и стойностни жени, които са имали малшанса да се влюбят в неподходящия човек. Защото любовницата, с която съдбата ме сблъска-на мъжът ми, разбира се-далеч не беше толкова чувствителна. Обратно-беше подла, нахална и нагла. Може би ако беше от тоя тип за който ти разказваш, някак си чисто по женски бих я разбрала. Убедена съм, че всеки случай е различен, но съдейки по този боклук, убеждението ми е, че повечето любовници са брутални жени, жени без съвест и без нищо човешко в тях. Искрено се надявам да не приемеш думите ми лично. А, забравих, 195 съм...

199.   Мъже и жени! Любовници и съпрузи! Четейки коментарите все повече се убеждавам, че човекът не е моногамен и в никакъв случай разни обществени морални норми под формата на институцията брак не могат да преборят природата! Обичайте се, обичайте децата си и спрете да се обвинявате един друг за това!

200.   моята връзка със женен мъж е от скоро. Познавах от преди години тогава аз бях женена още тогава се влюбихме. после се разведох имах връзка със него той беше свободен тогава После се разделихме той се ожени има и 2 деца. От 1 месец пак сме заедно странното е че за втори път се влюбихме. Не знам как ще свърши всичко това

201.   191, моя се разведе, и още няколко приятели също се разведоха... никой е в сферата на фантазиите....

225.   Ха, ха, ха, хааааа, колко много коментари и кой от кой по-добри!! А сега и дядо ви Манол да каже нещо: Мило момиче, да си любовница на женен мъж - нищо лошо, само не допускай да се влюбваш и това да е любовта на живота ти и т. н. романтики, че ще стане лошо! Послушай ме, аз цял живот съм бил с любовници, ама не по една, а са се засичали и по две, та ведъж даже и три дори, докато да разкарам помило подраго най-първта по реда си, та едва смогвах да се оправям, че и у дома да се отчитам.. Дядо ви Манол цял живот е прелъгвал женичките с китарката и с хубави думи и секс да се влюбват и после ги е зарязвал.. Това те чака и теб мило момиче, хич не се и заблуждавай! Виновни сте си вие жените. Разбивате ни сърцата, пък после имало "мачовци", както беше написано май от номер 13. Ами ще има. Трябва да има любовници, трябва да има откраднати сърца, трябва да има кой да оправя красивите жени, трябва да има брутални и фалшиви боклуци като мен, та и вие да сте щастливи, а после да плачете и да видите лесно ли ни е било на нас, когато ние сме плакали..

226.   Съгласна съм с Манол не само жените но като цяло хората сами си го правим.Честно казано почвам да се отчайвам като гледам какво е положението ще се стремя да не избързвам с връзкии и когато попадна на човек който има чувства и аз към него ще се стремя да не постъпвам като повечето жени и да запазя юбовта ни повечето хора не го съумяват не мисля че е невъжможно трудно е по-трудно е да намериш човек който наистина да държи на теб повечето хора изпускат шанса си за жалост и не оценяват каквото имат.Жените създават мачовците и за жалост дург жени си го онасяв двама мои познати са бии мили момчета а се га го удрят през просвото бии са наранени брутални от бившите си и после се удят защо мъжете са такива жените са такива това за мен не е оправдание въпреки че ги разбирам ако серщнат жена или мъж който плени сърцето им не трябва да го раздават както сега и да използват заученото оправдание защото ще изгубят човека и може после да съжеляват и накрая да си останат сами или нещо от тоцзи човек.Като видиш че овека о теб не струв случва се рядко хората се намират от пръв път то трябва веднага да скъсаш а не да протакваш и да изглеждаш жалък не знам толкова изкувствено ми изглеждат днешните взаимотношения .

228.   ЕДна бивша любовница
Много е кофти по Нова година, Коледа и т.н. да си сам, отиваш с приятели, но те са на двойки... Имаш самостоятелност, да, но и съпругите я имат. Мъжете не обичат прекалено самостоятелните жени, харесват кошутите. Раз брах го като съпруга след 15 години брак. Е, аз съм много бърза и повраълива в отношенията, промених се, посъчувствах му за това, че е бил недозадоволен и му направих от моите о.р.а.л.ни изпълнения.
Не се лъжете, мъжете търсят секс, а не любов.
По-добре сама, отколкото зле придружена.

