Страхувам се, че един ден ще си тръгне
Здравейте,

започвам направо.
Аз съм самоотвержено момиче, но като всеки мислещ човек се притеснявам и понякога съмнявам в себе си. Преборила съм адски много неща и знам, че не се свиква с нещо, просто променяш нещо у себе си, у психиката си, за да заживееш по-лесно.

Срещнах хубав човек, спасителна сламка.
А бе, всичко дето мога да искам. Не се задушаваме по никакъв начин, идеално е. Лекичко, простичко.
Спасителна сламка, защото ме тласна напред след дълъг застой, но ето - аз отново изтрещях и сякаш утежнявам нещата. Сега си мисля какво ще е, ако някой ден си тръгне?! От толкова малко време е тук, а вече промени някои неща, главно вътре в мен. Чувства, емоции.

Май хлътнах здраво. И си мисля - как ли ще оцелея някой ден, когато си тръгне?! Да, със сигурност ще се справя, но колко ли ще е трудно ..
Дали просто на сегашен миг нямам нуждата от него и от близостта с него и затова си ги мисля тези неща. Просто защото го желая.
Или нещо не ми е както трябва?

Коментари

1.   Нормално е като хлътнеш повечко и особено при най-малката нестабилност или нещо, което в отсрещния, което не отговаря на очакванията ти се появи да се зачудиш какво ще стане, ако един ден се разделите.
Ама отговора на това нещо е "Много мислиш".
Гледай сега да сте добре, имай мечти занапред с него и ги следвай, бъди себе си, прави компромиси, не се изхвърляй и най-вече разбери какво искаш и какво можеш да дадеш. :)

2.   Нормално! Живееш в бъдещето, или в миналото, но не и в настоящето! А истинският живот изтича покрай тебе! След 10-тина години, като тръгнеш да му слагаш рога на твоята "голяма любов" ще разбереш! И не почвай с: "Кой аз? Невъзможно! ", "Това са глупости! " и "Любовта е непреходна! ", света е виждал и далече по-страшни неща! Айде със здраве!

3.   2, изобщо не разбра за какво говоря, но без никакво значение..

Минавам само да си кажа - тръгна си..
Или по-точно - аз го изгоних. Имам някаква фобия от обвързване.

Най-страшното е сам себе си да съдиш и сам себе си да оковаваш. Дали по-страшното от това да ти причинят нещо е сам ти да си причиниш нИщо? ! ..