Сигурността или страстта?
Имам сериозен приятел от около две години и половина. През толова време имах колебание между него и един друг мъж, другия беше страстен и ме подлудяваше, сегашния ми приятел е сериозен, но липсва страст между нас. Все още копнея за онзи мъж.

Кое според вас е по ценно сигурността или страстта?
Искам ми се да открия другия, дали ще си струва? незнам, но мисълта за него ме преследва от много време.

Коментари

1.   Ако между вас няма страст, всичко е загубено. Все някога ще се появи някой, който ще те подлудява или ще се отдадеш на изкушението (тогава ще лъжеш мъжа си) или ще устоиш и ще си останеш "вярна" на мъжа си (вярна и недолюбена....). И в двата случая ще се измъчваш.
Ако не е станало прекалено късно, дай на мъжа си да разбере, че не изпитваш страст към него, може би го обичаш като приятел, другарче, някой за когото те е грижа, но - повярвай ми, страстта е много важна в една връзка - поне в началото трябва да я има.

2.   Ами според мен ти трябва да си отговориш на въпроса дали си готова да изгубиш това, което имаш сега, защото то едва ли ще бъде същото след това. Тогава всичко ще ти стане ясно.

3.   ИЗБЕРИ СИ СЕРИОЗНИЯ. НЯМА СТРАСТ, КОЯТО ДА НЕ ОТМИНАВА.

4.   ЗДРАВЕЙ! Според мен избери страстта! ИЗЖИВЕЙ ТОВА КРАСИВО ЧУСТВО, ЧЕ ПО - КЪСНО ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ! УСПЕХ!

5.   Номер 1: като казваш, че след време всичко минава, тогава значи и с този подлудяващият, нещата ще свършат след време. После дали ще бъде сериозен? А трябва ли след него пак да се търси страстта? Ако е така, то значи после пак, след охладнелия любовчия, ще трябва да дойде друг, след него още някой и още някой! А тогава по твойта логика, ако е такава, че трябва да се търси страстта, която изстива и после пак я търсиш, значи жените сте... Трябва ли да го казвам и дали е така?

6.   След 5 месеца познанство се решихме на свадба. Организацията продължи 4 месеца. По това време той започва друга връзка с колежка. И все пак той избра нея по- младата, по предизвикателната, а мен заряза 6 седмици преди свадбата без да подозирам за нея и без основателно обяснение.

Сгодиха се, но сега не е и с нея. Няма страст, която да трае вечно - всичко е мимолетно.

7.   Здравей! Знаеш ли, че аз се намирам в същото положение, и аз имам приятел от две години и страста, която я имаше преди, вече я няма, а има друг мъж, който сьщо ме подлудява, но не мога просто така да зарежа приятелят си! Просто и аз не знам какво да правя, но май мисля да остана с момчето, което обичам, а не да направя някоя грешка, ако го оставя и се подам на страстта!
Моят съвет е да останеш с приятеля си, както и аз мисля да направя! УСПЕХ!

8.   Отговарям на номер 5 - Не си ме разбрал правилно. Или може би аз не се изясних..... Зная че страстта все някога отминава и не мисля че тя е единственото важно нещо. Но е важно да я е имало - за малко, за много, няма значение. Но ако между двама души никога не е имало страст, за какво говорим тогава. Не мисля че такава връзка е здравословна - аз имам такава. Може би е нормално след 10 - 15 години брак и едно или две деца да спим отделно и да се любим веднъж на 3 месеца за по 2 минути..... Но при нас е така от самото начало. И причината според мен е че между нас никога не е имало страст. Много го уважавам, грижа ме е за него, но - дали това е достатъчно за да съм щастлива?

10.   НЕ МОЖЕШ ДА СИ СИГУРНА ДАЛИ СИ СТРУВА, АКО НЕ СЕ СРЕЩНЕТЕ ПАК, НО ЗА МЕН И ДВЕТЕ НЕЩА СА ВАЖНИ. ТРЯБВА ДА ОСЪЖНАЕШ КОЙ ХАРЕСВАШ ПОВЕЧЕ, РАЗБИРА СЕ, АКО СРЕЩНЕШ ВТОРИЯ И ДА ПРОДЪЛЖИШ ЖИВОТА СИ С НЕГО, АКО ТОЙ ИСКА, НО АКО НЕ ИСКА, НЕ СЕ ВРЪЩАЙ ПРИ ДРУГИЯ. УСПЕХ!!!

11.   Отговор на №8:
Мисля че с това пояснение сама трябва да си направиш извод.

12.   Аз избрах сигурността и сега понякога съжалявам, мога да се върна при страстта, той продължава да ме иска, но аз съм гузна, само как грозно го зарязах, а и не можех да разчитам на него за нищо, а сигурността всеки ден ми лази по нервите и само се караме, но знам-винаги е насреща при нужда. Затова е най-добре да има и сигурност, и страст, но аз такъв мъж досега не съм срещала.