230.   Здравей, не четох коментарите които са ти написали, прочетох единственоисторията ти. Аз имах връзка с женен мъж в продължение на 2 години. Бях на 19, тогава бях жадна за любов, която да бъде изпепеляваща, страстна, момчетата на моята възраст не можеха да ми я осигорят, тогава го срещнах на 37 красив и богат. Беше всичко което търсех. Звънеше ми постоянно, излизахме, забавлявахме се, купуваше ми скъпи подаръци и ме водеше на невероятни места. Знаех, че връзката ни в един момент ще приключи, но не мислех за това. Наложи ми се да замина да уча в чужбина- тогава дойде края. Спомням си за него само хубави неща, така и не съжалих, че сме били заедно. Изживей любовта си!!!

231.   М41 Чета, чета колко много "моралистки" има и какви свине сме мъжете, че използваме, заблуждаваме, омотаваме непорочните любовници и направо на момент се гнуся от себе си. Сигорен съм, че всичките тези моралистки(семейни и не семейни), които дават тези заключения как се заблуждават любовниците с обвързаните мъже, поне 80% от тях също са имали или подържат подобни връзки.
Моята история е малко по различна и не заблуждавам никоя и не обещавам каквото и да е. Аз съм обвързан с прекрасна жена, домакиня, майка на 10 годишна дъщеря, но не дотам разкепостена в секса. Подържам връзка с още 2 жени и за да не ме нападнат веднага "моралистките" ще кажа, че едната е семейна, а другата е с дългогодишна връзка. И с двете съм си изяснил какви ще ни бъдат взаимоотношенията преди да започнем връзките, но малко аз се влюбих в първата с която съм от 6год, но въпреки това зная до какво ниво трябва да е това увлечение. С втората е обратното (тя се влюби в мен), но и тя знае до къде трябва да се увлича. Интересното в случая, че и двете знаят една за друга и искам да питам "моралистките" кой, кого лъже и заблждава тук. Отварям скоба само да кажа, че втората малко недоволства заради първата, НО...
Всеки нека си живее както намери за добре. Така че мили дами и момичета, когато започвате една такава връзка пресметнете докъде можете да се раздавате и колко може да очаквате от този мъж, за да няма после "Не искам" и "Омръзна ми да съм ВТОРАТА".

232.   Всеки може да се влюби - колко и невероятно да звучи на по-циничните от вас. Някои за кратко, други за по-дълго, но и най-леденото сърце може да бъде "разтопено". Всяка история е различна. Твърде предубедено е да ги слагате под общ знаменател. Но повечето хора не са способни да погледнат от друга гледна точка освен от своята. А повечето хора, за съжаление, са се превърнали в циници, отричащи любовта. Може би от страх, че могат да бъдат наранени... Кой знае.

Следващия път, като разберете, че някой ваш познат има любовница или че някоя ваша приятелка има връзка с женен мъж, разбира се, че можете да си помислите, че го правят само заради едното разнообразие в леглото, заради парите, за отмъщение и куп други подобни причини. Защото другият вариант - че са имали смелостта да си позволят да изживеят нещо, наречено любов, би ви накарал да се замислите дали наистина сте щастливи с вашата половинка или цинизмът е "вкаменил" сърцето ви. А звучи плашещо, нали?

233.   231, в съзнанието ми изниква думата кретен, познай защо :) А правописа ти е като живота. За протокола, зарязвала съм женен точно когато беше най-хлътнал.

235.   До 233 И кое ми е кретенското? Да може и да съм циник, защото животе ме е научил да съм такъв.

И за протокола, какво имаш против правописа ми?

236.   Леле, какво гореща тема.
Време е да се включат с някой коментар и моралистките от категория "Семейство" :)

237.   228 от такива като тебе разбира се, че само секс търсят, едва ли си способна на любов. аз също зарязах, но след като се разведе и имаше проблем, с който не можех да направя компромис.

238.   228 от такива като тебе разбира се, че само секс търсят, едва ли си способна на любов. аз също зарязах, но след като се разведе и имаше проблем, с който не можех да направя компромис.

239.   аз също зарязах, но след като беше се развел, и имаше проблем, с който не можеше да се направи компромис. 228, от такива като тебе, разбира се, че само секс търсят, едва ли си способна на любов.

240.   аз също зарязах, но след като беше се развел, и имаше проблем, с който не можеше да се направи компромис. 228, от такива като тебе, разбира се, че само секс търсят, едва ли си способна на любов.

241.   До номер 236: Ето, включвам се и питам: какво разбираш под моралистка, ако не е тайна? Това не означава ли жена, която не ходи да се ебе налява - надясно и за която думата "вярност" има някакъв смисъл?
Някои любовници тук погрешно си мислят, че са единствените и неповторимите. Едно е да си любовница на наякой - час - два хубави емоции, внимание и подаръчета, и съвсем друго да си му жена- да му гледаш намръщената физиономия, да му переш чорапите и да го търпиш.

243.   241, и да те издържа финансово/за жената. Думата вярност има смисъл само за тези, които по принцип никой не ги ще. И защо ли търпят намръщени физиономии, като могат поне да се разведат. А има съпруги, които също имат любовници.

246.   Аз съм момиче на 27 години. От две години и половина имам връзка с женен мъж, той е на 33. Запознаха ни общи приятели, още от второто виждане се влюбих в него.. и той в мен. Два месеца след запознанството ни започна и връзката ни. Разказа ми че има бебе на почти годинка, с жена му имат брак от година и никога нито преди брака, нито след това е успял да я заобича, каза че тя не е добър човек. Три месеца след първата ни среща, тя се изнесе, взе си и детето, разбира се. Изнесе се, защтото той отказвал да прави секс с нея, отказвал да говори с нея и т. н., но дори не подозираше, че има друга. След около седмица започна да му звъни, иска да се прибере, въпреки всичко още го обичала. Той не искаше и да чуе, дори само при мисълта за евентуално събиране с нея го караше да постъпва от ужас. В началото докато детето беше по-малко излизаха тримата, след няколко месеца започна да си и, лиза сам с детето. Три месеца след като се изнесе жена му, аз започнах да ходя в дома му и да оставам да спя, всяка вечер... и в общи линиида живея там. Влизах и излизах тайно... всеки божи ден.... всяка вечер го чаках да свърши работа, обикновено кам8 през зимата и към 10 през лятотоОбичаме се много, разбираме се чудесно. две години не живее с нея, а с мен. Само че не се развежда, не е с мен официално. Напослеък доста често го питам какво ще правим, а той все казва не знам, искал и мен и детето си, искал да живее с него, криво му е, че расте не покрай баща си и че го вижда един
, два пъти през седмицата, но не понася майката на детето, дори не може да си представи да я докосне, искал да живее с мен и с детето, но знае че е невъзможно(такъв разговор е воден около 40 пъти)Вече не иска да говорим, нямало смисъл, нз какво да реши и как да го направи... Какво да правя да се откажа или да чакам мълчаливо? :(

247.   Никога не съм била ничия любовница, но мисля, че на Вас, авторката, Ви е пределно ясно, че той не е за Вас. Най-вероятно вече изпитвате доста силни чувства към него, щом го намирате за трудно да прекратите тази афера. Може би се опитайте да намерите момче на Вашата възраст, за да забравите въпросния женен. Някое момче, което Ви уважава, обича истински и т. н. Млада сте, имате целия потенциял за колеж, хубава работа, щастливо семейство с правилния и деца, не си пилейте младоста с човек, който го засяга само сексуалното удоволствие, защото както лъже съпругата си, също толкова, даже и по-лесно ще му е да излъже и Вас, както и да Ви навреди. По възможност прекратете тази безмислица най-скоро, а и съобщете на жената, която е имала нещастието да има изневяра в нейния брачен живот, за съпруга й, чиито брак "не вървял добре" и явно е в невидение за начините на развода.

248.   246, щом не се развежда-няма сериозни намерения към теб. Знам, че няма да ти хареса това, което пиша, но две години са достатъчно време за да реши какво ще прави. Не знаел.. щом той не знае-кой знае? Ти толкова ли си сигурна, че той не може да понася жена си? Дали знаеш цялата истина за техните отношения? От позицията на жена с повече опит от теб ти казвам, че мъжете често лъжат-къде жена си, къде любовницата си... Дано не съм права, дано греша, но мисля, че той скоро ще те зареже. А щом живеете тайно, щом те крие, въпреки че е разделен с жена си... ами вземи си отвори очите...

250.   Уважаеми жени, не хвърляйте кал по мъжете и не бъдете толкова категорични в преценките си! Аз съм на 50, имам син на 20, но е 120кг., бавно развиващ се и буйства. Защо пиша това? Защото жена ми е виновницата синът ми да е в това окаяно състояние, тъй като е лекар-доцент, цял живот се е хвалела и биела в гърдите и през годните изпробва (уж за негово добро) върху горкото ми дете какви ли не лекарства, които тотално го довършиха. Към днешна дата тя не може да се справя с него, състоянието му е едиствената причина да не съм я зарязал, да си седя вкъщи и да не съм устройл живота си с любимата си жена. Естествено жена ми я нарича курва, дотам чак изпадна да звъни на семейството й и да обижда дъщеря им. След този инцидент окончатеолно ми падна в очите.
В очите на обществото любовниците са курви, а мъжете с любовници-боклуци, но всеки случай е индивидуален и е глупаво да се правят генерални изводи.
Запомнете едно, скъпи жени-всеки мъж някога е искал да изневери, а това, че не го е направил не е поради това, че вие сте идеални-обстоятелствата са го принудили да остане с вас.
Уви, желанията ни не винаги съответстват на възможностите ни...

251.   До 250.
Значи, докато съпругата ти се опитва всячески да намери някакво лекарство, с което поне малко да облекчи състоянието на сина ви, ти си хойкаш с любовницата, и дори не се се и криеш. И искаш да те признаем за мъченик едва ли не. А не ти ли е хрумвжена, която е люало, че и жена ти те търпи само заради болното дете? Че и тя може да иска да се устрои с любим и достоен мъж, а не с такъв, който изневерява и лъже! И сигурно, като се срещате с любовницата, се оплакваш от "лошата си жена", нали! И защо да не я нарича курва, как според теб трябва да бъде наречена жена, която ходи с женен мъж, при това с болно дете! Може би и на нея трябва медал да й връчим за чест и достойнство!

252.   251, пак повтарям-не може да се категоризират хората, без ситуацията да се познава детайлно. Мъжът не започва сексуална връзки извън дома, защото любовницата изглежда като Анджелина Джоли или уменията и в леглото са като на порно актриса. НЕ! Мъжът особено на определена възраст иска жена, която да го разбира, с която да си споделя маловажни и важни неща, която не очаква от него единствено (както съпругата) да носи пари и да поправя разни неща вкъщи, а го цени такъв какъвто е.

254.   Добър вечер на всички!
Не мислих че някога ще пиша на такава тема. Нека да обясня положението във което се намирам. Познавам момиче от 18 години. Тя ми е повече от всичко във този живот. Опитах се да я забравя много време, колкото и да беше трудно я игнорирах, исках и искам най доброто за нея. Бяха други времена тогава а и аз бях друг човек. Занимавах се със дела не толкова добри. Заради тези неща и реших че е по добре да бъде на страна от мен. След това се преместих да живея на далече във чужбина. Нямало е и ден да не мисля за нея. Реших че е по добре да сме разделени, тя никога не е изисквала от мен стабилна връзка и винаги е била всеотдайна за всичко. Поради причината да я забравя се отдадох на 1-вата си връзка от която имам вече 13 годишна дъщеря. Не помогна да я забравя. След това се свързах със нея и за мое разочарование тя беше сама и ме обичаше еднакво както тогава. Като един страхливец се опитах да я отсвиря и да се скараме. Намерих си друга приятелка която там имаше нужда от документи и реших да сключиме брак за да и помогна. Свикнахме заедно и чакаме втората ми дъщеря. До преди не много време си поставях за цел да не мисля за моето момиче. Не издържах, а по принцип съм железен. Само когато я видях -беше моя инициатива, нямаше нищо което може да ме спре. Съпругата ми предполага за какво става дума, тя е раздвоена между това че между нас отначало беше бизнес и това че сега нещата са малко по различни. Тя ме обича аз също не съм безразличен към нея но момичето което се опитах да забравя, тя ми е много скъпа, тя ми е най хубавото нещо което ми се е случвало. Какво се оказа че във старанието си да я опазя от себе си я превърнах във нещо което никога няма да си позволя да я видя. Тя вече е на 31г и всичкото това време не се решава на връзка защото ме обича. Опитах се да се отскубна от нея, след 9 години без нищо положението бе същото тя ме чакаше много е трудно. Тя също се опита да сложи край не се получава за сега трудно се описват отношенията ни. Зная че искам и ху.. я до края и душата във рая но не става дума за секс това момиче ми е като сестра майка и изповедалня, казано така тя е светица. Добро честно и безкористно момиче. Идеалният приятел, перфектният слушател и нещото което кара сърцето ми да тупти прединфарктно. Обичам я до безбожие, искам я до ревност, липсва ми всяка минута. НО НО НО. Четох мнения за това че не вярвайте че детето не го е очаквал. Така и беше. Никога не сме имали уговорка за дете със съпругата ми, 5 години брак и чао на първите 2 месеца се случи друго и започнахме да живееме заедно, тя е уникален човек много човечна и добра. Но сърцето ми казва друго, 18 години почти всеки ден съм бил със другото момиче дори да е било мисловно. Случи се че преди време имах шанса да бъда със любовта на моят живот, тя не бе първата или най красивата но беше единственната. От този момент след над 15години раздяла всичко застана със главата надолу. Дъщеря ми от предишната ми връзка е на 13, нямаме брак , живее със бившата ми много на далече. Сега чакам друго дете и не мога да си позволя още веднъж да се случи това. Но 18 години вече разбирам че без нея нямам щастие. Сега идва и моментът във който трябва да кажа че съм си мислил че трябва да бъда твърд и да я оставя да си замине за нейно добро(за нея бих направил всичко) но нещо във мен не се пречупва и не мога. Зная че е егоистично, зная че не съм прав но когато станеш на 38 разбираш че това е нещо различно и никога във животът няма да ти се случи, нещото което те е карало да живееш всичкото това време. Желая и само най доброто, обичам я безкористно. Питала, ме е дали съм си мислел каво би било ако сме заедно, ето тука идва тънкият момент, толкова я обичам че не бих си позволил да прецакам нашите отношения със връзка. Тя е нещо специално, тя е моят смисъл, не мога да я рискувам връзката ни да стане свикване и да изгори това между нас. От самото начало не съм я допускал до себеси близко, не защото не съм я обичал, просто съм искал да запазя огънят между нас. Звучи като онея психопати дето мариноват умрелите си близки и ги слагат на масата за да не изгубят семейното събиране, не е така но не мога да я пусна да си отиде, тя е моят смисъл, тя беше преди всички и сега е проблемът над всички други. Разбирам че и правя мечешка услуга, тя също го разбира. Преди време ми каза че ако забременеела от мен нямало да ми каже колкото и да приличало на сапунка. Съвестно ми е че тя трябва да мисли за такива варианти, същевременно ако се случи ще си понеса всички отговорности каквото и да ми струва, ако ще това да ми разбие животът ще бъде нещо много хубаво и плод на една уникално голяма любов. Готов съм на почти всичко за нея, Но се чудя дали така не и провалям животът. Тя е готова отколкото разбрах да направи дори глупости само да са със мен, аз също дори и по големи но пак казвам питам се дали това е правилното. Не мога без нея, снощи и пожелах лека вечер не ми отговори докато заспах и се събудих след час обезпокоен, погледнах си телефонът беше писала и си заспах супер спокойно. Трудно е -приемам критики всякакви зная че правя грешка и постъпвам гадно към нея но не мога да кажа чао на момичето на животът си, не мога и да си позволя още едно дете което да виждам от време на време. Всички препоръки и критики са безполезни, просто си излях душата все тая ми е кой какво ще каже положението е такова.

151-200 от 225